КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Основні завдання дисципліни.Стр 1 из 31Следующая ⇒ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра Політології і права Рег. №____________
Конспект лекцій (опорний конспект лекцій)
Херсон – 2009р.
Конспект лекцій (опорний конспект лекцій) з дисципліни Інтелектуальна власність, для всіх спеціальностей ХНТУ. Укладач (і):ст. викладач Корнєва А.О. ст. викладач Момоток О.М. кількість сторінок _68.
Затверджено на засіданні кафедри політології і права протокол №11 від6 квітня 2009 року Зав. кафедри ______________
Відповідальний за випуск О.М.Момоток
Мета і завдання дисципліни, її місце в навчальному процесі. Науково-технічний рівень виробництва, ефективність економіки, соціально-економічний прогрес в цілому і, в решті решт, добробут суспільства, значною мірою залежать від рівня та ефективності творчої діяльності в цьому суспільстві. Однією з найпотужніших рушійних сил розвитку цивілізації є творча діяльність людей. Розвиток цивілізації у ХХ1 ст., її постіндустріальний вектор переконливо підтвердили, що головним чинником сталого економічного розвитку можуть бути лише зростання інтелектуального потенціалу нації та науково-технологічної інновації, застосування яких суттєво впливає на обсяги та якість виробництва і споживання. Викладання у вузах права інтелектуальної власності є настійною вимогою сьогодення. у зв’язку зі створенням і використанням об’єктів інтелектуальної власності неминуче виникають відносини правового характеру. Організація внутрішньовиробничих ринкових відносин потребує від них глибоких знань та вмінь рішення сучасних управлінських, маркетингових, фінансових та інших задач. Виходячи з цього метою вивчення курсу є формування у студентів знань та вмінь в області організації створення та правової охорони об’єктів інтелектуальної власності.
Основні завдання дисципліни. - засвоїти фундаментальні поняття у сфері інтелектуальної власності та орієнтацію на їх взаємозв’язок; - орієнтуватися у видах інтелектуальної власності, її розпізнавальних особливостях що відображені у законодавстві України та у міжнародних конвенціях інтелектуальної власності; - засвоїти навики створення „ноу-хау” та об’єктів авторського права, творчого підходу згідно з встановленими вимогами.
В результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати: - значення і сутність інтелектуальної власності; - види промислової власності; - критерії інтелектуальної власності; - основні законопроекти в галузі інтелектуальної власності; - авторське право і суміжні права; - як здійснюється міжнародно-правова охорона інтелектуальної власності. Студенти повинні вміти: - визначати, що відноситься до об’єктів інтелектуальної власності; - працювати з джерелами захисту права інтелектуальної власності України; - застосовувати набуті знання з захисту інтелектуальної власності у професійній діяльності, для орієнтації в суспільно-політичному і економічному житті.
Тематичний план дисципліни Табл.1
|