КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Через який час можна порушувати справу про позбавлення сервітуту на земельну ділянку, якщо набувач не користується ним?а) одного року; б) трьох років; ( п. г) ст. 102 ЗКУ)Іспит в) після закінчення терміну, на який було встановлено земельний сервітут.
396. Штрафом, є: а) неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання; б) неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання. (п. 2 ст. 549 ЦКУ) 397. До створення єдиної системи органів реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, хто має право проставляти відмітку про віджучення на державному акті: а) Комітет земельних ресурсів; б) Управління земельного кадастру; в) нотаріус; г) нотаріус та орган, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянокІспит (ЗАКОН УКРАЇНИ«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок» від 5 березня 2009 року N 1066-VI, п. 3. Розділу I. Прикінцеві та перехідні положення цього закону: «До створення єдиної системи органів реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень: відмітку про відчуження земельної ділянки на державному акті на право власності на землю (земельну ділянку), що відчужується, здійснює нотаріус та орган, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок;»).
397. Посвідчення договорів щодо поділу або обміну житла, (за участю неповнолітньої, або малолітньої)????? здійснюється за наявності: а) згоди батьків; б) згоди органів опіки та піклування; в) згоди батьків та органу опіки та піклування.????? Ст.40 инстр. +ст.71 ЦКУ
398. За свідоцтво на право зайняття нотаріальною діяльністю сплачується: а) плата; (п. 4 ПОРЯДКУ видачі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю) б) Державне мито; в) пеня.
399. Особа визнається недієздатною: а) за рішенням органу опіки та піклування; б) за рішенням органу опіки та піклування або суду; в) виключно за рішення суду. (ст. 39 ЦКУ)
400. Майно, одержане дитиною за договором про припинення прав на аліменти на дитину, у зв’язку з набуттям право власності на нерухоме майно, може бути відчужене до досягнення нею повнолітня лише з дозволу: а) батьків дитини; б) органу опіки та піклування; (ч. 5 ст. 190 СКУ)Іспит в) судових органів.
401. В яких випадках можливо видати дублікат виконавчого листа: а) за заявою боржника; б) за заявою стягувача; в) за заявою стягувача та поданням виконавчої служби (державного виконавця) (ч.1.ст. 370 ЦПК)Іспит г) за поданням виконавчої служби (державного виконавця).
402. Який із наведених правочинів щодо нерухомого майна не підлягає обов’язковій держреєстрації: а) договір дарування; (п. 5 Тимч. Порядку ДРП від 26.05.2004 року, Пост КМУ №671) б) договір оренди на строк більше 3 років; в) договір управління на строк більше 3 років.
403. Нотаріусові поданий вексель, по якому була часткова оплата, на протест про неплатіж нотаріус: а) відмовляє в протесті; б) опротестовує вексель на суму несплати; (КЛЮЧ+МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ «Про затвердження методичних рекомендацій з питань вчинення протестів векселів, пред’явлення чеків до платежу і посвідчення неоплати чеків» ЗАТВЕРДЖЕНІ Рішенням Методичної ради з питань нотаріату при Головному управлінні юстиції у Київській області Протокол № 12 від 15.12.2009) в) опротестовує вексель на всю суму.
404. Які справи не можуть розглядатись в окремому провадженні: а) про усиновлення; б) про визнання спадщини відумерлою; в) про поновлення строків для подачі заяви на прийняття спадщини. (п.п. 4), 8) ч. 2 ст. 234 ЦПКУ) 405. У першу чергу право на спадкування за законом мають: а) діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки; (ст. 1261 ЦКУ) б) рідні брати та сестри спадкодавця; в) особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.
406. Консульська легалізація не потрібна для документів які виходять від: а) судових органів, органів МВС та РАЦСу. б) прокуратури та нотаріусів в) дипломатичних та консульських представництв; (Наказ Міністерства Закордонних справ України №113 від 04.06.2002 року "Про затвердження Інструкції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні і за кордоном" - цей Наказ визначає порядок легалізації, а Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів - скасовує легалізацію іноземних офіційних документів і в п. а) абзаці 3 ст. 1 цієї Конвенцію визначено: Однак ця Конвенція не поширюється: a) на документи, складені дипломатичними або консульськими агентами;)
407. До нотаріально посвідчених заповітів прирівнюються: а)заповіти посвідчені посадовими особами органів місцевого самоврядування; б)заповіти посвідчені консульскими установами України; в)заповіти осіб, які взяті під варту, посвідчені начальником слідчого ізолятора. (п. 6) ст. 40 ЗУ «ПН» в старій редакції станом на 03.03.2009 року, яка 14.04.2009 року була змінена і станом на 23.08.2010 в такій редакції: «6) заповіти осіб, які тримаються у слідчих ізоляторах, посвідчені начальниками слідчих ізоляторів.»)
|