КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методичні вказівки. При підготовці до семінарського заняття зверніть увагу на відмінності фінансових платежів до бюджетуПри підготовці до семінарського заняття зверніть увагу на відмінності фінансових платежів до бюджету, проведіть їх чітке розмежування з податком. Необхідно запам’ятати, що податок складна категорія, яка характеризується системою елементів правового механізму. Без законодавчо закріплених за кожним податком елементів він не може фактично існувати. Складові елементи податку це елементи закону про податок. Останні мають універсальне значення, хоча структура податків різна і кількість їх велика. Елементи, без яких податкове зобов’язання і порядок його виконання не можуть вважатися визначеними, називають істотними або обов’язковими елементами закону про податок . До них належать: платник (суб’єкт), об’єкт, ставка податку, податкова база, одиниця оподаткування, методи оподаткування, способи та терміни сплати податків та інші. Обов’язкові елементи правового механізму податку поділяють на основні та додаткові. Зверніть також увагу на наявність у деяких податках (наприклад, плата за землю) факультативного елементу.
Теми рефератів і доповідей: 1. Бюджетне значення видів фінансових платежів (податків, плати, зборів). 2. Місце збору в податковій системі України. 3. Система податкових пільг їх види та правове регулювання. 4. Територіальні податкові пільги. Практика їх застосування в Україні. 5. Правова природа податкового обов’язку. 6. Характеристика способів нарахування податкової бази та практика їх застосування податковими органами України. 7. Права та обов’язки платників податків. 8. Податкове представництво та його форми. 9. Дохід, прибуток та додана вартість як об’єкти оподаткування. 10. Єдиний внесок на соціальне страхування. Закон України «Про сплату та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». 08.07.2010 р. Питання для самоконтролю: 1. Основні відмінності між обов’язковими та факультативними, основними і додатковими елементами правового механізму податку. 2. Основні ознаки податку. 3. Класифікація платників податків. 4. Податковий агент. 5. Повязана особа. 6. Великий платник податку, його ознаки. 7. Обєкти оподаткування. 8. Види ставок оподаткування та принципи їх класифікації. 9. Види та форми податкових пільг. 10. Касовий та накопичувальний методи нарахування податкової бази. 11. Форми та способи сплати податку. 12. Податкове повідомлення та податкова вимога. 13. Поняття податкового обов’язку та підстави його виникнення. 14. Підстави припинення податкового обов’язку. 15. Податковий борг і особливості його погашення.
Завдання до самостійної роботи: 1. Занотуйте визначення ключових понять теми користуючись нормами Податкового Кодексу України. 2.На прикладі непрямих податків дослідити співвідношення понять «юридичний платник» та «фактичний платник». 5.Пояснити принцип поділу податків за податковою юрисдикцією. Законспектувати норми Податкового Кодексу України щодо визначення платників податків резидентами та нерезидентами. 6. Пояснити сутність податкового представництва та надати характеристику його формам (законне, уповноважене та офіційне). 7. Пояснити різницю між видами об’єктів оподаткування (доход, прибуток, додана вартість,споживання). 8.Пояснити сутність та мету адміністративного арешту майна платника податку. Проаналізувати форми (повну та умовну) арешту активів платника податку. 9. Ситуаційне завдання : Активи юридичної особи – платника податку, що мала податковий борг, у порядку і на умовах, установлених законодавством, були передані контролюючим органом у податкову заставу. Але юридична особа – боржник уклала угоду податкової поруки із банком-резидентом у нотаріально посвідченому порядку. Відповідно до змісту угоди, банк брав на себе зобов’язання перед податковим органом відповідати за належне виконання платником податків обов’язку стосовно погашення податкового боргу, відповідно до законодавства. Податковий орган відмовив у реєстрації такої угоди між банком і платником податків, посилаючись на положення про заборону будь-якої поступки з податкового боргу платника податків третій особі. Чи правомірні дії податкового органу? Яке рішення в даному випадку буде правомірним та відповідатиме вимогами Податкового Кодексу України ? 10. Практичні завдання: А)Визначити маржинальну, фактичну та економічну ставки податку на прибуток підприємств в Україні для платника податку. Вихідні дані. Платник податку на прибуток отримав прибуток за звітний період 500 тис. грн., обсяг прибутку від неоподаткованих операцій склав 100тис.грн. Б) Необхідно визначити податкове навантаження на макрорівні. Вихідні дані. ВВП держави за рік становить 500 млрд. грош. од.. Податкові надходження до зведеного державного бюджету становлять: Прямі податки 60 млрд. грош. одиниць; Непрямі податки 80 млрд. грош. одиниць. В) Визначити податкове навантаження на підприємство за різними методами. Вихідні дані. Податкові виплати підприємства за звітний рік становлять: -з податку на прибуток – 2,5 тис. грн..; -з податку на додану вартість 0,5 тис. грн.; -з податків та зборів, що входять до валових витрат – 2,0 тис.грн.; -з інших податків та зборів – 0,5 тис. грн. Балансовий прибуток підприємства за звітний рік становить 20 тис.грн. Обсяг продажів з ПДВ становить 600 тис. грн. Г) Визначити ефективну ставку податку та відповідний тип податкової системи держави. Підтвердити висновок про тип системи шляхом виявлення характеру перерозподілу доходів громадян пісня сплати податків. Розрахунки записати в таблицю.
11. Опрацюйте самостійно тестові завдання до теми 2.
Тестові завдання: 1. Виділіть серед перелічених ознак – ознаки податку: а) вид платежу, закріплений актом компетентного органу державної влади; б) вид державного платежу; в) вид цільового платежу; г) платіж, що носить обов’язковий характер.
2. До основних елементів податку належать: а) платник податку; б) податковий період; в) об’єкт податку; г) предмет податку; д) ставка податку; ж) всі перелічені елементи.
3. В основі поділу платників податку на резидентів і нерезидентів лежить ознака : а) місця знаходження; б) місця реєстрації; в) місця отримання доходу; г)податкового навантаження; д)все перелічене.
4. Ознаки цільового призначення притаманні: а) внескам; б) податкам; в) миту; г) збору; д) усім обов’язковим платежам.
5. До функцій податку слід віднести: а) фіскальну; б) регулюючу; в) контрольну; г) все перелічене вірне.
6. Який з елементів податку забезпечує як найбільшу можливість реалізації регулюючої функції податків: а) визначення джерела податку; б) визначення об’єкта оподаткування; в) встановлення величини ставок податків; г) встановлення термінів сплати податків; д) надання податкових пільг.
7. До способів сплати податків можна віднести: а) авансовий; б) кадастровий; в) деклараційний; г)всі перелічені.
8. Яка з перелічених ознак відрізняє плату і податок як видів фінансових платежів до бюджету? а) безумовність; б) безоплатність; в) нецільове використання.
9.Ставка податку, безпосередньо зазначена в нормативному акті, що закріплює даний вид податку називається: а) фактичною; б) економічною; в) маржинальною.
10. Обєктом оподаткування може бути : а)вартість товарів , робіт , послуг; б) дохід або його частина; в) обороти з реалізації товарів, робіт, послуг; г)використання природних ресурсів; д)все перелічене.
Рекомендовані джерела інформації до теми № 2: [1-3, 7-11, 13, 16, 17, 23, 24, 30, 39, 40, 42, 45, 49, 50, 56, 57, 64, 68, 80, 94, 102, 103, 127, 129, 131, 136, 138, 140, 141]
|