Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаБудова молекули бензену.
Читайте также:
  1. Алкадієни, їх будова та властивості.
  2. БУДОВА АТОМА
  3. БУДОВА ГІРНИЧОГО ТЕОДОЛІТА ТА ЙОГО ПЕРЕВІРКИ
  4. Будова і блок схема вакуумметру ВІТ-3.
  5. Геологічна будова
  6. Побудова власного класу GQueue
  7. Система бухгалтерських рахунків, їх побудова та класифікація. Поняття про синтетичні, аналітичні рахунки, субрахунки.
  8. Тема 8. "Перебудова" в СРСР. Українська РСР на шляху до незалежності

Протягом багатьох років будова молекули бензену становила теоретичну проблему, жодна із пропонованих структур не відповідала властивостям, які спостерігалися для цієї сполуки. У 1865 р. німецький учений А.Кекуле запропонував формулу, яка на той час найкраще відобразила рівноцінність атомів Карбону:

Реальну будову молекули бензену було пояснено на основі електронної теорії. Згідно з сучасними уявленнями, молекула бензену є плоским правильним шестикутником, у вершинах якого містяться атоми Карбону, що перебувають у стані sp2-гібридизації. Кожен атом утворюєпо три s-зв'язки за рахунок перекривання гібридизованих електронних хмар

Схема утворення s-зв’язків у молекулі бензену.

Негібридизовані p-електрони сусідніх атомів Карбону, перекриваючись між собою з обох боків, утворюють спільну p-електронну хмару, в якій електронна густина рівномірно розподілена між усіма атомами Карбону. Завдяки цьому С—С-зв'язки вирівняні, їх довжина є проміжною між довжиною простих і подвійних зв'язків і становить 0,140 нм. Енергія зв'язку – 412 кДж/моль. Валентні кути в молекулі бензену становлять120о.

Було запропоновано зображувати структурну формулу бензену у формі правильного шестикутника з кільцем усередині, що символізує рівномірний розподіл густини зв'язків між атомами Карбону:


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 13; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты