КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Поняття іміджу та його складові.
Імідж – це об’єктивний фактор, який відіграє істотну роль в оцінці будь-якої особи, соціального явища чи процесу; це уявлення про людину, товар чи інститут, яке цілеспрямовано формується у масовій свідомості за допомогою реклами та пропаганди. Імідж тісно пов'язаний зі стереотипом, тобто це певне спрощення дійсності, її схематичність як невід’ємний атрибут людської психіки. Він полегшує людям сприйняття інформації, створює режим прийняття певної особи чи компанії, встановлює зв'язок з цільовою аудиторію, покращує сприйняття. Імідж має три властивості: - неповнота – у декількох реченнях ЗМІ говорять найважливіше, читач робить власний висновок з обмеженої інформації, тому він не завжди вірний. Різні відомості з різних джерел. - Забарвленість – імідж має різне забарвлення залежно від суміжних повідомлень - Неточність – увага часто акцентується не на тому, що прагнув сказати Пармен На думку одного з фахівців з ПР Шенфельда імідж корпорації має такі компоненти:
Існують ще й інші підходи до іміджу організації
Правила створення іміджу корпорації:
Американськими фахівцями з ПР у 70-х рр. минулого століття був розроблений і описаний процес управління кризами. Сам термін «управління кризами» належить Говарду Чейсу, який сформулював його суть так: «Управління проблемами – це здатність зрозуміти, мобілізувати, координувати та підпорядкувати всі функції планування стратегії і тактики, всю майстерність ПР досягненню єдиної мети – активній участі у розробці політики щодо громадськості, від якої залежить доля людей та інституту». Процес управління проблемами, на його думку, включає п’ять послідовних кроків, а саме: - ідентифікацію проблем, на які організація має звернути увагу - аналіз і визначення меж кожної проблеми з точки зору її впливу на місцеві групи громадськості - виявлення та демонстрація альтернативних варіантів стратегії - реалізація програми дій, спрямованої на поширення позиції організації та вплив на сприйняття проблеми - оцінка результатів виконання програми з точки зору досягнення мети організації. Тобто,
Своєчасне поширення інформації про ризик щодо тієї чи іншої проблеми – важливий засіб зняття емоційного напруження, управління процесом розвитку проблеми. Як інформувати про ризик:
Якщо ж криза вже сталася, то її ознаками будуть:
Помилки організацій під час кризи:
Потрібно виділити першочергові загрози, прорахувати можливі дії, підготувати відповідні заяви. Потім необхідно: - зайняти чітку, недвозначну позицію - залучити до активних дій вище керівництво – керівники мають бувати на місцях, з’являтися перед публікою. - Організація має дістати підтримку з боку з боку відомих аналітиків, провідних каналів інформації, авторитетних незалежних учених - Керівники мають з’являтися там, де ситуація найкритичніша - Вибрати речника від компанії, співпрацювати зі ЗМІ - Інформувати службовців - Заздалегідь думати про позиціонування організації після подолання кризи. Отож, ключовий принцип комунікації не замикатися. Але перед тим, як почати співпрацю зі ЗМІ потрібно відповісти на такі питання:
Але - люди довідуються про кризу через міжособистісну комунікацію - вони схильні інтерпретувати серйозність кризи в залежності від персонального ризику - державні джерела інформації сприймаються як найавторитетніші - широкий обсяг повідомлень у ЗМІ говорить про серйозність кризи - наявність інформації про кризу в загальнодоступних ЗМІ скорочує розповзання чуток.
|