Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Склад та порядок формування Європейської Комісії.




 

Європейська Комісія виконує функцію свого роду уряду Європейського Союзу. Хоча в чистому вигляді вона не є таким урядом і не наділена такими повноваженнями як національні уряди країн-учасниць.

Зараз Європейська Комісія нараховує у своєму складі 20 членів (комісарів), які обираються кожною країною-учасницею ЄС.

Порядок обрання членів Європейської Комісії визначається кожною країною самостійно.

Обраним членом Єврокомісії може бути тільки особа, яка є громадянином однієї з держав-учасниць ЄС. Крім того, на посаду членів Єврокомісії, як правило, обираються особи з числа політиків високого рангу, які мають значний досвід управлінської роботи та високий професійний рівень.

До складу Європейської Комісії включається не менше ніж один і не більше ніж два представники від кожної держави-учасниці ЄС. Такі країни-учасниці ЄС як Німеччина, Франція, Великобританія, Іспанія та Італія, що є одними з найбільших країн Європейського Союзу, мають по два члени в складі Європейської Комісії. Інші країни-учасниці мають лише по одному представнику.

Члени Європейської Комісії обираються терміном на п’ять років з правом повторного обрання на цю посаду. У випадку дострокового припинення повноважень члена Єврокомісії обрання його наступника відбувається в тому ж порядку в якому відбувалося обрання членів Єврокомісії при її формуванні. Новообраний член виконує свої обов’язки на протязі всього строку повноважень наявного складу Єврокомісії.

Підставами для дострокового припинення повноважень члена Єврокомісії можуть слугувати:

1) смерть;

2) хвороба, що заважає йому ефективно виконувати свої обов’язки;

3) добровільна відставка;

4) примусова відставка.

Рішення про примусову відставку члена Єврокомісії може бути прийняте Судом ЄС за поданням Європейської Ради чи Єврокомісії.

Відповідно до ст. 214 Договору про заснування ЄС процедура формування нового складу Європейської Комісії починається з обрання Голови Європейської Комісії. Голова обирається зі складу членів Єврокомісії. Спочатку Голова Європейського Парламенту запрошує кандидата на посаду Голови Європейської Комісії виступити з доповіддю перед членами Єврокомісії. Після цього проводиться обговорення кандидатури на посаду Голови Європейської Комісії і більшістю голосів приймається відповідне рішення про затвердження або відхилення кандидатури на посаду Голови Єврокомісії. Результати голосування направляються Головою Європарламенту відповідним головам урядів держав-учасниць ЄС та Голові Ради ЄС.

Наступною стадією формування Єврокомісії є обрання національними урядами країн-учасниць кандидатів на посади членів Єврокомісії. Всі кандидатури на посади членів Єврокомісії попередньо узгоджуються з кандидатом на посаду Голови Єврокомісії.

Після цього на засіданні Європарламенту кандидат на посаду Голови Єврокомісії представляє кожного кандидата в члени Єврокомісії та повідомляє про програму діяльності нового складу Єврокомісії. Далі проводиться голосування по затвердженню остаточного складу Єврокомісії. Рішення Європарламенту про затвердження складу Єврокомісії приймається більшістю голосів.

Голова Європейської Комісії повідомляє країни-учасниці про затверджений склад Єврокомісії. Проте, остаточною стадією формування колегіального складу Єврокомісії є призначення її членів відповідно до національних правил кожної країни-учасниці.

Підставою для розпуску Європейської Комісії може слугувати рішення Європейського парламенту про висловлення недовіри Єврокомісії. Рішення про висловлення недовіри Єврокомісії приймається не менше ніж 2/3 від загальної кількості депутатів, що взяли участь в голосуванні. Дане положення дає підстави говорити про наявність інституту політичної відповідальності Європейської Комісії.

 

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 348; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты