Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗапорізька Січ як військова та адміністративно-територіальна одиниця.
Читайте также:
  1. Походження та еволюція мо.Сучасна класифікація прокаріотів.Основні таксони.Систематика та номенклатура бактерій.Вид як основна таксономічна одиниця.

 

Запорізька Січ – була сталицею козаків, де знаходився цвіт козацтва. Вона знаходилась на острові, була оточена ровом і десятиметровим валом, на валу стояв дерев`яний частокіл. Довкола стояли сторожові башти з гарматами, добре укріпленим був вихід до річки. На території Січі були побуд.хати-курені де жили козаки. Також там знаходились склади, арсенали для зброї, торгові лавки, а в центрі знаходився майдан з церквою та стовпом, де карали засуджених козаків. На території одної фортеці жили, як правило, козаки – земляки. Таких фортець було спочатку п`ять, а потім – вісім. Основна маса козаків прож.поза Січчу і збиралася лише під час виборів або воєнного походу. На чолі Січі стояв кошовий отаман, який обирався на один рік. При цьому йому вручали символ влади – булаву.

Вищий орган-козацька рада: загальна рада(все козацтво),мала рада(старшини). Збирались перед або після Різдва, Пасхи, 14 жовтня, Покров…На загальній раді обираються керівництво Січі: кошовий, обозний, писар, суддя, осавул.

Козацька старшина має помічників (військово служителей): військовий пушкар (завідує артилерією, постачання пороху, ядер, свинцю завідує пушкар нею – злочинці); тлумач(перекладав документи,вів переговори з іноземцями, очолював розвідку,входив до складу козацьких посольств); кантаржій(головний за ваги та міру, торгівельні відносини);довбиш(б’є барабани (литаври)); бунчужний, хорунжий, булавничий (зберігальники клейнодів). Кошовий отаман – має необмежену владу, здійснює дипломатичні стосунки, затверджує на посади,ділить землі між паланками, питання про прийом або звільнення. Суддя – здійснює судочинство. Наказній отаман (за відсутності кошового). Регулює витрати коштів, відає збереженням козацької скарбниці(мала-має кожна Січ, обмежена кількість грошей; велика – за межами Січі:гармати,гроші). Писар – Готує листи до іноземців, укладує та підписує документи, очолює січову канцелярію. Осавул – організовує прикордонну службу, охороняє шляхи до Січі, виконує судові вироки. Обозний – очолює артилериську,фортифікаційну справу.

В мирний час козаки займалися скотарством, але святим їх обов’язком було захищати свою землю від ворогів. Зрада каралася смертю. Вступити до козацтва було просто. Потрібно було лише вірити в Бога.Запорізька Січ, як політичне утворення була зародком майбут. козацької держави. Її визнавали в Європі, з ними укладали угоди іноземні держави. Запорізька Січ жила за законами дисципліни, підкоренню вибраному отаману.

 


Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 6; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты