Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаСудові палати в апеляційному суді, їх повноваження
Читайте также:
  1. Апарат вищого спеціалізованого суду: структура і повноваження.
  2. Голова Верховного Суду України, порядок його обрання, повноваження.
  3. Голова вищого спеціалізованого суду, порядок його призначення та повноваження.
  4. Голова місцевого суду, порядок його призначення, повноваження.
  5. Конституційний Суд України як єдиний орган конституційної юрисдикції. Повноваження Конституційного Суду України. Склад КСУ.
  6. Основні завдання і повноваження міліції України
  7. Пленум вищого спеціалізованого суду: склад і повноваження.
  8. Повноваження апеляційного суду.
  9. Повноваження Верховного Суду України.
  10. Повноваження вищих спеціалізованих судів.

В апеляційних судах утворюються судові палати. Так, у складі загального апеляційного суду утворюються судові палати у цивільних і кримінальних справах. У складі спеціалізованого апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ за встановленою спеціалізацією в межах відповідної спеціальної судової юрисдикції.

 

Апеляційний суд України діє у складі таких судових палат:

 

• у цивільних справах;

 

• у кримінальних справах;

 

• військової.

 

Судді апеляційного суду призначаються до складу відповідної судової палати розпорядженням голови апеляційного суду.

 

Для вирішення організаційних питань в апеляційних судах діє президія апеляційного суду, до якої входять голова суду, його заступники, а також судді, кількісний склад яких визначається рішенням загальних зборів суддів цього суду. Судді обираються до складу президії загальними зборами суддів цього суду шляхом таємного голосування.

 

Апеляційні суди відповідно до наданих їм повноважень:

 

• розглядають справи в апеляційному порядку відповідно до процесуального закону;

 

• розглядають по першій інстанції справи, визначені законом (крім апеляційних господарських судів);

 

• ведуть і аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику;

 

• подають методичну допомогу в застосуванні законодавства місцевим судам;

 

• здійснюють інші передбачені законом повноваження.

Відповідно до ст. 31 Закону України “Про судоустрій України” у загальних апеляційних судах (крім Апеляційного суду України) для розгляду справ, визначених процесуальним законом, діють суди присяжних.

 

Отже, загальні апеляційні суди можуть розглядати справи як суди:

 

• першої інстанції;

 

• апеляційної інстанції;

 

• присяжних.

 

Апеляційні суди є внутрішньо структурованими. На відміну від місцевих су­дів, де внутрішня структурованість (спеціалізація) залежить від можливостей кожного суду окремо, структурованість апеляційних судів не тільки закріп­лена в законі, ним визначений і порядок утворення цих структур.

 

Назва судових палат, яка випливає з їх предметної юрисдикції, визначе­на лише щодо загальних апеляційних судів, а саме: у складі загального апе­ляційного суду утворюються судова палата у цивільних справах та судова палата у кримінальних справах (ч. 5 ст. 25 Закону «Про судоустрій України»). 

Відносно спеціалізованих (господарських та адміністративних) апеляційних судів законом надано право самим судам визначати необхідність створення, кількість та назву судових палат: у складі спеціалізова­ного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ за встановленою спеціалізацією в межах відповідної спеціальної судо­вої юрисдикції.

 


Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 31; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.015 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты