КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ЗАНЯТТЯ З
Теоретичні запитання 1. Особливості припинення трудового договору за ініціативою роботодавця з деякими категоріями працівників за певних умов. 2. Додаткові підстави припинення трудового договору з державними службовцями. 3. Додаткові підстави звільнення суддів. 4. Додаткові підстави звільнення прокурорсько-слідчих працівників. 5. Особливості розірвання трудового договору з вагітними жінками і жінками, які мають дітей. 6. Припинення трудового договору з неповнолітніми працівниками. 7. Додаткові гарантії у разі звільнення з роботи, встановлені законодавством для виборних профспілкових працівників та для членів рад трудових колективів. 8. Особливості звільнення з роботи колишніх військовослужбовців та членів їхніх сімей. 9. Порядок звільнення працівників за ініціативою роботодавця. 10. Розірвання трудового договору з керівником на вимогу виборного органу первинної профспілкової організації. 11. Порядок надання згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівників за ініціативою роботодавця. 12. Випадки звільнення працівників за ініціативою роботодавця без згоди виборного органу первинної профспілкової організації. 13. Проведення розрахунків при звільненні працівників. Виплата вихідної допомоги. 14. Оформлення звільнення. 15. Правові підстави відсторонення працівника від роботи.
Запитання для самоконтролю 1. Куди і за яких обставин роботодавець може оскаржити рішення виборного органу первинної профспілкової організації про відмову у наданні згоди на розірвання трудового договору? 2. За обставин під час звільнення повинна бути відко-ригована вимога ч. 8 ст. 43 КЗпП України про місячний термін чинності згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення? 3. Чи вправі роботодавець повторно з тих самих підстав звернутися до виборного органу первинної профспілкової організації за згодою на звільнення працівника? 4. Віднайдіть деяку неузгодженість між назвою ст. 43і КЗпП України та її змістом. 5. Складіть проекти наказів на звільнення і відповідні записи формулювань звільнення до трудових книжок щодо кожної з підстав припинення трудового договору. 6. Вкажіть суб'єктів, які вправі змінити формулювання підстави звільнення працівника з роботи, якщо підприємство, з якого його було звільнено, ліквідоване? 7. За яких обставин час, упродовж якого працівника було відсторонено від роботи, оплачується?
|