Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВзаємний вплив атомів у молекулі толуену.
Читайте также:
  1. ВЗАЄМНИЙ ПЕРЕТИН ПОВЕРХОНЬ
  2. Вплив важких металів на біосферу, людину.
  3. Вплив Другої світової війни на економіку УРСР та характеристика післявоєнного господарства
  4. Вплив зміненого атмосферного тиску на організм.
  5. Вплив інфляції на розвиток макроекономічних процесів. Антиінфляційна політика
  6. Вплив іонізуючого випромінювання на організм.
  7. Вплив цін на ВВП. Номінальний і реальний ВВП
  8. ГОЛКОПРОБИВНОЇ МАШИНИ ЇХ ВПЛИВ НА ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ
  9. Для регулювання держава використовує економічні (непрямі) та адміністративні (прямі) методи впливу на підприємницьку діяльність.

Внаслідок заміщення в молекулі бензену атома Гідрогену на метильну групу –СН3 утворюється гомолог бензену – толуен:

Під впливом замісника у симетричній молекулі бензену порушується рівномірний розподіл електронної густини зв'язків, одні атоми Карбону стають активнішими, інші – пасивнішими в реакціях заміщення.

Метильна група подає електронну густину на бензенове ядро, вона збільшується в положеннях 2,6 (орто-положення) та 4 (пара-положення), тобто з'являється частковий негативний заряд (позначається d-) :

 

 

Саме в орто-положенні відбувається реакція нітрування:

 

 

 

Зі свого боку, бензенове ядро також впливає на метильну групу. Щоб виявити це, порівняємо властивості толуену і метану. Як відомо, метан не знебарвлює розчин калій перманганату, тобто не окиснюється ним. Якщо ж до толуену додати цей розчин і суміш нагріти, вона поступово знебарвлюється. Це засвідчує окиснення толуену.

 

"Взаємний впив метильної групи і бензенового ядра в молекулі толуену"

 


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 45; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты