Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Додаток№1




Вихователь-методист

Равлюк Неля Олександрівна

Безпека життєдіяльності дошкільника

Старший дошкільний вік

Урок обережності з тітонькою Совою

Правила поведінки з гострими предметами

Мета:

вчити дітей усвідомлювати ,що корисні предмети можуть бути небезпечними, коли їх використовують діти не за призначенням.

Вчити слухати ,розуміти, запам”ятовувати і аналізувати зміст художнього твору.

Познайомити з правилами надання першої медичної допомоги..

Виховувати обережність ,взаємодопомогу.

Матеріали. Ілюстрації інструментів, відеокасета “Уроки обережності”.

Попередня робота. Читання вірша В. Салаї “ Хто найголовніший” .Бесіда про інструменти.

Хід заняття

ІДіти, до нас сьогодні знову завітала тітонька Сова. Вона хоче розповісти про добре відомі нам предмети та інструменти, які ми і ваші батьки використовуємо майже щодня. Розмову ми сьогодні поведемо про гострі предмети, якими ми користуємося в побуті.

ІІ. 1 Загадування загадок.

Ось послухайте загадки тітоньки Сови.

Петро Ребро

Ну й моторна швачка ця!

І чудна до того:

Носик - з одного кінця,

Вушко - із другого (Голка.)

- Два кільця, два кінця, а посередині цвях. (Ножиці)

- Зуби є, а рота немає.( Пилка)

- Між двома дубам

Зав”язло порося зубами.( Сокира)

- Маленький хлопчик у шапці ходить.(Цвях)

Де ми використовуємо ці предмети ?

(Відповіді дітей)

Хто і де використовує ці інструменти?

(Відповіді дітей)

1 Читання вірша “З інструментом гра - буде біда”

.Вирішили якось дітки

У дорослих гратись:

Хлопчик став дрова рубати,

Дівча — вишивати.

Замахнувся хлопчик раз,

Замахнувся вдруге, а поліно відлетіло

І вдарило дуже.

Тоді взяв він гостру пилку

І почав пиляти,

Бо поличку для книжок

Хотів змайструвати.

Та ковзнула пилка враз

По дощечці вліво,

Він порізав собі пальчик

Дуже вже боліло!

Дівчинка собі тим часом

Шила, вишивала,

Поки вузлик зав'язала,

Голочка упала.

Пошукали голку разом,

Не знайшли — маленька.

Злякались, що то буде?

Вона ж бо гостренька.

Та хоч соромно було,

Мамі розказали,

Що дорослих інструменти

Без дозволу брали,

Їх матуся посварила,

Потім пожаліла,

Нагадала іще раз,

Чому їх учила.

Інструменти вдарять враз,

Вколять ще й поріжуть.

Бо, малята, вони вас

Слухатись не вміють.

Пам'ятайте, дітлахи,

Щоб біди не знати,

Тата й мами інструменти

Краще вам не брати.

Якщо хочете навчитись

Ними працювати,

Краще мамі й татові

Вам допомагати.

 

3 Бесіда за змістом.

Запитання до дітей.

1. Яквирішили гратись діти?

2. Що намагався робити хлопчик?

3. Що робила дівчинка?

4. Що вдарило хлопчика? Який інструмент порізав хлопчику пальчик?

5. Що трапилося з дівчинкою?

6. Чому злякались діти?

7. Про що нагадала мама дітям?

8. Як краще навчитись користуватись інструментами?

Перегляд відеокасети “Уроки обережності з тітонькою Совою”

Правила поведінки з гострими предметами.

(Обговорення поведінки героїв мультфільму )

3 Д.г. “Що робить цей предмет”

Вихователь називає гострий інструмент: дітям потрібно сказати, хто і що ним робить.

4 Допоможи собі сам.

Як обробляти синці та рани ?

Синці з'являються від сильного удару тупим предметом. Якщо вдаритися головою, то може вискочити й ґуля. Якщо до травмованого місця одразу ж прикласти щось холодне — лід, полотнину, змочену холодною водою, металевий предмет, то синець буде меншим.

Коли ти поранився і якщо кров тече дуже сильно або якщо ти поранився брудним чи іржавим предметом — негайно скажи дорослим.

Якщо рана невеличка і крові небагато, то надто хвилюватися не слід, вона швидко загоїться. Щоб у рану не потрапили мікроби, треба зробити ось що: ретельно промий рану під проточною прохолодною водою. Після цього забинтуй її чистим бинтом або заклей лейкопластиром з марлевою вставкою.

ІІІ Підсумок заняття.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 143; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты