Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаТипи травосумішей та їх значення.
Читайте также:
  1. Вітер, причини виникнення, значення.
  2. Гетьман І. Мазепа: оцінки діяльності. Конституція П. Орлика та її історичне значення.
  3. Законодавчі вимоги щодо ведення екологічного моніторингу та його юридичне і практичне значення.
  4. Зароблена страхова премія: сутність та порядок визначення.
  5. Короткострокові та довгострокові екологічні прогнози за їх народногосподарське й природоохоронне значення.
  6. Основні поняття і визначення.
  7. Поняття множини та її елементу, їхні позначення. Загальноприйняті позначення основних числових множин. Способи задання множин.
  8. Поняття предиката, його позначення та область визначення. Поняття кванторів існування та загальності, їх позначення та зв'язок між ними.
  9. Принцип дії теплових двигунів. Коефіцієнт корисної дії теплового двигуна і його максимальне значення. Теплові двигуни і проблеми охорони навколишнього середовища
  10. Ремонт основних засобів та його економічне значення.

Газонні травостої можна розділити на два основних типи: однорідні (одновидові) і змішані (багатовидові). Одновидові травосуміші складають з дереноутворюючих злаків одного сорту, змішані з рослин двох сортів (видів) і більше. Змішаний газонний травостій підрозділяється на травосуміші і сортосуміші. Сортосуміші складаються з сортів одного виду. Травосуміші формуються з різних видів злаків (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В., та ін «Газоноведення та озеленення населених територій». Москва: Колос, 2002).

Створення газону з одного виду трави (костриця, або мітлиця, або тонконіг, або ін) не рекомендується, тому що якийсь грунтовий або погодний фактор, негативно впливаючи на цей вид, створює умови для втрати всього газону, а також відповідати вашому типу грунту. Вибір типу суміші (партерний, декоративний, спортивний) визначається метою і планованими навантаженнями. Необхідно сіяти суміш з 3-6 взаємодоповнюючих видів і сортів трав, створюючи тим самим досить довговічний газон (Сербіна О.Н. «Газони і догляд за ним». Москва: Олма - Пресс Гранд, 2003).

Накопичений досвід дає підставу вважати, що для звичайних газонів травосуміші доцільніше складати з 2-3 видів злакових трав, добре адаптованих до місцевих грунтово-кліматичних умов (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін «Газоноведення та озеленення населених територій ». Москва: Колос, 2002).

Застосування травосумішей при влаштуванні газону покликано нівелювати різницю в кліматичних умовах по роках. Наявність в травостої різних за своїм агроекологічним потребам видів злаків має підвищити пристосованість травостою до зміни умов зволоження і теплового режиму, які сильно варіюють по роках (Уразбахтін З.М., 2004).

До складу сумішей підбирають види за типом росту і розвитку, що мають різні вимоги. Так, суміш з 3-5 видів трав легше пристосовуються і виживають на ділянці при різних погодних умовах, ніж трави одного виду (Нестерова А.В. «Газони, квітники і доріжки». Москва: Вече, 2002).

Трава, як складова газону, має бути багаторічною і повинна відповідати наступним вимогам:

1. Добре переносити косіння.

2. Повільно відростати.

3. Утворювати густу й щільну дернину.

4. Добре переносити існуючі кліматичні умови.

5. Постійно володіти декоративністю, тобто виглядати красивою і привабливою.Підібрати таку рослину дуже складно, тому складається травосуміш, в якій одна рослина як би доповнює іншу. При підборі їх групують залежно від призначення. В даний час у продажу є травосуміші газонних трав для партерного газону, звичайного газону, спортивного газону, тіньовитривалого газону. Також існують травосуміші для мавританських газонів (Кочережко О.І., Кочережко Н.В., 2003).

До складу сумішей звичайно входять такі трави: костриця червона, костриця овеча, костриця очеретяна, мітлиця тонка, тонконіг лучний, райграс пасовищний. Вони невибагливі, мають високу зимостійкість і посухостійкість, активно протистоять збудникам хвороб, шкідників і бур'янів (Нестерова А.В. «Газони, квітники і доріжки». Москва: Вече, 2002).

Для створення газонів шляхом посіву травосуміші слід віддати перевагу травосуміші, що містить не менше 30% тонконогу лучного, 30% костриці червоної і 40% райграса пасовищного (Воробйов Б.Л., Воробйов Г.Б., 2002).

Основна частина газонних рослин успішно може рости при слабокислій реакції грунтового середовища (рН 6,0-6,5, з максимальними коливаннями в межах 5,5-7,5), при гарній забезпеченості вологою, елементами мінерального живлення. На цьому грунтується внесення фізіологічно кислих добрив під газонні трави (наприклад, сульфат амонію), які стимулюють ріст і розвиток газонних трав і одночасно інгібують (гальмують) зростання бур'янів, особливо дводольних. Такі газонні трави, як тонконіг лучний, костриця лучна, райграс пасовищний, найкраще ростуть на слабокислих, нейтральних і слабколужних грунтах. На кислих грунтах добре себе почуває костриця овеча (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін., 2002).Перш за все, для посіву застосовуються газонні трави, здатні активно конкурувати з бур'янами. Спеціальні сорти тонконога лучного і костриці червоної витісняють більшість бур'янів («Ландшафтний дизайн», 2004, № 4).

Вважається, що кожен вид, що міститься в травосуміші, домінуватиме на ділянках, найбільш придатних для зростання кожного виду. За рахунок цього травостій виявиться більш стійким (Уразбахтін З.М., 2004).

Кожен компонент, що входить у травосуміш, повинен мати одне або декілька унікальних властивостей, які забезпечує покращення функціонування травостою. Наприклад, ділянка для газонного покриття включають затінену і освітлену частини. До того ж деякі ділянки розташовані на посушливих, грубозернистих пісках, а деякі на дрібнозернистих, відносно слабкодренованих суглинках. Суміш тонконога лучного і костриці червоної навіть у цьому випадку може утворити зімкнутий травостій. Костриця червона буде домінувати на затінених місцях і на неродючих кислих посушливих грунтах, а тонконіг лучний - на постійно освітлених місцях і відносно слабкозадернованих вологих грунтах. Костриця червона може зайняти домінуюче становище, коли тонконіг сильно пошкоджений або ослаблений хворобами, і навпаки (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін, 2002).Введення райграсу пасовищного і костриці лучної прискорює процес формування травостою, знижуючи засміченість, але погіршує декоративні та експлуатаційні характеристики газонів (Уразбахтін З.М., 2004).

Включати в травостій райграс пасовищний або райграс однорічний слід тільки в двох випадках, по-перше, щоб швидше отримати зелений газон, по-друге, для закріплення ерозійно-небезпечних ділянок грунту. Ці види швидко дають сходи, але при великих нормах висіву проявляють фітоценотичну агресивність в перший рік, а потім випадають, що може бути причиною плямистості газону у весняно - літній період на другий рік.

У багатьох випадках замість райграса пасовищного краще висівати тимофіївку лучну. При цьому тимофіївка лучна, створюючи захисний килим у перший і другий рік, не володіючи фітоценотичною агресивністю і знижуючи кислотність грунту, поступово витісняється іншими видами (кострицею червоною, мітлицями і тонконогами) (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін., 2002). В даний час виведено декілька сортів райграса багаторічного, що відрізняється меншою висотою рослин і більш вузьким листям. Для отримання звичайного газону вищої якості слід переконатися, що в суміші міститься насіння саме вузьколистих і низькорослих сортів райграса (Бердникова О.В. «30 чудових газонів». Москва: Олма - Пресс, 2003).

Створені більш мініатюрні повільнорослі сорти райграса, які конкурують з іншими видами не так інтенсивно. Такі сорти, як Allarie, Premier, Repell, Sunrge, краще підходять для використання в сумішах з тонконогом лучним, особливо в центральних і південних областях Росії.

Використання сортосуміші може виявитися вигідним там, де умови навколишнього середовища варіюють, де існує велика кількість хвороб, шкідників. Цей спосіб вигідний, коли жоден з сортів не має стійкість до всіх основних хвороб даного місцеперебування, але існує група сортів, кожен з яких стійкий до однієї або кількох із них (Тюльдюков В.А., Кобозев І.В. та ін, 2002).


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 113; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты