Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаРеакції бензену
Читайте также:
  1. Антигени. Антитала. Реакції імунітету. Специфічна профілактика інфекційних захворювань.
  2. Будова молекули бензену.
  3. Завдання 1. Вивчити патологічні та компенсаторні реакції організму при перегріванні.
  4. Змістовий модуль 7. Імунна система організму. Реакції неспецифічного захисту від інфекційних агентів.
  5. Змістовий модуль 8-9. Антигени. Антитіла. Реакції імунітету. Імунопатологія
  6. Інфекція. Імунна система організму. Реакції неспецифічного захисту від інфекційних агентів.
  7. Компенсаторно-пристосувальні реакції
  8. КОМПЕНСАТОРНО-ПРИСТОСУВАЛЬНІ РЕАКЦІЇ
  9. Реакції алканів

 

 

1. Горіння.За складом бензен має значний вміст Карбону, тому горить кіптявим полум'ям.

2. Часткове окиснення.Завдяки наявності стабільного ядра, бензен виявляє стійкість проти дії окисників, не знебарвлює розчин калій перманганату.

3. Заміщення.Як і насичені вуглеводні, бензен вступає в реакції заміщення, внаслідок чого атоми Гідрогену можуть заміститись на атоми, наприклад, Хлору чи нітрогрупу.

Галогенування бензену відбувається під дією каталізатора. При цьому можуть заміщуватися не лише один, а всі шість атомів Гідрогену:

Нітрування бензену відбувається під дією суміші нітратної та сульфатної кислот ( нітруюча суміш).

4. Приєднання.Зважаючи на формальну ненасиченість молекули бензену, можна припустити, що він вступає в реакції приєднання. Проте на відміну від ненасичених вуглеводнів бензен реагує в особливих умовах. За наявності каталізатора до молекули бензену приєднуються шість атомів Гідрогену. Бромна вода не знебарвлюється, якщо її добавити до бензену і суміш збовтати, бром переходить у верхній шар без змін, отже реакція не відбувається за звичайних умов. Але під дією ультрафіолетового випромінювання до молекули бензену можуть приєднатися шість атомів Хлору. При цьому утворюється гексахлороциклогексан, або гексахлоран, відомий як засіб боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур (нині його використання скорочується через високу токсичність).

Бензен вступає як у реакції приєднання, так і в реакції заміщення. Причому реакції приєднання у нього відбуваються важче, ніж у ненасичених вуглеводнів, а заміщення – легше, ніж у насичених вуглеводнів.

 

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 41; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.022 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты