Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаНеобхідність функціонування електронних магазинів
Читайте также:
  1. Види електронних мереж
  2. Види забезпечення функціонування ПК
  3. Вплив умов праці на функціонування організму
  4. ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ГРУП РОЗРОБЛЮВАЧІВ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ, ШТОРМ, НОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, РУЙНУВАННЯ.
  5. Загальна характеристика функціонування соціальних позабюджетних фондів
  6. Інноваційна модель розвитку України необхідність та шляхи становлення
  7. Необхідність і зміст реформи житлово-комунального господарства в Україні
  8. Необхідність і зміст страхування
  9. Необхідність і особливості оцінки техніко-технологічного потенціалу підприємства
  10. Необхідність і роль місцевих бюджетів у фінансовому забезпеченні місцевого самоврядування

Будь-яку комерцію, у тому числі й електронну в мережі Інтернет, прийнято поділяти на дві великі категорії: business-to-consumer (B2C - компанія-споживач) та business-to-business (B2B - компанія-компанія). Першочергово загальну увагу привертали головним чином веб-вузли роздрібної торгівлі типу В2С - business-to-consumer. Основною моделлю такого типу торгівлі є різноманітні Інтернет-магазини (електронні магазини).

Електронний магазин - це адреса в Інтернеті, за якою підприємство рекламує та продає товари або послуги іншим користувачам мережі.

З точки зору комп'ютерних даних вся інформація, відображена в електронному магазині, створюється на комп'ютері, що належить продавцю або підприємству, через яку продавець підключений до Інтернет, і на ньому ж зберігається. Комп'ютер, на якому записаний магазин, є частиною Інтернет, і тому він відкритий для будь-якого користувача мережі, що бажає його відвідати і переглянути дані, що на ньому зберігаються.

До основних можливостей, які Інтернет-магазин може надати клієнтам, належать:

- пошук товарів;

- перегляд прайс-листа продавця;

- перегляд зовнішнього вигляду товару, опису його властивостей і характеристик;

- відбір товарів до кошику покупця;

- виписка рахунку на оплату, який покупець може роздрукувати на власному комп'ютері;

- перегляд історії покупок і платежів.

В Інтернет-магазинах продається велика кількість різноманітних речей, однак найбільшою популярністю користуються: програмне забезпечення, комп'ютери та комплектуючі вироби, туристичні та фінансові послуги, музичні диски тощо.

У порівнянні зі звичайним магазином електронний має багато переваг для продавця, зокрема:

- збільшення обсягу продаж завдяки створенню додаткової торгової точки;

- розширення ринку збуту;

- зменшення витрат на збут (витрати на переміщення і торгівлю товарами або послугами через електронний магазин менші, ніж через звичайний; торгові витрати можуть бути знижені);

- випередження конкурентів (оскільки процес передачі інформації про товари або послуги потенційним покупцям займає декілька секунд, тому у продавця є можливість першим продати товар, випередивши конкурентів);

- торгівля з іншими країнами (можна реалізовувати товари у всьому світі, не відкриваючи звичайного магазину в кожній країні);- можливість працювати в будь-який час (Інтернет функціонує 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік без перерв, а отже, і магазин, працює весь цей час);

- можливість мати декілька не пов'язаних між собою проектів (в умовах традиційного бізнесу важко або навіть неможливо водночас керувати декількома різними проектами з одного і того ж місця, наприклад, продажем продуктів харчування та продажем автомобілів. В Інтернеті є можливість відкрити стільки магазинів, скільки необхідно, і кожен з них буде виконувати своє окреме завдання);

- можливість конкурувати на рівних з корпораціями-гігантами і при цьому мати успіх, оскільки електронні магазини будуються за єдиним зразком (за допомогою комп'ютерної графіки, тексту тощо), маленька компанія або навіть приватний підприємець може створити магазин, що буде виглядати та діяти так само, як і великий супермаркет;

- можливість забезпечити вищий рівень сервісу для покупців (звичайні магазини закриті в певний час доби і, як правило, у вихідні, а електронний магазин може залишатися відкритим, щоб покупці мали змогу знайти в ньому все, що їх цікавить).Технічну сторону будь-якого Інтернет-магазину можна розглядати як сукупність електронної вітрини і торгової системи.

Вітрина електронного магазину розміщується на Інтернет-сервері та представляє собою веб-сайт з активним змістом. Вона заснована на каталозі товарів із позначкою цін, який може бути структурований різноманітними способами (за категоріями товарів, виробниками тощо).

З точки зору руху товарів і послуг, знайомства з ними потенційних покупців, електронні магазини виконують ті ж функції, що і звичайні види реклами. Однак на відміну від них електронний магазин не припиняє своєї діяльності після того, як до нього зникне інтерес (як це відбувається, наприклад, з газетною рекламою). Він буде працювати незалежно ні від чого, пропонуючи свої послуги стільки часу, скільки запланує продавець, не обмежуючи відвідувачів часом перегляду. Електронні магазини також пропонують інтерактивні засоби спілкування з покупцем, які базуються на мультимедіа-технологіях, включаючи обробку замовлень.

Електронні магазини, аудиторія яких зростає з кожним днем, маючи набагато більше можливостей, ніж інші види реклами, надають підприємствам широке поле для рекламної діяльності.

Реклама в мережі Інтернет є привабливою та інформативною. Використовуючи сучасні аудіо- та відеотехнології в Інтернеті, реклама може бути динамічною та озвученою. Вона також виконує функції довідника або каталогу, відомості в якому можуть оперативно змінюватись. Клієнт також може, не відходячи від комп'ютера, замовити та придбати товар.

Інструменти, якими підприємство може користуватись для реалізації можливостей електронної торгівлі, можна умовно поділити на чотири групи: бізнес-програми, власне Інтернет-магазин, шлюз до системи електронного обміну даними, сервер платежів.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 18; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.02 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты