КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Фінансове забезпеченняФінанси– економічна категорія, що відображає відносини з приводу формування, розподілу і використання грошових фондів у процесі їх кругообігу Г…Т…Г’ Основні суб’єкти фінансових відносин: держава – володіє державними, громадськими ресурсами і їх розподіляє: стягує платежі і податки; формує державний і місцеві бюджети; підприємства, установи, організації, підприємці - отримують кошти за випущену продукцію; платять податки; відновлюють виробництва; населення - отримує ЗП, пенсію, стипендію витрачає ці кошти на різні послуги. Фінансові відносини охоплюють рух фінансових ресурсів між: - державою, підприємствами, фірмами, організаціями; - підприємствами, фірмами , організаціями; - державою, підприємствами, фірмами, організаціями і населенням; - державою, окремими регіонами і зарубіжними країнами. Ці зв’язки утворюють структуру фінансових відносин. Сукупність фондів грошових коштів, що знаходяться в розпорядженні держави, підприємств, організацій утворюють фінансові ресурси. Будь-яке надання фінансових ресурсів економічним суб’єктам називається фінансуванням. Фінанси господарюючих суб’єктів – грошові ресурси, що забезпечують процес виробництва і відтворення в межах певного підприємства, та сукупність форм і методів їх утворення і використання.
Рис11.1. Механізм формування фінансів суб’єктів господарювання Фінанси виконують такі функції: розподільчу, регулюючу, контролюючу. Розподільча функція фінансів пов’язана передусім з розподілом і перерозподілом суспільного продукту і національного продукту для задоволення різних потреб народного господарства та населення. Фінансове регулювання ґрунтується на правовому регулюванні грошових відносин у суспільстві. Забезпечується ця функція набором фінансових інструментів, передусім податків. Контролююча функція фінансів виконується в процесі утворення і використання грошових ресурсів. Функція передбачає дотримання підприємством і організаціями акумулювання і використовування грошових ресурсів, виконання зобов’язань перед державою. Основним інструментом виконання цієї функції є фінансове законодавство за допомогою якого держава регламентує процес нарахування, надходження платежів до бюджету, можливість зміни обсягів цих платежів.
|