КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Про оголошення секретного заповіту нотаріуса) робить оголошення в ЗМІ; б) повідомляє спадкоємців; в) складає протокол. (абз. 4 п. 163 ІнстрПВНД)
439. Що складається при здійсненні заходів по охороні спадкового майна: а) акт опису майна; (абз. 3 п. 190 ІнстрПВНД) б) протокол опису майна.
440. Хто є накопичувачами архівних фондів: а) посадові особи, головні лікарі б) приватні та державні нотаріуси в) нотаріуси, посадові особи, консульські установи (п. 1 Положення про державний нотаріальний архів+Модельный закон об архивах и архивном фонде+Про затвердження Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України. Відповідь ця тому, що питання не поставлене саме про нотаріальних архів, а про архів в цілому)
441. Хто здійснює консульську легалізацію (ПИТАННЯ НЕ ВІРНО СФОРМУЛЬОВАНО, скоріш за все мало бути – хто проставляє апостиль): а) Міністерство охорони здоров’я; б) Міністерство освіти та науки; ( На виконання вимог статті 6 Гаазької Конвенції постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 61 повноваження на проставлення апостиля на документах, виданих на території України, надано МОН) в) Міністерство внутрішніх справ.
442. Дії Міністерства юстиції України, щодо анулювання Свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, оскаржуються до: а) Мінюсту або суду; б) вищої кваліфікаційної комісії нотаріату; в) суду. (останній абзац статті 12 ЗУ «ПН»)
443. Нотаріальні дії вчиняються тільки в приміщенні нотаріальної контори: а) і не можуть вчинятися поза її межами; б) в окремих випадках нотаріальні дії можуть бути вчинені поза приміщенням нотаріальної контори; в) в окремих випадках нотаріальні дії можуть бути вчинені поза приміщенням нотаріальної контори, але в межах нотаріального округу, в якому знаходиться його робоче місце. (абз. 2 ст. 41 ЗУ «ПН»+п.11 ІнстрПВНД)
444. От каких земель не допускается добровольный отказ: а) от земельного участка выделенного для строительства и обслуживания жилого дома; б) от земельного участка "паї(частки) для особистого селянського виробництва" (ч. 2 ст. 142 ЗКУ: Угода про передачу права власності на земельну в) от земель на которых находятся объекты культурного и исторического фонда.
445. Приміщення приватного нотаріуса повинно: а) забезпечувати додержання нотаріусом і стажистом таємниці нотаріальних дій; б) надавати можливість двом нотаріусам здійснювати діяльність незалежно один від одного; (КЛЮЧ+ абз. 5 п. 2 ПОЛОЖЕННЯ про вимоги до робочого місця (нотаріальної контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за їх дотриманням)в) надавати можливість для роботи з документами нотаріусу і технічного персоналу в окремій кімнаті.
446. Кому належить право власності на об’єкт будівництва чи інші результати будівельн. діяльності: Власником об'єкта будівництва або результату інших будівельних робіт є: а) підрядник; б) замовник, якщо інше не передбачено договором; (ч. 1 ст. 876 ЦКУ)Іспит в) підрядник або замовник.
447. Використання земельної ділянки не за цільовим призначенням є підставою для: А) примусового припинення права на земельну ділянку; (п. а) cт.143 ЗКУ) Б) примусового відчуження земельної ділянки; В) конфіскації земельної ділянки.
448. Приймальна кімната приватного нотаріуса може використовуватись: а) для розташування робочого місця помічника; б) для надання правових консультацій загального характеру; (абз. 6 п. 3 Положення про вимоги до робочого місця…….) в) для розміщення металевих шаф для збереження архіву.
449. У населених пунктах, де немає нотаріусів, уповноважені посадові особи відповідного органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії: а) засвідчують справжність підпису на заявах; (ст. 37 ЗУ «ПН) Іспит б) накладають заборону відчуження жилих будинків, квартир; в) засвідчують вірність перекладу з однієї мови на іншу.
450. Згальні збори ТОВ скликаються: а) не менше одного разу на рік; б) не менше двох разів на рік; (ст.61 ЗУ «Про господарські товариства»)Іспит в) раз у півріччя, якщо інше не встановлено установчими документами.
451. Договір управління майном: а) укладається у простій письмовій формі; (ч.1 ст. 1031 ЦКУ) б) укладається у письмовій формі та нотаріально посвідчується; в) укладається у письмовій формі, нотаріально посвідчується та підлягає державній реєстрації.
452. Хто може бути учасником повного товариства: а) Фізична особа; б) Юридична особа; в) СПД. (п.7 ст.80 ГКУ)
453. Землі зв’язку можуть знаходитися у власності: а) у державній; б) у комунальній; в) приватній; г) державній та комунальній власності. (ч. 2 ст. 75 ЗКУ+приватній) Іспит
454. Право оренди може передаватися до статутного фонду на строк: а) до 20 років; б) безстроково; в) до 50 років.(ч. 5. ст. 93 Земельного кодексу України)
455. Максимальний термін на який може бути призупинено приватну діяльність: а) 1 місяць; б) 3 місяць; в) 6 місяців. (п. 8 ст. 29-1 ЗУ «ПН»)Іспит
456. При заставі заставна передається: а) у розпорядження заставодержателю; б) у користування заставодержателю; в) у володіння заставодержателю. (абз. 2 ст. 30 ЗУ «Про іпотеку»)
457. Шлюбний договір укладається між: а) подружжям; б) особами, що подали заяву про реєстрацію шлюбу; в) особами, що подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям. (ч. 1 ст. 92 СКУ)Іспит
458. Договір про припинення права на аліменти укладається у відношенні: а) житлового приміщення; б) нерухомого майна; (ч. 1 ст. 190 СКУ) в) будь-якого цінного майна.
459. Згода дитини на передачу його у сім’ю патронажного вихователя: а) не потрібна; б) потрібна; в) потрібна, якщо він досяг такого віку, що може її висловити. (ст. 253 СКУ)
460. Шлюбним контрактом регулюються: а) майнові відносини між подружжям та майнові обов’язків як батьків; (ч. 1, 2. ст. 93 СКУ) б) майнові та особисті немайнові відносини між подружжям; в) будь-які відносини, відносно яких подружжя дійдуть згоди на врегулювання цього питання шлюбним договором.
461. Договір про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя укладається: а) у письмовій формі; б) у письмовій формі і за бажанням сторін може бути нотаріально посвідчений; (Ст. 69 СКУ – зазначає, що договір про поділ нерухомого майна підлягає нот. Посв) в) має бути нотаріально посвідчений.
462. Не є спільною сумісною власністю чоловіка та дружини: а) майно, придбане нею, ним за час шлюбу; б) майно, придбане нею ним за час шлюбу, але на кошти, належні їй, йому особисто (п. 3) ст. 57 СКУ) в) майно, придбане подружжям за час шлюбу.
463. Право власності на аліменти належить: а) дитині; б) тому з батьків на ім’я якого вони сплачуються. (ч.1 ст. 179 СКУ)Іспит в) тому з батьків хто сплачує;
464. Договір набирає чинності з: а) моменту його укладення; (п.2 ст. 631 ЦКУ) б) моменту його підписання; в) моменту його нотаріального посвідчення; г) моменту його нотаріального посвідчення та державної реєстрації.
465. Боржник має право виконати свій обов’язок шляхом внесення належних з нього кредиторові грошей або цінних паперів у депозит нотаріуса в разі: а) відсутності кредитора або уповноваженої ним особи у місці виконання зобов’язання; б) ухилення кредитора або уповноваженої ним особи від прийняття виконання або в разі іншого прострочення з їхнього боку; в) відсутності представника недієздатного кредитора; г) всі три відповіді вірні. (ч. 1 ст. 537 ЦКУ)
466. Земельні спори вирішуються (з питань володіння, користування та розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб вирішуються): а) виключно судами; ( ч. 2 ст. 158 ЗКУ)Іспит б) судами та органами виконавчої влади; в) судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів; г) органами місцевого самоврядування і судом; д) виключно органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
467. Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає: а) після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою; б) після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації; (ст. 125 ЗКУ в старій редакції!!!, зараз діє норма – лише з моменту державної реєстрації цих прав) в) після досягнення власником або користувачем домовленості з попередніми власниками або користувачами по всім істотним умовам стосовно переходу права власності або права постійного користування земельною ділянкою.
468. Земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності: а) юридичних та фізичним особам; б) громадянам; (ч.1 ст. 89 ЗКУ)Іспит в) юридичним особам.
469. Суб’єктами права спільної (часткової) власності на землю можуть бути: а) громадяни та юридичні особи; (ч. 2 ст. 86 ЗКУ) б) тільки громадяни; в) тільки юридичні особи.
470. Право власності на земельну ділянку посвідчується: а) державним актом; (ст. 126 ЗКУ в старій редакції!, змінено від 05.03.2009 року: державним актом або угодою щодо відчуження, свідоцтвом про пр. на спадщину). б) договором або державним актом; в) договором.
471. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду: а) громадянам та юридичним особам України; б) громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства; в) громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам. (ч. 2 ст. 93 ЗКУ)Іспит
472. Договори оренди землі: а) укладаються в простій письмовій форма, а за згодою сторін нотаріально; (ЗУ «Про орендну землі)Іспит б) на строк менше 5 років укладаються обов`язково нотаріально; в) на строк більше 3 років укладаються обов`язково нотаріально.
473. Оренда земельної ділянки може бути: а) не більше 5 років; б) не більше 50 років; (ч. 4 ст. 93 ЗКУ) в) більше 50 років.
474. Право власності на земельну ділянку за давністю користування може бути передане: а) громадянам, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років; (ч. 1 ст. 119 ЗКУ) б) громадянам, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 10 років; в) громадянам, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 25 років.
475.Заставодержателем земельної ділянки сільськогосподарського призначення може бути: а) банки; (ч. 4 ст.133 ЗКУ) б) банки та юридичні особи; в) громадяни України та юридичні особи та банки.
476. Земельний сервітут: а) не може бути предметом купівлі-продажу, застави та не може передаватися будь-яким засобом особою, в інтересах якої цей сервітут встановлено, іншим фізичним та юридичним особам; (ч. 2 ст. 101 ЗКУ) б) може бути предметом купівлі-продажу, застави та може передаватися будь-яким засобом особою, в інтересах якої цей сервітут встановлено, іншим фізичним та юридичним особам, за згодою власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут; в) може бути предметом купівлі-продажу, застави та може передаватися будь-яким засобом особою, в інтересах якої цей сервітут встановлено, іншим фізичним та юридичним особам.
477. Продаж земельних ділянок, що перебувають у власності держави та територіальних громад, іноземним юридичним особам, допускається за умови: а) реєстрації іноземною юридичною особою постійного представництва з правом ведення господарської діяльності на території України; (ч. 3 ст. 129 ЗКУ) б) відкриття іноземною юридичною особою філіалу з правом ведення господарської діяльності на території України; в) не допускається.
478. Суперфіцій може бути встановлений: а) на визначений строк; б) на невизначений строк; в) на визначений або на невизначений строк. (ч. 4 ст. 413 ЦКУ)
479. Емфітевзис: а) може передаватися у порядку спадкування; б) може відчужуватися і передаватися у порядку спадкування; (ч. 2 ст. 107 ЦКУ) в) припиняється з моменту смерті землекористувача. 480. Речовими правами на чуже майно є: а) право володіння; б) право користування; в) право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб; г) право забудови земельної ділянки; д) права, зазначені в відповідях б), в), г); е) права, зазначені в відповідях а), б), в), г). (ч. 1 ст. 395 ЦКУ)
|