КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методичні рекомендації до виконання завдання 20У випадку, коли виробник сам здійснює витрати по фізичному розподілу продукції (збут через власних торговельних агентів), він повинен організувати систему складів, нести фінансові витрати, які пов’язані з управлінням запасами, мати службу збуту. Тоді основну частину витрат на збут будуть становити постійні витрати. Дана стратегія забезпечує більший контроль над організацією продаж і більш тісний контакт із кінцевими споживачами. Якщо виробники оберуть план 2, то більшість функцій фізичного розподілу (зберігання та транспортування) будуть здійснювати оптові торговці, тому витрати будуть покриватися з оптової націнки. При цьому накладні витрати виробника зводяться до мінімуму. Але при такій організації збуту виробник попадає в залежність від дистриб’юторів і має обмежений контроль над процесом продажу. Порівняння витрат при роботі з різними каналами збуту можна провести графічним способом (рис. 4 ). На графіку видно, що при певному обсязі продаж (критична крапка перетинання прямих витрат) збутові витрати в різних каналах будуть однаковими. План 2 буде переважніше для рівня продаж нижче крапки перетинання прямих, а для рівня продаж вище крапки перетинання прямих - план 1. Як правило, очікувана виторг від реалізації при використанні різних каналів неоднаковий.
Рис. 4. Порівняння структури витрат для двох каналів збуту
Прибутковість кожного визначається в такий спосіб:
, (14)
де - очікувана норма прибутку, що враховує всі витрати в каналі збуту; - виторг від реалізації продукції, грош. од.; - витрати на збут, грош. од.
|