КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
МЕХАНІКА
МЕХАНІКА Тема:Кінематика. Прямолінійний рух
Механічний рух– зміна положення тіла в просторі відносно інших тіл з часом. Основне завдання механіки – визначення положення тіла в просторі в будь-який момент часу. Матеріальна точка – тіло, розмірами якого можна знехтувати в даних умовах руху. Тіло можна розглядати як матеріальну точку, якщо його розміри малі в порівнянні з відстанню яку воно проходить, або в порівнянні з відстанню від нього до інших тіл. (Приклад).
Переміщення – напрямлений відрізок (вектор),що з’єднує початкову і кінцеву точки руху тіла.
Пройдений шлях – довжина траєкторії.
Поступальний рух – рух тіла, при якому всі його точки в даний момент часу рухаються однаково. Для описання поступального руху тіла достатньо обрати одну точку й описати її рух. Обертальний рух – рух тіла, при якому траєкторії всіх точок тіла є колами з центрами на одній прямій й всі площини кіл перпендикулярні до цієї прямої. Поступальний та обертальний рухи – найпростіші приклади механічного руху.
Для описання механічного руху тіла (точки) необхідно знати його координати в будь-який момент часу. Для визначення координат матеріальної точки необхідно перш за все обрати тіло відліку й пов’язати з ним систему координат. В механіці часто за тіло відліку приймають Землю, з якою пов’язується прямокутна декартова система координат. Для визначення положення точки в будь-який момент часу необхідно також знати початок відліку часу. Система відліку – система координат, тіло відліку, з яким вона пов’язана й вказівка про початок відліку часу. Система відліку: одновимірна , двовимірна, тривимірна.
|