КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ТЕМАМИСтр 1 из 5Следующая ⇒ ВСТУП
Курс «Соціологія гендерних досліджень» є важливим спеціально орієнтованимкурсом для студентів, що навчаються за фахом «соціологія». Особливість курсу «Соціологія гендерних досліджень» полягає в тому, що він дає можливість ознайомитись з гендерними теоріями, концепціями, а також основними напрямками соціологічного дослідження гендерних проблем соціального простору. У навчальному курсі в узагальненому вигляді репрезентовані основні досягнення теорії та практики гендерних досліджень в сфері економіки, політики, культури. Мета дисципліни полягає у формуванні у студентів сучасних знань й уявлень про основні напрями теоретичних й емпіричних гендерних досліджень. Вивчення цієї дисципліни передбачає наявність у студентів базових соціологічних знань, отриманих при вивченні таких дисципліняк «Вступ до спеціальності», «Історія соціології», «Загальна соціологічна теорія». Міждисциплінарні звязки «Соціології гендерних досліджень» полягають в тому, що ця дисципліна є невідємною частиною комплексної підготовки фахівців з напряму підготовки соціологія, який базується на сформованих навичках аналізу соціальних явищ (Соціальна філософія», «Сучасні соціологічні теорії»), дослідженні соціалізації особистості та процесів між групової динаміки («Соціологія особистості», «Соціальна структура суспільства»), формуванні ефективних моделей дослідження соціальних процесів («Соціологія сімї», «Економічна соціологія» «Соціологія політики», Соціологія молоді»). Сучасні соціальні процеси обумовлені проблемами гендерної рівноваги в суспільстві, що актуалізує вивчення цієї навчальної дисципліни. Труднощі, що виникають при визначенні місця соціології гендерних досліджень в структурі соціологічного знання, пов'язані і з тим, що виникає неоднозначне трактування базових понять «гендер», «фемінність», маскулінність», «андрогінність». Крім того, не завжди чітко розмежовуються «жіночі студії» та гендерні дослідження. Метою спеціалізованого курсу «Соціологія гендерних досліджень» є засвоєння провідних теоретичних розробок в галузі гендерних досліджень, сформованих у дисциплінарних межах ряду соціогуманітарних дисциплін. У процесі реалізації мети у студентів формується цілісна система знань і навичок. Студенти повинні знати: 1) специфіку гендерного підходу в соціогуманітарних науках; 2) технологію проведення конкретних соціологічних досліджень з гендерної проблематики; 3) правові засади формування гендерних відносин і дію гендерних стереотипів у повсякденних практиках в сучасному суспільстві.
Студенти повинні вміти: 1) володіти понятійним апаратом та методологією гендерного аналізу; 2) оцінювати соціальні та культурні явища з позицій гендерної рівності; 3) формувати нестереотипні уявлення про роль чоловіків і жінок у суспільному житті. Поєднання теоретичних знань і практичних вмінь дають змогу студентам не тільки глибше зрозуміти сутність гендерних процесів, але й застосувати отримані знання і навички на практиці.
РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ТЕМАМИ
*** - участь у науково-дослідній роботі, олімпіадах, конкурсах тощо (не більше 5 балів, які входять у 30 балів за 1 модуль).
|