Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаДинаміка як розділ механіки. Інерція. Маса тіла
Читайте также:
  1. В – Індивідуальні розділи курсу
  2. ВИСНОВОК ДО ДРУГОГО РОЗДІЛУ
  3. Динаміка автомобільного колеса
  4. Динаміка економічного розвитку та його чинники
  5. Динаміка капі галізації акцій
  6. Динаміка коливального руху
  7. Динаміка обертального руху
  8. Динаміка обертового руху
  9. Динаміка поступального руху
  10. Динаміка поступального руху

Динаміка –це розділ механіки, який вивчає закони взаємодії тіл. Динаміка - вивчає закони руху тіл і причини, які викликають або змінюють цей рух.

Будь-яке тіло залишається нерухомим, доки на нього не діють інші тіла. Тіло, що рухалось з деякою швидкістю , продовжує рухатись рівномірно й прямолінійно до того часу, поки на нього не подіють інші тіла (Галілео Галілей (1632 р.)).

Явище збереження швидкості руху тіла за відсутності зовнішнього впливу називається інерцією (приклади з транспортом).

При взаємодії двох тіл завжди змінюються швидкості і першого і другого тіла, тобто обидва тіла набувають прискорення.

Модулі прискорень двох тіл, які взаємодіють можуть бути різними, але їх відношення є сталою величиною при будь яких взаємодіях:

Сталість відношення модулів прискорень двох тіл при будь-яких взаємодіях свідчить про те, що тіла володіють якоюсь властивістю, від якої залежать їх прискорення при взаємодіях з іншими тілами.

Властивість тіла, від якого залежить його прискорення при взаємодії з іншими тілами, називається інертністю.

Маса тіла – є кількісною мірою інертності тіла.

Чим більше маса тіла, тим менше прискорення, яке воно отримає при взаємодії. Тому в фізиці прийнято, що відношення мас тіл, що взаємодіють, дорівнює оберненому відношенню модулів прискорень:

Одиниця – 1 кг.

 

 


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 14; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты