Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ МАВРИТАНСЬКОГО ГАЗОНУ
Читайте также:
  1. Аерація газону.
  2. Бюджетне вирівнювання та його особливості
  3. Види листів та їхні особливості
  4. Використання формул масивів у табличному процесорі MS Excel. Особливості формул масивів.
  5. Власності та їх особливості
  6. Г) особливості пізнання суспільства, соціальне гноселогія.
  7. Деякі проблеми та особливості етногенезу українського народу
  8. Економічна інформація та її особливості
  9. Економічний лібералізм: особливості й підходи
  10. Етапи створення туристичного продукту

Мавританський газон - один із своєрідних видів газону і єдиний, який коситься всього лише раз на рік (тобто за один вегетативний період). На відміну від англійського газону, що складається з щільно засіяних і коротко підстрижених стебел трави, що додає пейзажу акуратний, але досить одноманітний і дещо «прісний» вигляд, мавританський газон являє собою фактично лук з цілим набором польових квітів.

Батьківщиною мавританського газону вважають Північну Африку. Мавританські кочівники традицію створювати квітучі галявини, засіваючи різнотрав'ям порожні ділянки землі, перенесли до Європи. В Іспанії за велінням аристократів такими галявинами прикрашали парки навколо дворцв. Для Європи мавританський газон виявився досить незвичайним: він поєднував у собі соковиту зелень трав і яскраві фарби польових квітів.

Мавританський газон часто називають трав'янисто-квітковий, або красивоквітучий. Це красиві галявини, створювані на відкритих сонячних просторах, часто на великих площах. Особливістю цього прекрасного газону є дивна властивість, протягом літа міняти квіткові «візерунки». Ефектне видовище буде притягувати погляд з весни до глибокої осені.

Мавританський газон зберігає екологічну рівновагу в саду, оскільки максимально наближений до природних асоціацій рослин: адже в ньому є сусідами десятки видів квітів і трав. В результаті виходить практично ідеальна імітація природної галявини.

І в даний час інтерес садівників-любителів та ландшафтних дизайнерів до мавританського газону почав стрімко зростати.

Перший етап щодо створення мавританського газону - вибір місця. Для посіву варто вибирати відкрите сонячне місце. Мавританський газон доречно буде виглядати перед будинком, біля паркану і в саду, де ростуть дерева.

Мавританський газон часто розташовують на відкритих галявинах, або там, де не можна висадити культурні рослини. Наприклад, можна висадити квітучий газон на декількох ділянках: на задньому плані, між парканом і доріжкою і т.п.

Мавританський газон є ідеальним варіантом для тих куточків саду, де з тих чи інших причин неможливо викосити траву - пристовбурне коло, простір біля живоплотів, фонова поросль позаду міксбордера. При цьому висівання і подальше культивування мавританського газону в пристовбурних кругах садових дерев знімає з вас обов'язки по їх розпушування і прополці.Проте варто зауважити, що повноцінний мавританський газон можна виростити тільки під деревами, що мають ажурну крону. Такі рослини забезпечують достатню освітленість, не покриваючи газон суцільний тінню.

Другий етап, більш складний і трудомісткий - підготовка грунту на обраній ділянці.

Підготовка грунту. Такий газон радує своєю невибагливістю. Його легко створити і на багатому, і на бідному грунті. У природі різнотравні луки, як правило, розташовуються на небагатих поживними речовинами грунтах. У штучних луках вимоги до змісту поживних речовин у грунті набагато вище. Грунт для влаштування мавританського газону повинен бути добре підготовлений до посіву: некислий, структурований, вирівняний, очищений від кореневищ багаторічних бур'янів (інакше бур'яни заб'ють молоді сходи, а також буде дуже складно проводити прополку). На першому етапі закладки галявини необхідна ретельна підготовка грунту. Вона полягає в глибокій перекопуванні і ретельному виполюванні всіх бур'янів. Бур'яни треба ретельно знищити, так як на звичайному, регулярно підстригати газони вони можуть поступово зникнути, тоді як на квітучому цього не відбувається. Необхідно прокопати грунт на глибину 15 - 30 см, ретельно очищаючи верхній шар грунту від каменів і кореневищ бур'янів.Перекопування ділянки краще робити восени під зиму, коли припиняється розвиток рослин. Після перекопки та вибірки великих кореневищ грунт на ділянці необхідно просіяти. Після цієї операції необхідно удобрити грунт ділянки добривами: вкривають поверхню перепрілим гноєм шаром 5 см і перекопуютть на глибину 30-40 см, одночасно вносять комплексне добриво тривалої дії. Краще використовувати старий перепрілий гній. На відміну від свіжого він є ідеальним добривом, оскільки в останньому міститься велика кількість азоту, що призводить до перегріву грунту і спалюванню коренів рослин. Підготовлену землю обов'язково ущільнити, закоткувати і злегка проборонити. Після цього ділянка повинна постояти тижнів два, протягом яких необхідно регулярно виполювати бур'яни проростають.

Якщо на ньому багато бур'янів, варто їх обробити гербіцидом суцільної дії, наприклад «Раундапом», який через листя проникає в корінь рослини і розкладає його. Через 14 днів грунт необхідно скопати на глибину 20 - 30 см, видаливши все коріння бур'янів. Якщо грунт дуже бідний і кислий, можна поліпшити її, додавши торфу або перегною. Після цього можна висівати насіння. Висівають насіння з такого розрахунку: 10 - 15 г на 1 кв. м і, як завжди, треба добре полити. Однак поливати треба акуратно, щоб не змити насіння.

Вибір рослин. Мавританський газон створюють висіваючи квіткові рослини або суміш трав і польових квітів. Суміш для посіву мавританського газону багатокомпонентна: вона складається з 5 - 20 видів насіння трав і квітучих рослин. Розрізняють мавританський газон двох видів: однокольорний і рябоквітучий, залежно від того, з якої травосуміші низькорослих злаків і квіткових рослин створюється газон. Зазвичай використовуються суміші, в яких велику частину складають багаторічні злакові трави, а меншу - дикі польові квіти, однорічні або багаторічні. Із злаків для цього виду газону найбільше підходять райграс пасовищний, костриця червона і мітлиця тонка, тимофіївка лучна, тонконіг лучний. Найчастіше в сумішах використовують такі квітучі рослини: мак, волошку, гіпсофілу, немезію, календулу, льон, ешшольцію та інші рослини.Важлива вимога - рослини повинні мати тривале цвітіння, а після закінчення цвітіння зберігати свою декоративність. Для створення тривалого ефекту цвітіння можна використовувати як однорічні, так і багаторічні квіти. Завдяки різним періодам цвітіння рослин, галявина буде виглядати постійно квітучою. Яскраві плями і розкішний аромат квітів притягнуть природних помічників садівників - бджіл, метеликів, птахів. А, відцвітаючи, рослини скидають своє насіння, щоб знову прорости в майбутньому році.

Мавританські газони бувають однорічними і багаторічними.

При створенні однорічних газонів на тлі злакових культур висівають однорічники - алиссум, календулу (нігтики), льон, настурції, ешшольція, маки та інші. Особливу увагу слід приділити підготовці грунту для квітучого газону: грунт повинен бути вільним від бур'янів, досить вологоємним, пухким, з великим вмістом поживних речовин. Суміш однорічників для створення мавританського газону повинна містити мінімум 5-6 видів з різними термінами цвітіння, щоб продовжити декоративність газону. Догляд за однорічним мавританським газоном аналогічний догляду за однорічними квітучими рослинами: йому необхідно забезпечити полив, розпушування грунту, видалення бур'янів і - в міру відцвітання - культурних рослин, регулярні (не рідше одного разу на 2 тижні) комплексні підгодівлі.

При вирощуванні багаторічного мавританського газону суміш насіння включає в себе злакові трави та декоративні квіткові культури. Витонченості мавританському газону додасть використання в суміші зубрівки запашної і трясунки середньої.

Рекомендують висівати наступні польові квіти:

Васильок блакитний, інакше синій, польовий (Centaurea cyanus) служить прикрасою мавританського газону, його ж іноді називають волошка польова або волошка синя. Сильногалузисті кущі висотою від 25 до 80 см (залежно від сорту і умов вирощування) люблять світло, але виносять і півтінь. Стебло покрите тонкими волосками, тому на світлі він здається сріблястим. Грунт воліють пухкий, поживний, некислий. Цвітіння триває 1,5 місяця. Квітки сині або фіолетові, у садових форм - рожеві, червоні, білі. Волошка синя входить до складу суміші насіння для мавританського газону. Разом з маком, ешшольцією, календулою, адонісом річним, які так само легко відновлюються насінням, волошка утворює красивий і довго квітучий строкатий лужок.

Васильок мускусний (амбербоа) (Centaurea moschata) однорічна трав'яниста рослина утворює кущ висотою до 60-80 см. Суцвіття - поодинокі кошики 6-7 см в діаметрі, на одній рослині їх розпускається більше 15 штук. Забарвлення квіток біла, бузкова, лавандова, червонувато-фіолетова. Аромат квітів нагадує запах кориці. Цвіте рясно з червня по жовтень.

Календула(Calendula) - цвіте з червня до глибокої осені. Дуже невибаглива, легко розмножується самосівом. Висота рослин залежить від обраного сорти: високорослі сорти можуть досягати у висоту 80 см, низькорослі - всього 20-30 см. Суцвіття прості або махрові до 10 см в діаметрі в деяких сортів. Забарвлення квітів від лимонно-жовтого (майже білого) до густо темно-помаранчевого і навіть бордового. Не переносить надмірного зволоження, проте в посушливі періоди необхідний полив.

Агростемма звичайна, або посівна (Agrostemma githago), її ж іноді називають кукіль. Однолітник або дворічник висотою до 50 см, зустрічається в посівах зернових культур в якості буряну. Квітки поодинокі, до 2 см в діаметрі, на довгих квітконіжках у пазухах листків, світло-або темно-пурпурового забарвлення і з більш світлими смужками, іноді лілово-рожеві з темними прожилками. Цвіте у червні-липні. Кукіль особливо гарна в змішаних посадках зі злаковими травами, коли квіти тремтять навіть при слабкому подиху вітерця, як нарядні метелики.

Мак дикий(Papaver) - однорічна трав'яниста рослина, сильно гілкуються, розлога, висотою від 30 до 60 см. Квітки прості або махрові, 5-7 см в діаметрі, червоні, рожеві, пурпурові, лососеві або білі з темною плямою біля основи пелюсток, з темним або білим краєм. Цвіте рясно з червня до осені. Плоди - кулясті коробочки ("маківки'')дозрівають, насіння висипається і дають рясний самосів. Маки ефектні в окремих групах серед газону, в клумбі з одних маків - у суміші сортів або килимі з окремих сортів.

Хризантема посівна - однорічна, швидкоростуча рослина, з простими, рідше більш-менш розгалуженими, прямостоячими стеблами до 60 см заввишки. Суцвіття золотисто-жовті або білі, однотонні, частіше прості, 5-7 см в діаметрі. Листочки обгортки широкі, тупі. Цвіте з червня по жовтень. Зараз це одне з найпопулярніших декоративниx рослин, що відрізняються невибагливістю.

Пупавка польова (Anthemis arvensis) - однорічна або дворічна трав'яниста рослина заввишки 15-45 см з прямостоячим стеблом, вкритим кучерявим або притиснутими шовковистими волосками. Листя перисте з ланцетоподібними, двічі-або тричі надрізаними гострими частками. Суцвіття - кошики середньої величини, складені крайовими ложноязичковие білими і середніми двостатевими трубчастими квітками, що мають приквіткові луски з колючим гострим кінцем. Цвіте у червні-липні.

Льон багаторічний(Linum)-трав'яниста рослина до 50 см заввишки. Листки дрібні, лінійно-ланцетні. Квітки блакитні до 2 см в діаметрі. Цвіте тривало і рясно в червні - липні. Має різновиди з білими квітками.

Матіола дворога (Matthiola bicornis) - однорічна запашна холодостійка густогалузиста рослина висотою до 50 см. Насіння висівають в квітні-травні у відкритий грунт на постійне місце. Цвіте з червня до серпня. Квітки дрібні, непоказні, зеленувато-бузкові, мають дуже приємний аромат (особливо у вечірні та нічні години), за що рослина отримала назву «нічна фіалка». Для продовження періоду цвітіння проводять повторні посіви.

Нигелла дамаська, або чорнушка (Nigella damascena) - однорічна світлолюбна рослина холодостійка висотою 30-60 см. Насіння висівають у відкритий грунт в квітні - травні. Можна висівати насіння під зиму в кінці жовтня - початку листопада. Квітки прості або махрові, синього, блакитного або білого кольору. Цвіте з кінця червня по серпень. Плід складається з п'яти роздутих, зрощених майже до верху листівок, оточених ажурною обгорткою з верхівкових листків.

Льон великоквітковий (Linum) - витончена однорічна трав'яниста рослина. Стебла - рясно гілкуються у верхній частині, до 50 см заввишки. Невеликі квітки до 3 см в діаметрі, яскраво-малинові, зібрані в пухкі зонтичні суцвіття, розкриваються тільки в сонячну погоду. Цвіте у червні-липні. Є також сорти з рожевими і фіолетовими квітами. Один з найкрасивіших сортів - «Bright Eyes».

Ромен звичайний, або ромашка лучна(Leucantnemum vulgare) - багаторічна трав'яниста рослина до 80-90 см заввишки. Суцвіття - поодинокі кошики до 6-7 см в діаметрі. Крайові квітки однорядні, язичкові, білі; серединні - трубчасті, дрібні, жовті. Ромен звичайний в Середній смузі зацвітає на початку червня і цвіте протягом 40-45 днів.

Ешшольція каліфорнійська, або каліфорнійський мак(Eschscholzia californica) - багаторічна трав'яниста рослина, що використовується як однорічна. Утворює ажурні, гіллясті, компактні або сланкі кущики висотою 20-45 см. Листя сизі від воскового нальоту, нагадують листя полину. Квітки поодинокі, чашовидної форми, до 5-8 см в діаметрі, прості або махрові, блискучі, різноманітного забарвлення: білі, кремові, жовті, помаранчеві, відкриваються тільки в сонячну погоду в полудень. Цвіте рясно і тривало з червня по жовтень.

Золотарник, або солидаго (Solidago) - багаторічна трав'яниста рослина від 40 до 200 см заввишки в залежності від сорту. Листя насичено зелені, довгасті. Суцвіття численні, зібрані в пірамідальну волоть до 35-40 см довжиною. Квіти яскраві, золотисто-жовті. Цвіте в серпні-вересні 40-45 днів. Хороший медонос, приваблює в сад комах.

Мавританський газон засівається сумішшю насіння злакових трав і диких польових квітів, у співвідношенні приблизно 80-95% до 5-20%. Квіти підбираються так, щоб вони зацвітали в різний час, з ранньої весни і до початку осені.

У суміш «Мавританський газон» включаються типово газонні злакові трави (наприклад, райграс, костриця, тонконіг та ін), які складають 3 / 4 від загальної кількості насіння. До насіння злаків додаються насіння декількох квіткових культур (5-20 видів), що мають різні рядки цвітіння. Це дозволяє мавританському газону зберігати привабливість весь сезон.

Для посіву Маврітанского газону місце в саду вибирається відкрите, сонячне. Між будівлями і під деревами зазвичай мало світла. Якщо потрібно засадити тінисті ділянки саду, то рекомендується самостійно скласти для Мавританського газону суміш насіння з тіньовитривалих і невибагливих рослин.

Бажано, щоб до складу такого газону входило не менше 10 - 15 найменувань квітучих рослин. Тільки так можна створити враження постійно квітучого лугу. Нарпімер, календула цвіте з червня до глибокої осені, льон багаторічний - в червні - липні, волошка мускусний рясно цвіте з червня по жовтень, мак - із червня до осені, матіола дворога - з червня до серпня, нигелла дамаська - з кінця червня по серпень , льон цвіте великоквіткова в червні-липні, золотарник - цвіте в серпні-вересні 40-45 днів і т. д.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 137; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты