Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЄвропейський банк реконструкції та розвитку, його призначення, організація та діяльність в Україні.
Читайте также:
  1. Банківська діяльність як галузь економіки. Банківські проценти та участь банків у створенні ВВП.
  2. Видавнича діяльність діяльність Д. Пулітцера.
  3. Виникнення і розвиток організованої злочинності в Україні.
  4. Встановлення радянської влади в Україні. Політика «військового комунізму» та її наслідки.
  5. Голова місцевого суду, порядок його призначення, повноваження.
  6. Декабристський рух в Україні.
  7. Дисидентський рух на Україні.
  8. Жорсткий» та «м’який» підходи до управління організаціями.
  9. Законодавство України про діяльність ЗМІ.
ЄБРР — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки. Створений в 1991 році (штаб-квартира — в Лондоні).Акціонерами Банку є 61 держава, Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк. Капітал — 20 млрд. євро. Країнам ЄЕС належить 55,12% капіталу, США — 10%, Японії — 8,52%, країнам операцій — 11,78% (в тому числі Україні — 0,8%), іншим акціонерам — 14,58%. Кожна країна-член представлена у Раді керуючих та Раді директорів Банку. Збори акціонерів проводяться щорічно ЄБРР працює лише на комерційних засадах. На відміну від МВФ, надає тільки цільові кредити під конкретні проекти приватним і державним структурам на потреби розвитку економіки. 60% позичкових засобів спрямовуються у приватний і 40% — у державний сектор. Крім цільових кредитів ЄБРР здійснює прямі інвестиції, а також надає технічну допомогу (консультації, курси навчання банкірів та менеджерів, допомога в організації систем розподілу продовольства). Спеціальних коштів для надання технічної допомоги ЄБРР не має, а залучає інші ресурси, в тому числі із створених у країнах ЄС спеціальних фондів, міжнародних організацій. Завданнями ЄБРР, що визначають пріоритети його діяльності, є: — зміцнення фінансового сектору;— сприяння виникненню та розвитку дрібних та середніх підприємств; — допомога у галузі інфраструктури; — підтримка структурної перебудови великих підприємств; — створення сприятливого інвестиційного клімату; — залучення прямих іноземних інвестицій та заохочення спільного фінансування проектів.

Україна вступила до ЄБРР 13 серпня 1992 р. Мале та середнє підприємництво в нашій країні поки що розвинуте недостатньо, і міжнародне співробітництво з Банком максимально спрямоване на сприяння розвитку цього перспективного сектору економіки. Після вступу України до ЄБРР їй було відкрито кредитну лінію ЄС на суму 130 млн. екю, яку практично відразу було використано.
Пріоритетами діяльності ЄБРР в Україні є такі:— підтримка розвитку приватного сектору;— підтримка приватизації;— підтримка зміцнення фінансового сектору, насамперед через фінансування мікро -, малих та середніх підприємств;— сприяння приватним інвестиціям у харчову промисловість та розвиток сільського господарства;— раціоналізація енергетичної галузі;— розвиток малих та середніх підприємств (МСП);— модернізація і реформа основних галузейінфраструктури.


Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 14; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты