Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Облік власного капіталу і розподіл прибутку в корпораціях




Корпорація — це зареєстроване певним чином підпри­ємство, створене для здійснення комерційної або виробничої діяль­ності, же має права юридичної особи та капітал, розділений на ак­ції. Акціями засвідчується право власності в корпорації, ними Можуть володіти як фізичні, так і юридичні особи — акціонери. Акпіонери обирають раду директорів, яка призначає вищих посадових осіб (аздпністрашю) для втілення в життя політики корпорації".

За обсягами діяльності корпорації домінують у діловому світі. Вони концентрують у собі незрівнянно більше ресурсів і людсь­ких здібностей, виробляють більше благ, ніж інші форми органі­зації бізнесу. Корпорації відповідають сучасним тенденціям роз­витку корпоративної форми бізнесу, сприяють поглибленню процесу концентрації та централізації капіталу в рамках міжна­родного економічного простору.

Переваги корпорацій:

1) мобілізація значних обсягів капіталу:

2) обмежена відповідальність акціонерів. На відміну від влас­ної справи або товариства, у разі банкрутства акціонери відпові­дають за борги корпорації не всім своїм майном, а лише в межах частки капіталу, що їм належить;

3) проста система передачі права власності:

4) професійне управління:

5) тривалість існування.

Вади корпоративної форми організації бізнесу:

1) вимога відкритості інформації, з одного боку, спонукає ме­неджерів прикрашати звітність, а з іншого — робить корпорацію вразливою для конкурентів;

2) застосування більш жорсткого державного регулювання і контролю, ніж до інших видів підприємств:

3) подвійність оподаткування (оподаткуванню підлягають і прибуток корпорації, і дивіденди акціонерів).

Капітал власників корпорації відображається в Балансі у роз­ділі «Капітал і резерви». Для повного розкриття інформації окре­мо відображаються усі його головні складові, а також підрозділи, номінальна вартість, кількість внпушених акцій, капітал, внесе­ний понад номінальну вартість, який називають премією наакці-онерний капітал або надлишковий капітал.

Максимальна кількість акцій, яка може бути випущена корпо­рацією, вказується в її статуті як «оголошена кількість акцій». Володіння акцією лає право на отримання пропорційної частки прибутку компанії у вигляді дивідендів. При ліквідації корпорації акціонери мають право на отримання частки ЇЇ активів пропор­ційно вартості акцій, якими вони володіють, але лише після задо­волення претензій кредиторів.

Розрізняють акції двох видів:

— звичайні (прості) акції (Common Stock):

— привілейовані акції (Preferred Stock).

Якщо випускається тільки один вид акцій, то це мають бути звичайні (прості) акції. У такому випадку права всіх власників (акціонерів) однакові і задовольняються за залишковомнм прин­ципом, тобто в останню чергу. Прості акції можуть бути зі вста­новленим номіналом і без нього. Вони, на відміну від привілейо­ваних, не мають фіксованої дивідендної ставки, тому по простих акціях можуть сплачуватися виші дивіденди і їх ринкова вартість може значно змінюватись.

Привілейовані акції не дають власнику права голосу, але вони мають переваги порівняно зі звичайними акціями. По-перше, це переваги в отриманні дивідендів. Якщо компанія має прибуток і рада директорів оголосила виплату дивідендів по привілейованих акціях, то визначена сума дивідендів має бути виплачена власни­кам привілейованих акцій до того, як отримають свою частку власники звичайних акцій. Дивіденди по привілейованих акціях встановлюються фіксованою сумою на одну акцію або у відсот­ках до її номінальної вартості і не залежать від розміру прибутку.

Привілейовані акції можуть бути некумулятивниші і кумуля­тивними. Кумулятивні привілейовані акції мають додаткову пе­ревагу: вони дають право їх власникам на отримання в майбут­ньому дивідендів минулого періоду. Всі неоголошені дивіденди повинні накогшчуватися із року в рік. Вони мають назву про­строчених, не відображаються як зобов'язання, оскільки не були оголошені, але інформація про них має бути розкритою в приміт­ках до фінансової звітності. Накопичена сума дивідендів по при­вілейованих кумулятивних акціях оголошується і виплачується до того, як будуть оголошені і виплачені дивіденди по звичайних акціях.

Друга перевага привілейованих акцій — це право їх власників на активи компанії. Так. компанія-емітент може вимагати у влас­ників відзивних акцій повернення їх за певну суму готівки (зви­чайно, вишу за їх номінальну вартість).


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты