КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методичні рекомендації до виконання завдань 23-24Рекламний бюджет підприємства може бути визначений за рядом методів, які враховують різні фактори зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства. Методи конкурентного паритету та „виходячи з цілей та завдань” є найбільш застосованими методами на практиці в силу своєї відносної простоти. Рекламний бюджет за методом конкурентного паритету розраховується з орієнтацією на основних конкурентів:
, (15)
де – рекламний бюджет -го підприємства-конкурента; – кількість підприємств-конкурентів, що розглядаються.
До переваг методу конкурентного паритету можна віднести простоту розрахунків, врахування витрат конкурентів. Серед недоліків слід зазначити складність досягнення точної інформації за конкурентами, не врахування порівнянності підприємств-конкурентів. При визначенні рекламного бюджету підприємства за методом „виходячи з цілей та завдань” розрахунок виконується за формулою:
, (16)
де – вартість однієї рейтингової одиниці, грош. од.; – кількість рейтингових одиниць, що необхідні для 100% охоплення аудиторії (умовно); – рівень обсягу продаж (бажаний), грош. од.; – максимальний рівень обсягу продаж за 100% охопленням аудиторії, грош. од.
Серед переваг методу „виходячи з цілей та завдань” виділяються: врахування частоти та рівня охоплення цільової аудиторії; простота розрахунків; врахування цілей, завдань комунікацій та витрат (співвідносяться). До недоліків відносяться: не врахування сприйняття комунікацій представником цільової аудиторії; певна умовність показників; труднощі визначення вихідних даних.
|