Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗавдання 9.2 Ситуаційна задача
Читайте также:
  1. III. Задача
  2. III. Задача
  3. III. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії
  4. IV. Работа над задачами.
  5. IV. Работа над задачами.
  6. IV. Работа над задачами.
  7. IV. Работа над задачами.
  8. IV. Работа над задачами.
  9. Ordm;. Задача Дарбу.
  10. V. Работа над задачами.

АТ 'Галактон" презентувало на ринку дуже важливу новинку - молочну продукцію з пробіотичними бактеріями. Ця фірма поки що єдина в Україні виробляє продукти харчування такого типу.

Проект з виробництва молочної продукції нового покоління - один з небагатьох прикладів реалізації стратегічного розвитку в Україні. Голова спостережної ради АТ “Галактон" Вадим Гуржос пояснив, що керівництво взяло за основу приклад з Чехії та Польщі. Технологія виробництва біопродуктів є найновішою, а це забезпечить конкурентну перевагу у завоюванні ринку. В перспективі завод зможе перейти без додаткових затрат на вузьку спеціалізацію. Вузька спеціалізація підприємства є обгрунтованою. По-перше, до цього спонукає жорстка конкуренція. Досвід західних країн свідчить, що в умовах конкуренції підприємства не могли випускати багато різних продуктів, не підвищуючи їхньої якості. Очевидно така ситуація виникне і в Україні, коли з ринку відійдуть невеликі заводи. Вони не можуть конкурувати з великими за рівнем санітарного стану, менеджменту, якості продукції, проте зберігають порівняно низькі ціни на продукцію і тому займають досить великий сегмент ринку в регіоні. Спеціалізація дасть змогу вдосконалити виробництво продукції з мінімальною її собівартістю і максимальною рентабельністю, твердить В.Гуржос. Сьогодні “Галактон" об'єднує п'ять заводів, які технологічно між собою не пов'язані. Всі вони випускають 50 різновидів продукції, а польські та чеські виробники - всього п'ять. Проте, за оцінками спеціалістів, вузька спеціалізація українських виробників можлива лише в майбутньому. Для цього технологічний рівень усіх товаровиробників повинен бути однаково високим. Сьогодні ж більшість підприємств молочної галузі після приватизації взяла курс на розширення асортименту, що пов'язано з потребою охопити більше коло споживачів.

За переконанням В.Гуржоса, “Галактон", як один з найбільших операторів ринку України, реалізував проект, розрахований на майбутнє. Продані біопродукти становлять до 15% загального обсягу виготовленої продукції.

Своєрідними виявилися етапи реалізації проекту та інструментарій менеджменту. Як зазначив В.Гуржос, проект виробництва біомолочних продуктів запроваджували два роки. Спеціалісти заводу вважають його ризиковим: запровадження нової технології потребувало значних інвестицій, а на ринок виходили практично сліпо. Річ у тім, що продукція невідома українським споживачам, тому маркетингові дослідження проводити було неможливо. Для реклами потрібен був досить тривалий період. Єдиним орієнтиром у цій справі стала висока популярність біопродуктів на західних ринках та віра в українських учених, які розробили унікальну технологію.За умов, коли інформації про ринок практично не було, керівництво відшукало спосіб максимально захистити підприємство від збитків. Реалізацію проекту почали з випуску на ринок пробних зразків. Споживачам запропонували біокефір за новою технологією, виготовлений на старому обладнанні та в традиційному упакуванні. Через кілька місяців, коли попит на кефір стабілізувався, вирішено провести серйозну реконструкцію заводу для виробництва біопродукції. В результаті не тільки було реконструйовано потужності, а й сформовано зовсім нову культуру праці. Водночас формувалася корпоративна культура у всьому колективі Підібрано також команду керівників, де кожний знає свою справу і вірить у перспективу підприємства.Важливою проблемою “Галактону" була якість сировини. 3 метою її підвищення виділено значні інвестиції для господарів, які постачали молокопродукти. За короткий період налагоджено ствробітництво з 70 господарствами, реконструйовано та обладнано цех приймання молока, що забезпечуе контроль його якості. Визначено також чотири рівні цін на молоко різної якості.

Важливі зміни відбулися і щодо реалізації продукції. Підприємство відмовилось від послуг тих магазинів, які не дотримувалися відповідних вимог. Крім того, стратегія реалізації полягає у завоюванні регіональних ринків. “Га-лактон" планує реалізувати за межами Києва та області до 50% продукції. Для цього закуплено 30 вантажних, обладнаних холодильниками, автомашин, які будуть розвозити біопродукцію по регіонах країни. Нові технології забезпечують тривалий термін зберігання продукції (він збільшився з 14 до 98 днів) без консервантів. Завоювання регіональних ринків почалося з великих міст, де проживає по мільйону жителів. Політика регіональної дистрибуції грунтується на співробітництві з місцевими дистрибюторами або представництвами “Галактону". Перспектива - створення власних представництв. Їхнім обов'язком буде вивчення попиту на продукцію та забезпечення її реалізації.

Важливою складовою менеджменту Галактону" є цінова політика. Сьогодні ціну визначають за мінімальною рентабельністю. 3 огляду на те, що продукція “Галактону" користується попитом, можна було б підвищити ціну на неї. Проте керівництво вирішило ціни не змінювати, а розширювати виробництво та відшукувати нові сегменти ринку. Водночас підприємство не планує витрачати великі кошти на рекламу нового продукту. Просування цієї продукції на ринку буде забезпечувати і оригінальна упаковка біопродуктів.

Отже, сьогодні на ринку виграє той виробник, який першим зможе реалізувати свою стратегічну лінію.

Завдання:

1.У чому виявляється чіткість та ефективність стратегії розвитку АТ “Галактон".

2. Яка специфіка реалізації проекту?

3. Проаналізуйте механізми налагодження роботи з постачальниками сировини та реалізації продукції.

4. Як сформовано на підприємстві цінову політику?


Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 14; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.031 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты