Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Підходи до автоматизації управління підприємством




Класифікувати комп'ютерні інформаційні системи доцільно за наступними ознаками (рис. 2.8 Ілюстративного курсу). (Класифікація комп’ютерних інформаційних систем).

Історично склалося, що в Україні першими з'явилися та завоювали популярність відносно нескладні системи, призначені для автоматизації окремих завдань - бухгалтерський облік, розрахунок заробітної плати, управління персоналом, складський облік тощо. Користувачами таких систем виступали окремі співробітники відповідних служб, які мали в своєму розпорядженні комп'ютерну техніку і володіли загально комп'ютерною підготовкою. В цілому ж підприємство залишалося не комп'ютеризованим, а використання інформаційних технологій, орієнтованих на вирішення окремих завдань, давало обмежену віддачу у підвищенні ефективності управління бізнесом.

З розвитком підприємств, збільшенням територіальною розподілу адміністративних, виробничих, торгових і складських підрозділів матеріальні, фінансові й інформаційні потоки значно зросли, тому управляти підприємством ставало складніше. Це призвело до створення комплексних систем управління, які дозволили збільшити стійкість підприємства в умовах ринку і зробити бізнес більш передбачуваним.

При очевидних перевагах комплексної автоматизації її здійснення пов'язане з такими проблемами: необхідність серйозної перебудови існуючої моделі ділових відносин, яка склалася на підприємстві за багато років, оптимізації його організаційної структури, координації роботи підрозділів, масового навчання співробітників тощо.

На ринку ділового програмного забезпечення представлені системи для комплексної автоматизації підприємств, які враховують ідеологією побудови, функціональні можливості, строки впровадження, складність освоєння та експлуатації, вартість одного робочого місця тощо.

Необхідно відмітити, що кожна із представлених на ринку систем здатна вирішувати проблеми підприємства в сфері управління з врахуванням його галузевих особливостей, розміру та інших факторів.

У світовій практиці відомими є ряд концепцій і стандартів побудови систем управління підприємством.

У розвинутих країнах використовуються декілька концепцій КІСП:

1) Системи управління ресурсами підприємства: MRP I (Material Requirements Planning) - планування матеріальних потреб, MRP II (Manufacturing Resource Planning) - планування ресурсів виробництва, ERP (Enterprise Resource Planning) - планування ресурсів підприємства.

2) Система управління логістикою SCM (Supply Chain Management) - управління каналами постачання.

3) Система управління даними про вироби на промислових підприємствах PDM (Product Development Management) - управління збиранням виробів.

4) Система автоматизованого проектування і технологічної підготовки виробництва CAD/CAM (Computer-Aided Design/Manufacturing) - автоматизоване проектування та виробництво.

5) Система документообігу (docflow - потік документів).

6) Інформаційна автоматизована система бухгалтерського обліку AІS (Accounting Information System), яка підтримує дві основні бізнес-функції: реєстрацію господарських операцій та підтримку прийняття рішень. Це частина інформаційної системи, що має відношення до оцінки, аналізу і прогнозування доходу, прибутку та інших економічних подій на підприємстві в цілому і в його підрозділах зокрема.

7) Система представлення даних для аналізу керівництвом (MIS - Management Information Systems).

8) Системи організації робочого простору.

9) Середовище Інтернет/Інтранет.

10) Система електронної комерції.

11) Спеціалізовані програмні продукти або системи для вирішення інших завдань.

Існуючі на ринку системи управління підприємствами умовно можна поділити на два класи:

1) Великі системи. Вище перерахованим вимогам стандартів найбільш повно відповідають системи "R/3" компанії "SAP AG", "BAAN 4" компанії "BAAN", "Oracle Application" компанії Oracle. Вони з успіхом впроваджені та експлуатуються за кордоном і в Україні, мають значний життєвий цикл, але потребують залучення великого обсягу фінансових, людських ресурсів для їх впровадження та експлуатації.

2) Середні системи представлені в основному вітчизняними розробниками, які врахували багаторічний досвід в області як створення та просування інформаційних систем, так і виконання комплексних проектів з автоматизації. До них можна віднести: БОСС-Корпорація ("АйТи"), "БЭСТ-ПРО" ("ИнтелектСервис"), "Галактика" (корпорація "Галактика"), "Парус" (компанія "Парус"), "Флагман" ("ИНФОСОФТ") та інші.

Перераховані системи за своїми функціональними можливостями наближаються до ERP-систем і здатні достатньо повно задовольняти потреби підприємств у автоматизації.

Вибір системи управління в кожному конкретному випадку визначається потребами підприємства, існуючими особливостями підготовки і випуску продукції, досвідом і кваліфікацією співробітників та іншими факторами.

Придбання дорогих програм не дозволяє відразу вирішити всі проблеми підприємства. В цей же час успішне впровадження комплексної системи "середнього класу" на підприємстві дозволяє зробити його роботу більш прозорою, удосконалити роботу підрозділів підприємства, скоординувати їх діяльність і підвищити ефективність функціонування підприємства в цілому.

Успішність впровадження комплексної автоматизації підприємства значною мірою залежить від готовності керівника до корінних організаційних змін і формування команди, що володіє необхідними повноваженнями. У зв'язку з цим перед підприємством постає питання вибору не конкретної системи управління, а компанії-постачальника, яка може запропонувати збалансоване рішення за вартістю і функціональністю.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 149; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты