Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


ГАЗОВІ ПІСТОЛЕТИ ТА РЕВОЛЬВЕРИ
Газовий пістолет - це короткоствольна ручна самозарядна зброя, в якій перезарядка, підготовка до чергового пострілу здійснюється за рахунок використовування енергії порохових газів за принципом віддачі вільного затвора. Зброя призначена для тимчасової поразки живої цілі при стрільбі газовими патронами, спорядженими речовиною - ірритантом. Крім того, в газових пістолетах використовуються для стрільби звукові (холості) патрони, а за наявності насадки (адаптера) - світлові сигнальні патрони.

Газовий револьвер - особиста багатозарядна неавтоматична газова зброя з барабаном, що обертається, призначена для тимчасової поразки живої мети газовими патронами, спорядженими ОВ-іррітантамі. Також як і для газового пістолета, для стрільби з газового револьвера можна використовувати шумові патрони і сигнальні освітлювальні патрони. Загалом і в цілому конструктивно газові пістолети і револьвери відповідають їх бойовим вогнепальним прототипам. Головна відмінність газової зброї від бойового полягає в спеціальному введенні в конструкцію газових пістолетів і револьверів елементів, що не дозволяють застосовувати зброю даного класу для стрільби "справжніми" патронами. До числа цих елементів відносяться установка спеціальних дульних розсікачів, використовування матеріалів з низькими міцнісними характеристиками (наприклад, силуміну) і ін. Стволи газової зброї, випускаються тільки гладкими (не мають нарізу).

Розберемося з питанням ефективності газової зброї. Теоретична далекобійність газових пістолетів і револьверів, яка вказується виробниками - до 3-х метрів (іноді в комерційних цілях цю цифру абсолютно безпідставно завищують), але більш-менш реальний зупиняючий ефект від застосування газівника досягається на дистанціях до 1 м. Традиційний газовий балончик могутніший. Газові патрони звичайно споряджаються речовиною CS - ірритантом з обмеженою ефективністю, практично не діючою на п’яниць і наркоманів. Іноді у продажу зустрічаються імпортні перцеві газові патрони, але їх ефективність також не дуже велика, та і ціни на такі патрони високі. Чим газовий пістолет (револьвер) краще за газовий балончик? Діапазон робочих температур для газових пістолетів і револьверів звичайно ширше, ніж для балончиків; перш за все це стосується "мінусової" температурної області, в якій балончики достатньо різко втрачають свою ефективність. Ще газовий пістолет/револьвер можна використовувати як "тупий важкий предмет" в рукопашній сутичці, проте чи не простіше і дешевше захопити для цієї мети звичайну ніжку від табурета? Також перевагою і частково недоліком газової зброї є властивий йому зовнішній вигляд бойової короткоствольної зброї. В деяких випадках таким чином вдається налякати нападників, але цей фокус спрацьовує далеко не завжди: злочинці чудово знають, що простим громадянам не доступна вогнепальна короткоствольна зброя і можуть зажадати показати ваш пістолет у дії; звичайного газівника вони тепер уже не бояться. До того ж є вірогідність у відповідь на демонстрацію газового пістолета одержати кулю із справжньої бойової зброї, проте цю можливість не варто перебільшувати: не так вже багато вуличних бандитів зараз володіє вогнепальною зброєю (звичайно вони носять з собою зовні схожі на бойову зброю пневматичні типа MP-654K).

Дальність дії газових пістолетів в залежності від калібру кулі:

6 мм, 5.6 мм - до 3 м

8 мм – до 3,5 м

9 мм – до 4 м

45 кал – 4,5 – 5 м

До речі боєприпаси 45 калібру на Україні заборонені, а газова зброя вилучена з продажу, так як існує можливість переробки пістолету в бойовий.

 

Вага пістолетів коливається від 200г до 950г.

Пістолети,як більш сучасний тип зброї, більш зручні в носінні (насправді ця справа смаку). Перезарядити пістолет, вставивши новий, наперед споряджений магазин, простіше і швидше, ніж вставляти патрони поодинці в револьвер, тим більше що запасні магазини завжди можна купити, і носити з собою вже споряджені. Магазини пістолетів вміщають від 5 до 10 патронів. Проте існують ті ж проблеми, що і у бойових аналогів. Якщо при пострілі відбудеться осічка або патрон просто перекосить, то для того, щоб продовжити стрільбу Вам необхідно буде витратити деяку кількість часу для приведення пістолета знову в бойову готовність. На щастя це відбувається рідко. Принаймні, з продукцією таких солідних фірм, як Umarex, Colt, Browning і т.д.

Зовсім інша справа - Револьвери. Проблема осічок в даному виді зброї розв'язується миттєво простим натисненням на спусковий гачок, що забезпечує автоматичний переклад барабана. Наступний патрон готовий і можна продовжувати стрільбу. Сама ця система стара, як світ і дотепер людство не винайшло нічого надійнішого. Проте револьвер вважається менш зручним при носінні (знову таки справа смаку) і зарядці (деяким 5-6 патронів в барабані здається мало). В револьвері на стику стовбура і барабана є невеликий зазор. Існує думка, що при пострілі в нього просочується частина газу. Проте кількість витікаючого газу настільки мала, що завдати шкоди господарю револьвера воно не може.

Чим же стріляє газова зброя? По складу газу патрони можна розділити таким чином:

Тип газу Колір пластикової заглушки в патроні Маркіровка на гільзі
холості Зелений Knall
CS Жовтий CS
CN Фіолетовий CN

Патрони для пістолетів і револьверів відрізняються зовнішнім виглядом. У револьверних "спідничка" на нижній частині патрона трохи виступає, у пістолетних - ні (для виключення можливості зачіплення).

Газові пістолети і револьвери можуть стріляти спеціальними ракетницями. Для цього в комплект входить спеціальна насадка, укручувана в стовбур. В неї вставляється ракетниця, в пістолет або револьвер заряджає холостий патрон і робиться постріл. Ракетниця злітає вгору на 25-30 метрів. На жаль, російські моделі виключають установку цих насадок, але в імпортних пістолетах це загальноприйняте правило.

 

Також потрібно розглянути пристрій дозованого Аерозольного розпилення «УДАР»

Це ідеальна газова зброя для самооборони. Має багато переваг:

· Висока ефективність, заряд потрапляє в ціль незалежно від вітру, дощу, снігу

· Багатозарядність, безшумність, відсутність віддачі, висока точність влучення в ціль

· Легкість і міцність завдяки пластмасі, яка використана для виробництва бойової стрілкової зброї.

Технічні характеристики:

1. маса без балончика 150г

2. ємність магазину 5 балончиків

3. дальність метання рідини – до 6м

Також потрібно розглянути питання носіння газового пістолету. Тому розглянемо основні способи:

1. поясна кобура для скритого носіння зброї під одягом

2. під брючна кобура для носіння зброї на нозі

3. універсальна кобура для скритого носіння зброї, яка замаскована під поясну сумку. Відкривається одним ривком.

4. «оперативна» кобура для скритого носіння під одягом(під пахвою)

 


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 120; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты