КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Відхилення і допуски розташування поверхоньВідхиленням розташуванняназивають відхилення розглядуваної поверхні від номінального розташування, відносно баз, її осі або площини симетрії. При цьому реальні поверхні замінюють прилеглими. Під час оцінювання відхилень розташування відхилення форми поверхні виключаються. Відхилення розташування поверхонь мають умовні позначення які на кресленнях. розміщують в прямокутних рамках і з’єднуються виносною лінією зі стрілкою з контурною лінією поверхні, або з віссю симетрії, якщо відхилення відноситься до загальної осі. Знаки умовних позначень приведені в таблиці 4.1. Прямокутні рамки ділять на дві або три частини. В першій показують символічне позначення відхилення, в другій величину допуску в міліметрах, в третій, при необхідності, позначення буквою бази або іншої поверхні до якої відноситься допуск.
Таблиця 4.1 – Умовне позначення допусків розташування
Перед числовим значенням допуску, при необхідності, указується символ: Æ - поле допуску задане його діаметром; R - поле допуску задане радіусом; Т - допуски симетричності, перетину, форми заданої поверхні, а також позиційні задані в діаметральному вираженні; Т/2 - для тих же видів допусків, якщо вони задані в радіусному вираженні; - коли допуск відноситься до дільниці поверхні заданої довжини, або площі то її позначення її розмірів указують поряд з допуском, відділяючи його похилою лінією. Базову поверхню позначають зачерненим трикутником, який з’єднують з лінією з рамкою позначення бази. Приклади нанесення допусків форми та розташування поверхонь умовними позначеннями і текстовим записом наведені у таблиці 4.2.
Таблиця 4.2 – Приклади позначень допусків розташування
Продовження таблиці 4.2
|