Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


ХАРАКТЕР ПОШКОДЖЕНЬ НЕЗАХИЩЕНОГО ОДЯГОМ ТІЛА ЛЮДИНИ ПРИ СТРІЛЬБІ З РІЗНИХ ВІДСТАНЕЙ
(В цьому випадку враховується тільки поранення і не враховується зупиняюче дію кулі в Дж/мм­2, оскільки тест проводився київськими судмедекспертами на трупах)

Дальність пострілу (боеприпас: патрон ТЕРЕН-3П) Глибоке проникаюче поранення Легке проникаюче поранення Поранення без проникнення кулі під шкірний покрив, важка травма, удари. Удар м'яких тканин, садно, травма середнього і легкого ступеня тяжкості
1 см        
50 см        
1 м        
2 м        
3 м        
4 м        
5 м        
6 м        
7 м        

 

Особливої уваги потребує комплекс самооборони «ОСА» російського виробництва.

"ОСА" (Росія)

Назвати цей комплекс самозахисту - пістолетом можна з натяжкою, проте її осиний укус може коштувати нападаючому декількох зламаних ребер, і знайомством з реанімацією. Саме так можна охарактеризувати першу зброю не летальної дії стріляючого гумовою кулею дозволене для продажу громадянам Росії без особливих обмежень.

Під керівництвом кандидата технічних ак. Г.А. Бідєєва, була завершена розробка безствольного багатофункціонального комплексу самооборони "Оса". Фахівці інституту пішли досить нетрадиційним шляхом і як вражаючий елемент зброї вибрали гумові кулі крупного калібру.

Калібр18x45T ,кількість патронів 4,маса без патронів, кг 0,320, Довжина, мм105, Ширина, мм 39,висота, мм 115, ВиробникНІЇПХ.

Кінетична енергія такої 16-мм кулі на дистанції 1 м складає приблизно 110 Дж, що рівноцінне удару професійного боксера-важкоатлета. У будь-якому випадку, після попадання гумової кулі "Оси" у агресора напевно не залишиться ні бажання, ні можливості продовжувати протиправні дії. При цьому сила віддачі цілком прийнятна і не перевищує 1,5 Дж. Hоменклатура боєприпасів "Оси" включає також світлозвуковий і сигнальні патрони. Перший забезпечує яскравий спалах (близько 4 млн. кандел), що супроводжується громоподібним звуком силою до 145 децибелів. Шок, випробовуваний людиною, після такого пострілу і тимчасове засліплення тривають від 5 до 30 секунд, а у вухах продовжує дзвеніти ще хвилин десять. Звичайно, стрільцю теж злегка дістається, але спалах частково екранує корпус "Оси", до того ж на стороні стрільця абсолютна готовність до такого повороту подій, а для нападаючого світлозвуковий імпульс стає повною несподіванкою. Сигнальні патрони трьох видів споряджені зірками червоного, зеленого і жовтого кольору. Зірка підіймається на висоту не менше 80 м і видна вдень на відстані до 2, а вночі до 10 км. Сам пістолет ПБ-4 є чотирьохкамерною не безствольною самозарядною системою з самозвідним спусковим механізмом.

Як засіб запалювання використана електро-капсульна втулка, джерелом живлення служить оригінальний магнітно-імпульсний генератор, схожий за принципом роботи з пьєзозапальничкою.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 147; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.011 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты