Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВстановлення молярної концентрації еквіваленту робочого розчину хлоридної кислоти

Читайте также:
  1. Аналіз рівня освітлення робочого місця.
  2. БАЛАНС РОБОЧОГО ЧАСУ ПОСТІЙНИХ РОБІТНИКІВ ЛІСНИЦТВА
  3. Визначення аскорбінової кислоти
  4. Встановлення критичних контрольних точок.
  5. Встановлення молярної концентрації еквіваленту вихідного розчину бромату калію
  6. Встановлення молярної концентрації еквіваленту розчину нітриту натрію
  7. Встановлення радянської влади в Україні. Політика «військового комунізму» та її наслідки.
  8. Встановлення фашистської диктатури в Італії.
  9. ДЛЯ БЕЗПЕКИ РОБОЧОГО МІСЦЯ

Мета роботи: встановити молярну концентрацію еквіваленту розчину хлоридної кислоти.

Методика роботи. Бюретку наповнюють робочим розчином хлоридної кислоти (бюретку попередньо треба ополоснути 2 рази невеликими порціями цього розчину).

В промиту дистильованою водою конічну колбу для титрування, піпеткою переносять 20,00 мл вихідного розчину бури (піпетку попередньо ополіскують розчином бури) і додають 2–3 краплини індикатора метилового оранжевого. Доводять рівень хлоридної кислоти в бюретці до нульової відмітки і титрують розчин бури хлоридною кислотою до переходу забарвлення розчину з жовтого в оранжеве (в кінці титрування розчин хлоридної кислоти добавляють по краплинам). Записують об’єм хлоридної кислоти, що пішов на титрування, з точністю до 0,01 мл. Титрування повторюють до одержання відтворюваних результатів.

Молярну концентрацію еквіваленту кислоти вважається встановленою правильно, якщо результати двох послідовних титрувань не відрізняються більш ніж на 0,10 мл. Тоді для розрахунку концентрації кислоти беруть середнє арифметичне результатів титрувань.

Молярну концентрацію еквіваленту робочого титрованого розчину хлоридної кислоти розраховують за формулою, підставляючи в неї середнє значення об’єму (мл) хлоридної кислоти, який пішов на титрування:

Подібні розрахунки виконуються з необхідною точністю: оскільки об’єм розчину вимірюють бюреткою з точністю до сотих часток мілілітра, (максимальне число значущих цифр – 4), тому значення нормальності повинне містити чотири значущі цифри.

На склянці з робочим розчином повинна бути етикетка з даними про концентрацію розчину та датою виготовлення.


Дата добавления: 2015-07-26; просмотров: 10; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Приготування первинного стандартного (вихідного) розчину бури | Титрування багатоосновних кислот, солей, сумішей кислот, основ і солей
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2019 год. (0.011 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты