КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ВИЗНАЧЕННЯ МНОЖИНИМНОЖИНИ АЛГЕБРА МНОЖИН ВИЗНАЧЕННЯ МНОЖИНИ Множиною називається сукупність визначених об’єктів, які можна розрізнити і розглядати як єдине ціле.
визначення визначення конкретної елемента множини множини належить множині S. не належить множині S. Множини бувають : скінченні (якщо кількість елементів скінченна) і нескінченні (якщо кількість елементів нескінченна). Множини можуть задаватися різними способами. Наприклад: 1) якщо Х- множина відмінників групи, то - це спосіб задання множини перерахуванням скінченної множини; 2) - це спосіб задання перерахуванням нескінченної множини; 3) описовий спосіб задання множин: - . складається із елементів множини , є відмінником групи. Якщо не викликає сумнівів, із якої множини беруться елементи , то ; - - множина парних чисел; - - множина . Нехай С- множина цілих чисел. Тоді є множина . Пустою множиною називають множину, яка не включає жодного елемента. Пусту множину визначають . Наприклад: . Пусту множину будемо умовно відносити до скінченної множини. Дві множини називаються рівними, якщо вони складаються із одних і тих же елементів, тобто являють собою одну і ту ж множину. Множини X та Y не рівні якщо або в множині Х є елемен-ти, що не належать Y, або в множині Y є елементи, що не належать Х. Для будь-яких множин Х,Y та Z: - - якщо , то - якщо , та то . Із визначення рівності множин витікає, що порядок елементів у множинах несуттєвий. Так, наприклад, множини та множини являють собою одну і ту ж множину. Домовимося, що в множинах не буває однакових елементів. Запис треба розглядати як некоректний і замінити його на .
|