Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаАнтибактеріальні засоби для топічного застосування
Читайте также:
 1. Агресивність дітей дошкільного та шкільного віку. Причини формування та засоби подолання
 2. Алкілуючі засоби
 3. Анестезуючі засоби загальної дії
 4. Антиадренергічні засоби, гангліоблокатори
 5. Антибактеріальні препарати для місцевого застосування
 6. Антибактеріальні та антисептичні засоби
 7. Антигестагені засоби
 8. Антигістамінні засоби для місцевого застосування
 9. Антигонадотропні засоби та подібні препарати
 • Мупіроцин (Mupirocin)

Фармакотерапевтична група:D06AХ09 – а/б для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія:бактеріостатична, бактеріоцидна; а/б, що виробляється шляхом ферментації м/о Pseudomonas fluorescens; інгібіє синтез білка в бактеріальній клітині; не має перехресної резистентності до інших а/б; при застосуванні в мінімально інгібуючих концентраціях має бактеріостатичні, а при застосуванні у більш високих концентраціях – бактерицидні властивості; in vitro активний проти грам(+) аеробів (Staph. аureus, Staph. epidermidis (включаючи штами, резистентні до метициліну та беталактамазопродукуючі штами), інших коагулазонегативних штамів стафілококів (включаючи метицилінрезистентні штами); Str. species; грам(-) аеробів: Haemophilis influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitides, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Enterobacter cloacae Enterobacter aerogenes, Citrobacter freundii, Bordatella pertussis; до дії препарату нечутливі м/о Corynebacterium species, Enterobacteriaceae, грам(-) неферментуючі палички Micrococcus species, анаероби; препарат погано проникає крізь неушкоджені шкірні покрови; у разі абсорбції крізь уражену шкіру метаболізується до мікробіологічно неактивного метаболіту монієвої кислоти та швидко виводиться з організму нирками.

Показання для застосування ЛЗ:місцеве лікування первинних (імпетіго, фолікуліт, фурункульоз та ектими) та вторинних бактеріальних інфекційних захворювань шкіри БНФ (інфікована екзема, інфіковані травми (садно, укуси комах)), незначні рани та опіки; профілактика бактеріальних забруднень невеликих ран, порізів або інших чистих ушкоджень шкіри, а також для профілактики інфекційних ускладнень неглибоких садин, порізів та ушкоджень.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:дорослим, дітям та хворим похилого віку рекомендовано застосовувати 2-3 р/добу (невелика кількість мазі тонким шаром БНФ наноситься на уражену ділянку шкіри, можна накладати під пов’язку) протягом 10 днів, залежно від ефективності.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:імунна система - системні АР; шкіра та п/ш тканини - відчуття печіння, свербіж, еритема, садніння та сухість шкіри.Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ:крем 2 % по 15 г; мазь 2 % по 15 г

Торгова назва:

II. БАКТРОБАН™, СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс, Великобританія
БАКТРОБАН™, СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс/Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед, Великобританія/Великобританія
 • Сульфадіазин срібла (Silver sulfadiazine) *, **

Фармакотерапевтична група:D06BA01 - засоби для застосування в дерматології. Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування з антимікробною дією. Сульфаніламіди.

Основна фармакотерапевтична дія:олігодинамічна бактеріостатична і бактерицидна; має антимікробну дію на грам(+) і грам(-) мікроби і гриби (Candida, Phycomycetes і Aspergillus spp, дерматофіти); активність препарату зумовлена іонами срібла, які вивільняються в рані в результаті помірної дисоціації сульфадіазину срібла, яку доповнює сульфадіазин (сульфаніламід); іони срібла адсорбуються на поверхні мікробних клітин і забезпечують олігодинамічну бактеріостатичну і бактерицидну дію.

Показання для застосування ЛЗ:Інфіковані опіки, пролежні, виразки БНФ, ВООЗ, поверхневі рани зі слабкою ексудацією; профілактика інфікування опіків, пролежнів, виразок, поверхневих ран, саден, а також при трансплантації шкіри БНФ.Спосіб застосування та дози ЛЗ:після видалення некротичних тканин мазь наносять тонким шаром (2-4 мм) на ушкоджену ділянку 1 – 2 р/добу, під стерильну пов’язку або відкритим способом; лікування триває до 3 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:короткочасне печіння, біль; шкірний висип, відчуття печіння, свербіж, почервоніння, алергічний нежить або алергічна БА; в результаті тривалого лікування або лікування великих ділянок шкіри може виникнути аргірія – в результаті накопичення срібла в тканинах шкіра може придбати злегка сірувате забарвлення; нудота, блювання, пронос, глосит, біль у суглобах, ушкодження печінки, головний біль, сплутаність свідомості, судомні спазми, кристалурія, ушкодження нирок, лейкопенія, тромбоцитопенія, еозинофілія.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до сульфадіазину срібла, сульфаніламідів або до будь-якої компоненту препарату; генетичний дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; недоношені діти, новонароджені і діти у віці до 3 місяців (небезпека виникнення ядерної жовтяниці); вагітність і годування груддю; недоцільно застосовувати для лікування глибоких гнійних ран і опікових ран з рясною ексудацією.

Форми випуску ЛЗ:крем 1% по 50 г; крем для зовнішнього застосування, 10 мг/1 г по 40 г

Торгова назва:

II. АРГЕДИН, Босналек д.д., Боснія і Герцеговина
АРГЕН, Лабораторія Альдо-Юніон, С.А., Іспанія
ДЕРМАЗИН, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
ДЕРМАЗИН, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина
СУЛЬФАРГИН®, АТ Талліннський фармацевтичний завод, Естонія
 • Сульфатіазол (Sulfathiazole) **

Фармакотерапевтична група:D06BA02 - антибактеріальні та хіміотерапевтичні засоби, що застосовуються в дерматології. Сульфаніламіди.Основна фармакотерапевтична дія:протимікробна бактеріостатична дія; сприяє загоєнню ран (опікових, трофічних, гнійних і т.п.), забезпечує ефективний захист ран від інфікування, знімає біль і печіння у рані, скорочує тривалість лікування і час підготовки рани до пересадки шкіри, в багатьох випадках приводить до загоювання рани, що виключає необхідність здійснення трансплантації; має широкий спектр дії відносно грам(+) і грам(-) бактерій; механізмом дії є пригнічення росту і розмноження мікробів пов’язаний з конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою і пригніченням дигідроптероатсинтетази, що приводить до розладу процесу синтезу дигідрофолієвої кислоти.

Показання для застосування ЛЗ:опіки всіх ступенів і різного походження (у тому числі термічні, сонячні, хімічні, електричним струмом, променеві), а також відмороження; пролежні, трофічні виразки гомілок різного генезу (у т.ч. при хр. венозній недостатності, облітеруючому ендартереїті, порушеннях кровопостачання при ЦД, бешисі і т.д.); гнійні рани, побутові травми (порізи, садна); інфіковані дерматити, простий контактний дерматит, ускладнене імпетиго, мікробна екзема, стрепто- та стафілодермія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:рекомендовано зовнішнє застосування як відкритим способом, так і з використанням оклюзійних пов’язок; не спричиняє потемніння шкіри та білизни; після хірургічної обробки на рану наносять препарат товщиною 2-3 мм 1-3 р/добу; рана має бути повністю покрита кремом протягом усього періоду лікування; препарат наносять до повного загоєння рани або до моменту, коли поверхня рани буде підготовлена до пересадки шкіри; МДД - 25 г; максимальний курс лікування - 60 днів; лікування пролежнів і трофічних виразок гомілки - препарат наносять тонким шаром на вражені ділянки шкіри 2-3 р/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:шкірні АР; відчуття печії у місці нанесення препарату; зміни з боку крові, характерні для системних сульфаніламідів (лейкопенія), десквамативний дерматит; при застосуванні препаратів, що містять сульфатіазол срібла, слід пам’ятати про можливість розвитку порушень функції нирок, що проявляються у вигляді інтерстиціального нефриту; порушень функції системи кровотворення (геморагічний діатез, агранулоцитоз, апластична анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія і гемолітична анемія); с-м Стівенса-Джонсона).

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до сульфаніламідів; вроджена недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; недоношені діти та новонароджені до 2-х місяців життя (ризик розвитку ядерної жовтяниці); годування груддю.

Форми випуску ЛЗ:крем 2% по 15 г або 40 г

Торгова назва:

II. АРГОСУЛЬФАН, Фармзавод "Єльфа" A.Т., Польща

 

 • Кислота фузидова (Fusidic acid)

Фармакотерапевтична група:D06АХ01 - а/б та хіміотерапевтичні препарати для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія:бактеріостатична або бактерицидна дія; а/б, що утворюється у процесі росту Fusidium coccineum, порушує синтез білка мікробної клітини; справляє потужну антибактеріальну дію на широке коло грам(+) м/о – Staph. spp., Str. spp., Corynebacterium minutissimum та Propionibacterium acnes, в т.ч. на стафілококи, стійкі до дії пеніциліну, стрептоміцину, левоміцетину, еритроміцину та інших а/б; має властивість діяти через інтактну шкіру; при місцевому застосуванні системна абсорбція незначна.

Показання для застосування ЛЗ:лікування інфекцій шкіри та м’яких тканин, спричинених чутливими до дії препарату м/о: імпетиго, абсцес, фурункул, карбункул, флегмона, інфіковані рани, гідраденіт, фолікуліт, пароніхій, сикоз, еритразма, вугрові висипання, поверхневі опіки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:мазь необхідно наносити БНФ дорослим та дітям старше 1 місяця тонким шаром на уражені ділянки шкіри після видалення некротичних мас 2 – 3 р/добу БНФ протягом 7 діб, при опіках 2 – 3 рази на тиждень; лікування вугрів необхідно проводити протягом більш тривалого часу – до 14 діб; можна застосовувати мазь під пов’язку.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:реакції гіперчутливості у вигляді почервоніння та свербежу шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату, інфекції шкіри та м’яких тканин у дітей до 1 місяця.

Форми випуску ЛЗ:гель 2 % по 15 г (20 мг/г); крем для зовнішнього застосування 2 % по 5 г, по 10 г, по 15 г, по 30 г, по 100 г; мазь для зовнішнього застосування 2 % по 5 г, по 15 г, по 30 г, по 100 г

Торгова назва:

II. ФУЗІДЕРМ®, Фарма Інтернешенал, Йорданiя
ФУЗІКУТАН, мібе ГмбХ Арцнайміттель, Німеччина
 • Метронідазол (Metronidasole) * (див. п. 17.2.9., п. 17.6.3., п. 17.6.5., п. 17.7.2.4. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:D06BХ01 - а/б та хіміотерапевтичні препарати для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія:антипротозойна, антибактеріальна дія; виявляє ефективність щодо Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Entamoeba histolytica, Lamblia, а також до облігатних анаеробів − Bacteroides spp. (B.fragilis, B.distasonis, B.thetaiotaomicron, B.vulgatus), Fusobacterium spp., Clostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.; аеробні м/о до препарату не чутливі; механізм дії полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних м/о і найпростіших, яка, в свою чергу, взаємодіє з ДНК м/о, що призводить до їх загибелі; при наявності змішаної флори (аеробні та анаеробні бактерії) діє синергічно з а/б, ефективними проти звичайних аеробних м/о; не чинить прямої дії на аероби і факультативні анаероби.

Показання для застосування ЛЗ:місцеве лікування БНФ запалених папул, пустул, а також червоних БНФ і звичайних вугрів БНФ; інфіковані трофічні виразки ніг, викликані ЦД та хр. венозною недостатністю.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:рекомендовано на уражену ділянку після її очищення нанести тонкий шар препарату 2 р/добу БНФ; тривалість курсу лікування 4 тижні; клінічне покращання настає через 9 днів лікування, значний терапевтичний ефект спостерігається, як правило, через 3 тижні лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:тимчасове почервоніння, легка сухість, печіння і подразнення шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; I триместр вагітності; лактація.

Форми випуску ЛЗ:гель для зовнішнього застосування, 10 мг/г по 30 г; крем для зовнішнього застосування 1% по 25 г

Торгова назва:

II. МЕТРОГІЛ®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
РОЗАМЕТ, Ядран-Галенська Лабораторія д.д., Хорватія
 • Тетрациклін (Tetracyclin) * (див. п. 17.2.2. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:D06АА04 - а/б для місцевого застосування

Основна фармакотерапевтична дія:антибактеріальна (бактеріостатична) дія; а/б широкого спектра дії з групи тетрациклінів; активний щодо Propionibacterium acnes (Corynebacterinum acnes), грам(+) (Str. spp., Staph. spp., Haemophilus influenzae, Listeria spp., Bacillus anthracis) та грам(-) м/о (Neisseria gonorrhoeae, Bordetella pertussis, E.coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp.), а також Rickettsia spp., Chlamidia spp., Mycoplasma spp., Тreponema spp.; стійкі до препарату Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp., Serratia spp., більшість штамів Bacteroides spp. та грибів, дрібні віруси.

Показання для застосування ЛЗ:фурункульоз, екземи інфіковані, вугревий висип, фолікуліт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:місцево дорослим та дітям віком від 11 років препарат наносять тонким шаром безпосередньо на уражену ділянку шкіри 1-2 р/добу; тривалість лікування від декількох діб до 2-3 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:АР - свербіж, легке печіння, почервоніння шкіри; фотосенсибілізація.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату, грибкові захворювання, дитячий вік до 11 років.

Форми випуску ЛЗ:мазь 3 % по 15 г

Торгова назва:

II. ТЕТРАЦИКЛІН, ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація

 

 • Хлорамфенікол (Chloramphenicol) *, ** (див. п. 17.2.8. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:D06AX02 - а/б для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія:антибактеріальна (бактеріостатична) дія; активний проти більшості грам(+) і грам(-) бактерій; впливає на збудників стійких до а/б групи пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів; стійкість до хлорамфеніколу розвивається повільно; механізм протимікробної дії обумовлений здатністю порушувати процеси синтезу білка; при зовнішньому застосуванні препарат погано проникає через неушкоджену шкіру і слизові оболонки, тому резорбтивна дія слабка.

Показання для застосування ЛЗ:опіки, порізи, тріщини шкіри та інших захворюваннях, ускладнених гнійною патологією.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:рекомендовано змазувати уражені поверхні шкіри (можна застосовувати під оклюзійну пов’язку); тривалість застосування залежить від характеру патологічного процесу, його вираженості, досягнутого ефекту.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:при тривалому застосуванні - порушення з боку картини крові, функцій печінки і нирок, розвиток дисбактеріозу, подразнення шкіри, слизових оболонок, місцеві АР (висипи, свербіж, почервоніння і набряклість тканин).

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, г. інтермітуюча порфірія, захворювання шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження), період вагітності та годування груддю.

Форми випуску ЛЗ:лінімент 5 % по 25 г; лінімент для зовнішнього застосування 10 % по 25 г; р-н для зовнішнього застосування, спиртовий 0,25 % та 1% по 25 мл у фл.

Торгова назва:

I. ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль, Україна
ЛЕВОМІЦЕТИН, ЗАТ "Ліки Кіровоградщини", м. Кіровоград, Україна
ЛЕВОМІЦЕТИН, ТОВ "Фармацевтична фабрика", м. Івано-Франківськ, Україна
ЛЕВОМІЦЕТИНУ Р-Н СПИРТОВИЙ 0,25%, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
ЛЕВОМІЦЕТИНУ Р-Н СПИРТОВИЙ 0,25%, Комунальне підприємство Київської обласної ради "Фармацевтична фабрика", м. Київ, Україна
ЛЕВОМІЦЕТИНУ Р-Н СПИРТОВИЙ 1%, ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
СИНТОМІЦИН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
II. СИНТОМІЦИН, ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація
 • Сульфаніламід (Sulfanilamide) **

Фармакотерапевтична група:D06BA06 - хiмiотерапевтичнi засоби для мiсцевого застосування. Сульфанiламiди.

Основна фармакотерапевтична дія:протимікробна дія; як і інші сульфаніламіди, порушує утворення в м/о факторів росту – фолієвої, дегідрофолієвої кислот, інших сполук, що містять у своїй молекулі параамінобензойну кислоту; чинить бактеріостатичну дію на стрептококи, менінгококи, пневмококи, гонококи, протей та інші м/о.

Показання для застосування ЛЗ:місцеве лікування виразок на шкірі, опіків, інфікованих тріщин шкіри, ран, піодермії, бешихове запалення та інші патологічні гнійно-запальні процеси шкіри.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:рекомендовано наносити тонким шаром на уражену поверхню відкритим способом або під марлеву пов’язку; перев’язку роблять через 1-2 дні; кількість аплікацій на добу, тривалість застосування коригують залежно від характеру захворювання та досягнутого терапевтичного ефекту; дітям до 6 років призначати з обережністю.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до сульфаніламідів та інших компонентів препарату, ниркова недостатність, г. порфірія, період вагітності та годування груддю.

Форми випуску ЛЗ:лінімент 5% по 30 г; мазь для зовнішнього застосування 10 % по 20 г, по 25 г; мазь 5 % по 25 г

Торгова назва:

I. СТРЕПТОЦИД, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 10 %, ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 5 %, СТРЕПТОЦИДОВА МАЗЬ 10%, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна/Україна
 • Цетримід (Cetrimide) **

Фармакотерапевтична група:D11АC01 - лікувальні шампуні.

Основна фармакотерапевтична дія:антибактеріальна, анти грибкова дія; р-ни, що містять до 10% цетриміду, використовуються для лікування зумовленого Pityrosporum spp. себорейного дерматиту; препарат має антигрибкову активність (до Pityrosporum ovale), а також антибактерицидну активність відносно грам(+), а при збільшенні концетрації і відносно деяких грам(-) бактерій, а також деяких вірусів; активний у нейтральному, або у слабо лужному р-ні; його бактерицидна активність зменшуєтся у кислотному середовищі і значно посилюється спиртом, тому р-н застосовуюється у вигляді шампуню; очищає волосисту частину голови і видаляє лусочки, знищує мікроби, бактеріі та віруси.

Показання для застосування ЛЗ:лікування лупи.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:застосовуєтся як звичайний шампунь, але не одночасно з іншими шампунями та милом.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:подразнення шкіри внаслідок гіперчутливості до препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ:не встановлено.

Форми випуску ЛЗ:шампунь 10 % по 100 мл у фл.

Торгова назва:

II. ЦЕТРИМІД, Вітамед Фармасьютікал Індастріз ЛТД, Ізраїль

 

 • Ретапамулін (Retapamulin)

Фармакотерапевтична група:D06AX13 - дерматологічні засоби. А/б для місцевого застосування

Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ:є синтетичним похідним речовини плевромутиліну, що була ізольована шляхом ферментації з Clitopilus passeckerianus; селективно інгібує синтез бактеріального білка шляхом взаємодії з субодинею бактеріальної рибосоми, яка є, у певному відношенні, відмінною від інших а/б, що взаємодіють з рибосомою; інгібує синтез бактеріального протеїну різноманітними механізмами; проявляє активність проти більшості штамів таких поширених патогенних м/о шкіри та підшкірних тканин, як Staphylococcus aureus та Staphylococcus pyogenes. Однак менш ефективний щодо деяких метицилінрезистентних штамів Staphylococcus aureus; чинить бактеріостатичну дію щодо Staphylococcus aureus та Staphylococcus pyogenes

Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування бактеріальних інфекцій шкіри та підшкірних тканин: імпетиго; інфіковані травматичні ураження (невеликі рвані, абразивні або зашиті рани)

Спосіб застосування та дози ЛЗ: лише для зовнішнього місцевого застосування. Тонкий шар мазі слід наносити на уражену ділянку 2 р/день протягом 5 днів; на оброблену маззю ділянку шкіри можна накладати пов’язку. Ефективність та безпека застосування препарату не встановлені при: кількості уражень при імпетиго понад 10 см2 та загальній площі уражень понад 100 см2; при вторинних інфікованих травматичних ураженнях, що мають довжину понад 10 см або загальну площу ураженої поверхні понад 100 см2.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:подразнення у місці застосування, включаючи печіння; свербіж, біль, еритема; контактний дерматит

Протипоказання до застосування ЛЗ :гіперчутливість до ретапамуліну або до іншого компонента препарату

Форми випуску ЛЗ:мазь 1 % по 5 г у тубах

Торгова назва: АльтаргоТМ, Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед, Великобританія


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 17; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.026 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты