Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВідділення (танк), взвод в обороні.
Читайте также:
  1. А) перешикування взводу з розгорнутого одношеренгового строю в колону по одному або з розгорнутого двошеренгового строю в колону по два.
  2. Боевой порядок артиллерийской батареи, огневых взводов.
  3. Ведение боевых действий огневыми взводами.
  4. Взвод у похідному строю
  5. Взвод у розгорнутому строю
  6. Взвод у розгорнутому строю
  7. Виконання військового вітання строєм роти (взводу) на місці та під час руху.
  8. Виконання військового вітання у складі взводу
  9. Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги лікарні.

Механізоване відділення (танк) обороняє позицію до 100 м. по фронту (рис. 1), маючи на ній основні, запасні (тимчасові) позиції для вогневих засобів, які дозволяють спільно із сусідніми відділеннями знищувати противника вогнем перед фронтом і на флангах опорного пункту взводу . На позиції відділення обладнуються окопи для особового складу, БМП, перекрита щілина, указуються сектори обстрілу (рис. 2).

На позиції відділення можуть розташовуватися вогневі засоби старших командирів (рис. 3).

 
 
Рис. 1. Бойовий порядок механізованого відділення в обороні (варіант)  

 


Смуга вогню відділення

1-2 – межа відділення справа А,Б – межа обстрілу БМП справа

4,5 – межа відділення вогню зліва А,В – межа обстрілу БМП зліва

1,3 – додатковий сектор обстрілу відділення А,В,Г – додатковий сектор обстрілу

 

Рис. 2. Позиція для оборони механізованого відділення і її елементи.

На фортифікаційне обладнання позиції відділення за допомогою піхотної лопати потрібно 300–400 люд/год, саперної лопати 150–200 люд/год.

Матеріалу – круглий ліс 11 м. куб., дроту – 30 кг.

При обладнанні позиції відділення відритою землерийною машиною, потрібно на дообладнання за допомогою піхотної лопати 160 – 240 люд/год., саперної лопати 80 – 120 люд/год.

Рис 3. Танк на вогневій позиції в обороні механізованого відділення

 

Бойова машина піхоти, яка має могутнє озброєння та броньовий захист, є основою оборони позиції відді­лення, її вогнева позиція, а також вогнева позиція бронетранспортера може обладнуватися в центрі позиції відділення, на фланзі або позаду позиції на віддаленні до 50 м, показано на рис. 4 а,б,в,г,д.

 

д
г
в
б
а

Рис 4 а,б,в,г,д. Розташування БМП (БТР) на позиції відділення (варіант)

 

 

Бойова машина піхоти без десанту в обороні може виділятися для дій у вогневій засаді, як кочуючий вогневий засіб і у складі бронегрупи батальйону (роти), показано на рис. 5 а,б,в.

 

в
б
а

а) БМП як кочуючий вогневий б) БМП у вогневій в) у складі бронегрупи

засіб засаді батальйону (роти)Рис 5 а,б,в. Застосування БМП в обороні


В умовах відсутності зіткнення з противником командир механізованого відділення, з'ясувавши одержане завдання, зобов'язаний: вивести відділення на вказану позицію; організувати спостереження; вказати основну і запасну вогневі позиції для бойової машини піхоти (бронетранспортера), вогневі позиції кулеметникам, гранатометнику і місця стрільцям (основні і запасні позиції для гранатометників, протитанкових керованих ракетних комплексів); віддати бойовий наказ; організувати інженерне обладнання і маскування позицій; визначити відстань до орієнтирів, підготувати дані для ведення вогню вдень та вночі і скласти картку вогню. Картка вогню показана на рис. 6.

 

Рис. 6. Картка вогню відділення (варіант)

Побудова оборони взводу.Механізований (танковий) взвод обороняється, як правило, у складі роти, може знаходитися в резерві батальйону, призначатися у бойову охорону, бойовий розвідувальний дозор і вогневу засаду, частиною сил або у повному складі входити у бронегрупу батальйону (роти). Побудова оборони взводу включає: бойовий порядок взводу; опорний пункт взводу; систему вогню. Бойовий порядок – це шикування підрозділу для ведення бою. Бойовий порядок взводу будується в залежності від поставленої задачі і умов місцевості. Побудова бойового порядку показана на рис.7 а,б, в:а) Положення відділень – в одну лінію б) Положення відділень – в дві лінії в) Положення відділень – уступом вправо (вліво)

Рис. 7 а,б,в. Побудова бойового порядку механізованого взводу в обороні (варіант)

а) В одну лінію відділень. Позиції відділень при цьому розташовуються в одній траншеї в лінію, проміжки між відділеннями до 50 м. БМП (БТР) відділення розташовується або у траншеї, або на відстані до 50 м. у глибину оборони взводу.

Відстань між БМП (БТР) відділень до 200 м.;

б) У дві лінії відділень. Такий бойовий порядок застосовується на найбільш імовірному напрямку наступу противника, при цьому позиція одного із відділень взводу з метою посилення стійкості оборони, може обладнуватися в глибині опорного пункту ( на другій лінії в 100-200 м. за першою траншеєю);

в) Уступом вправо або вліво – якщо є загроза атаки з правого або лівого флангу.

Елементи, що обладнуються в опорному пункті взводу, показано на рис.8

 

 

Рис. 8. Інженерне обладнання опорного пункту взводу

 

Бойовий порядок танкового взводу може бути: в одну лінію танків, кутом (вперед), уступом вліво (вправо).

БМП, БТР і танки в опорному пункті взводу розташовуються по фронту і у глибину з інтервалом до 200м.

Опорний пункт – це сукупність вогневих позицій штатних і приданих підрозділів.

Опорний пункт механізованого взводу складається із позицій відділень, вогневих позицій БМП (БТР) і приданих вогневих засобів. Придані підрозділи – це підрозділи, які поступають у тимчасове підпорядкування (наприклад на час виконання поставленої задачі).Опорний пункт танкового взводу складається із вогневих позицій танків і приданих засобів, показано на рис 9.

Взвод обороняє опорний пункт до 400м по фронту і до 300м в глибину. Проміжки між опорними пунктами взводів в опорному пункті роти можуть бути до 300м. Вони повинні знаходитися під безперервним спостереженням, прикриватися вогнем і загородженнями.


Рис. 9. Розміщення танків в опорному пункті танкового взводу посиленого механізованим відділенням

 

 

Для управління взводом, командир взводу складає схему опорного пункту взводу, як показано на рис.10.

 

 

Рис. 10. Схема опорного пункту взводу (варіант).


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 216; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты