Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаІсторія становлення та розвитку державного бюджету.
 

Державний бюджет України має тривалу історію, яка бере свій початок у

ХVI ст., коли Запорізьке козацтво набуло самостійної державності і була сформована загальновійськова казна. Після возз’єднання України з Росією, Україна отримує самостійність фінансового господарства, але на початку 20-х років ХVIІ ст. уряд Царської Росії починає стягувати значні суми у своє розпорядження. В 1918-22 рр. Центральна Рада і більшовицький уряд спробували оволодіти бюджетним процесом, але ці спроби не мали успіху. Після створення СРСР Конституцією передбачалося створення єдиного бюджету, до якого включались бюджети союзних республік. Як незалежна держава Україна склала проект державного бюджету тільки в 1992 р. До 2001 р. діяв Закон України „про бюджетну систему України”, а з 2001 р. діє Закон України „Бюджетний кодекс України”.

Державний бюджет України – централізований фонд фінансових ресурсів держави, який використовується для виконання покладених на неї функцій, передбачених Конституцією України. В організаційному аспекті – це план утворення і використання фінансових ресурсів, що знаходяться в розпорядженні держави.

Бюджет держави можна розглядати з трьох позицій.

 

Система фінансових відносин між державою, з одного боку, та підприємствами та громадянами, з іншого, з приводу формування загальнодержавного фонду фінансових ресурсів і його використання на задоволення соціально-економічних потреб суспільства

 

 

Рис. 1 Суть бюджету держави як соціально-економічної категорії

 

За функціональною будовою бюджет містить дохідну і видаткову частини (рис 2)

 


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 20; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2023 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты