КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ПРАВОВІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ У СФЕРІ ПРАЦІ – ЯК ОСНОВИ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА. ОКРЕМІ ПРОБЛЕМИ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ПРАЦІ В ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХТема 8. Поняття та особливості правового регулювання соціального партнерства в Україні (8 год.) 1. Вчення про соціальне партнерство. Категорія соціально-трудових відносин як комплекс взаємовідносин між найманими працівниками і роботодавцями в умовах ринкової економіки. 2. Проблема термінології у галузі соціально-трудових відносин. 3. Співідношення понять «соціальне партнерство» і «соціальний діалог». 4. Міжнародні стандарти у сфері розвитку соціального партнерства в Україні та законодавчі проблеми його забезпечення 5. Досвід соціального партнерства в зарубіжних країнах. Тема 9. Соціальний діалог у сфері праці (8 год.) 1. Міжнародно-правові акти про соціальний діалог у сфері праці. 2. Законодавство України про соціальний діалог: розвиток соціального діалогу в Україні. 3. Законодавство зарубіжних країн про соціальний діалог у сфері праці: досвід для України. Тема 10. Рівні та сторони соціального діалогу (8 год.) 1. Поняття та принципи соціального діалогу у сфері праці 2. Рівні соціального діалогу у сфері праці. 3. Органи соціального діалогу у сфері праці. Тема 11. Організаційно-правові форми соціального діалогу у сфері праці (8 год.) 1. Обмін інформацією та консультації між сторонами соціального діалогу у сфері праці. 2. Колективні переговори з укладання колективних угод і колективних договорів. 3. Узгоджувальні процедури як одна з організаційно-правових форм соціального діалогу у сфері праці.
Тема 12. Юридичний механізм забезпечення права на колективні переговори і укладення колективних договорів, угод за міжнародними актами і законодавством України (8 год.) 1. Поняття та предмет колективних переговорів з укладення колективних договорів, угод, їх співвідношення з іншими формами здійснення соціального діалогу. 2. Міжнародні стандарти права на колективні переговори. 3. Нормативне закріплення права на ведення переговорів і укладення колективних договорів, угод в актах трудового законодавства України. 4. Реалізація права на колективні переговори і укладення колективних договорів, угод. 5. Захист права на колективні переговори і укладення колективних договорів, угод.
Тема 13. Особливості правового регулювання праці працівників, що працюють у фізичних осіб за трудовим договором (10 год.) 1. Правова природа трудових правовідносин між домашнім працівником і роботодавцем-фізичною особою. 2. Особливості виникнення та припинення трудових правовідносин між домашнім працівником і роботодавцем-фізичною особою. 3. Світова практика правового регулювання праці домашніх працівників. Тема 14. Проблеми безпеки праці як правової категорії трудового права (10 год.) 1. Правове поняття безпеки праці та його ознаки. 2. Соціально-історичні передумови права працюючого на безпеку праці. 3. Правова сутність безпеки праці як умови трудового договору. 4. Нормативно-правове забезпечення безпеки праці. 5. Проблемні питання процесуально-правового забезпечення безпеки праці. Тема 15. Особливості санкцій в трудовому праві (10 год.) 1. Поняття і сутність санкцій трудового права. 2. Місце санкцій трудового права в системі заходів правового примусу. 3. Санкції трудового права в їх історичному розвитку. 4. Класифікація санкцій в трудовому праві. 5. Ефективність санкцій трудового права в умовах ринкових відносин. Тема 16. Проблеми правового регулювання оплати праці (10 год.) 1. Аналіз змісту терміну «оплата праці». 2. Проблеми нормативного розмежування змісту термінів «заробітна плата» та «оплата праці». 3. Міжнародно-правове дослідження термінології інституту оплати праці. 4. Історичний аналіз розвитку правового регулювання оплати праці. 5. Принципи та функції оплати праці.
|