КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Кого має на увазі Д.Донцов, говорячи про провідну касту? Яким сучасним політичним терміном можна позначити таку касту? Чи є ви прихильником такого бачення суспільного життя?"Щоб успішно поборювати зовнішні напасти й розривну роботу відосередніх сил суспільного організму зсередини, мусить член провідної касти влити сам не піддатися ніяким шкідливим впливам, які підточували б, ослабили або знищили його основну чесноту − його мужність... Бути невблаганним і твердим до себе, щоб бути невблаганним і твердим до ворожих спільнот зовнішнього світу і власної спільноти". (Д.Донцов) Завдання 10. Розв’яжіть кросворд.
По горизонталі׃ 4. Твір В.Мономаха. 6. Один з ключових моментів пізнання у Києворуських мислителів, острозьких книжників. 8. Автор «Слова про закон і благодать». 9. Шлях релігійно-містичного осягнення мудрості Бога. 10. Архімадрид, філософ, автор праці «Твір про всю філософію». По вертикалі׃ 1. Одна з головних рис філософії Київської Русі. 2. Одна з основних ідей острозьких книжників. 3. Український гуманіст, автор передмови до Острозької Біблії. 5. Мандрівний філософ, засновник класичної доби в українській філософії. 6. Поняття, яке розвивалось у філософських системах Г.Сковороди і П.Юркевича. 7. Символічний світ у філософії Г.Сковороди. 9. Назва однієї з праць П.Юркевича.
Завдання 11. До кожного поняття з графи «Б», які відповідають поставленим Кантом питанням у графі «А».
Порядок проведення заняття: Викладач організує дискусію навколо попередньо визначених тем, до яких студенти готують тези виступів, а також виступи на підставі індивідуально виконаних рефератів. На семінарському занятті викладач оцінює підготовлені студентами реферати, їх виступи, активність у дискусії, уміння формулювати і відстоювати свою позицію. Список літератури 1. Філософія: Підручник для студентів-медиків / За ред. М.В.Попова, О.О.Закордонця.- Х.: ВПП „Контраст”, 2005. – 488 с. 2. Воловик В. Т. Вступ до філософії. Навчальний посібник. Запоріжжя, 2000. 3. Філософія. Курс лекцій: Навчальний посібник /Бичко І.В., Табачковський В.Г., Горак Г.Л., та ін. – 2-е вид.. – Либідь, 1994. 4. Горський В.С. Історія української філософії / Курс лекцій. – К., 1996. 5. Надольний І.Ф. Філософія. Навчальний посібник. – К., 2000.
|