![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Зміни в балансі та їх класифікація.Вивчення досвіду організації облік}' за рубежем свідчить про те. шо ті країни, в яких застосовується єдиний, затверджений на державному рівні План рахунків бухгалтерського обліку, мають регламентовану форму Бухгалтерського балансу. Так. наприклад, у Російській Федерації форма Бухгалтерського балансу та порядок формування ного показників регламентується наказом Міністерства фінансів РФ від 13.01.2000 р. Ш 4н «Про форми бухгаттерської звітності організацій»; Положенням бз^хгаттерського обліку «Бухгалтерська звітність організацій» (ПБО 4/99). затвердженим наказом Міністерства фінансів РФ від 6.07.1999 р. № 43н: Методичними рекомендаціями про порядок формування показників бухгалтерської звітності організації, затвердженими наказом Міністерства фінансів РФ від 28.06.2000 р. № 60н. Згідно з цими нормативними документами, актив Балансу містить два розділи, а пасив —три розділи (рис. 2.7.)
Рис. 2.7. Структура Бухгалтерського балансу Основним елементом Бухгалтерського балансу є балансова стаття, яка характеризує окремий вид активів (активна стаття) або вид зобов'язань чи капіталу (пасивна стаття). У балансах підприємств Російської Федерації статті активів розмішуються залежно від ступеня ліквідності, починаючи з найменш ліквідних і закінчуючи найбільш ліквідними, а статті пасивів — за ознакою скорочення термінів погашення боргів, починаючи з найбільш тривалих термінів погашення боргів і закінчуючи короткостроковими зобов "язаннями. За ознакою економічної однорідності балансові статті об'єднуються в розділи. Бухгалтерський баланс складається за даними синтетичного і аналітичного обліку. В Російській Федерації підприємства повинні відображати в балансі показники за нетто-оцінкою. тобто за винятком сум за регулюючими рахунками (рахунок 02 «Амортизація основних засобів», рахунок 05 «Амортизація нематеріальних активів» та інЛ Бухгалтерський баланс складається на кінець останнього дня звітного періоду й інформація, яка в ньогкгу подається, є статичною. Для надання користувачам можливості порівнювати інформацію про активи, капітал і зобов'язання з показниками попередніх звітних періодів у Бухгалтерсько^ балансі наводяться дані на початок і кінець звітного періоду. У формі № 1 «Бухгалтерський баланс» довідково подасться також інформація про наявність цінностей, які обліковуються на забалансовнх рахунках. Бухгалтерський баланс повинен заповнюватися охайно, у ньому не доггускаються підчищення, помарки. Виправлення помилок має бути підтверджено підписами керівника і головного бухгалтера із зазначенням дати виправлення. Згортання статей активів та зобов'язань є неприпустимим, крім випадків, передбачених відповідними положеннями бухгалтерського обліку.
|