Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Як уникнути нападу на вулиці.
Найбільша кількість вуличних злочинів трапляється з 20 до 24 годин.

Найбільші побоювання вселяють дні авансів і получок на підприємствах, коли злочинець активізується, виходячи на полювання за легкими грошима, а на вулицях помітно прибуває громадян в не дуже тверезому стані.

Серйозне побоювання повинні викликати вихідні, і особливо святкові, дні, коли вулиці просто-таки перенасичені небезпеками.

З пір року безпечніше всього, звичайно, зима. Взимку злочинні події зміщуються ближче до тепла — в під'їзди, підвали, бойлерні і т.п. любимі злочинцями приміщення.

Тепер про місце дії. В будь-якому місті існують свої потенційно небезпечні райони. Або це в гіршому значенні слова робочі селища, або квартали, що примикають до виправно-трудових установ, або райони, де йде ділення територій молодіжними угрупуваннями. Все абсолютно індивідуально, і треба просто знати місцеві умови.

До загальновизнаних неблагополучних в криміногенному відношенні зон відносяться квартали, прилеглі до вокзалів і аеропортів, вуличних ринків, парків і городків молодіжних гуртожитків. Майже завжди за рахунок віддаленості від штабних правоохоронних установ околиці міст представляють більшу загрозу, ніж центр.

Небезпечні двори, розташовані в безпосередній близькості до місць періодичного масового скупчення людей — стадіонам, кінотеатрам, палацам спорту, дискотекам, базарам, торговим центрам і інше. Зрозуміло, що чим більше людей, тим більше передумов для виникнення злочинів. І, навпаки, чим менше людей, тим спокійніше життя. Не хочете стати жертвою вуличного злочину — уникайте місць підвищеної криміногенної небезпеки.

Більш того, навіть у відносно мирних районах ми вмудряємося відшукати небезпечні місця. Замість того, щоб безлюдною ніччю йти по добре освітленій вулиці, ми, скорочуючи шлях, бредемо по напівтемних прохідних дворах, через новобудови, запущені сквери і пустирі. Рухаючись по тротуару, притискаємося до темних кущів, стінам будинків, заборам. Ми порушуємо правила особистої безпеки, ризикуючи тим, що нас в будь-яку мить можуть, схопивши за одяг, затягнути за найближчий паркан або в темний під'їзд. Ваше місце – під вуличними ліхтарями і фарами проїжджаючих автомашин, там світліше, є простір для маневру і надія, що хтось вас помітить і, якщо не зіб'є, захистить. Пам'ятаючи правила руху, йти краще по лівій стороні, обличчям в сторону машин, що наближаються.

По вузьких дорогах можна йти по самій серединці. Це небезпечно, але між двома бідами доводиться вибирати меншу.

Водіїв, які будуть біля вас пригальмовувати і пропонувати підвезти, краще ігнорувати. Окрім хіба сидячих за кермом жінок, міліціонерів і дев'яносторічних пенсіонерів.

Особливо важливо і в той же час важко вибрати безпечний шлях в незнайомому місті. Тут краще поцікавитися у місцевого населення, яких районів краще уникати, а які відносно спокійні навіть вечірньої пори.

Декілька слів про зовнішній вигляд, який теж може спровокувати напад.

Немає кращого способу позбавитися дорогих речей, як, надівши їх на себе, прогулюватися неквапом по околичних вулицях нічного міста. Рано чи пізно вас помітять. І, навпаки, невибагливий вид вашого гардероба може позбавити його господаря від багатьох неприємностей. Збираючись в нічний вояж, оцініть себе з погляду грабіжника, що зустрів вас. Що може привернути його небезкорисливу увагу? Блискучі золоті сережки? Зніміть їх. Кільця? Приберіть в гаманець. Годинник? Обійдетеся як-небудь. Розкішна соболина шапка? Замініть її на в'язанулижну шапочку. Шуба? А може, на сьогодні вам вистачить стандартного китайського пуховика, який знайдеться у ваших знайомих, де ви затрималися? А шубузаберете потім. Здоров'явоно все-таки важливе за зовнішній вигляд.

До чинників провокації можна сміливо віднести нарочито грайливий одяг, який люблять носити наші жінки. Прагнучи привернути до себе увагу сильної статі, вони задирають до позамежних небезпечних висот лиштви спідниць, обтягують надлегкими тканинами опуклості, роблять на блузах зухвало глибокі вирізи і т.п. І добиваються бажаного — на них звертають увагу, але не завжди ті, кого хотілося б привернути. Чимала кількість насильників під час слідства обурюються поведінкою своїх жертв не менше ніж жертви ними.

Ефектний, збуджуючий чоловічий «апетит» одяг, потрібен в потрібний час, в потрібному місці. В інших випадках краще віддавати перевагу більш скромному, а в нічних подорожах в зонах кримінальної загрози — максимально закритому і безформному одягу. Ціліше будете.

Те ж саме можна сказати відносно чоловіків, що обирають формою повсякденного одягу стиль «а-ля ніндзя» або «спецназ». Подібний одяг зобов'язує. Рідкісний хуліган відмовить собі в задоволенні битися зі «спецом». Подібний кіношний одяг — сам по собі виклик, так що, надягаючи його, треба бути готовим до захисту стилю, у тому числі і за допомогою кулаків. Або, якщо упевненості в своїх силах недостатньо, віддавати перевагу більш скромному гардеробу.

Не знаючи, що і як годиться носити в тому або іншому районі міста, можна, того не бажаючи, нарватися на неприємність, будучи прийнятим за того, що порушив межі «чужого». Тому, якщо ви достатньо молоді і підходите під визначення тінейджера, не полінуйтеся, збираючись на дискотеку або в гості в чужий район, поцікавитися місцевою мовою одягу. А якщо дорослий, не примушуйте своєї дитини надягати саме цю куртку або кепку, коли він без видимої причини відмовляється прийняти обнову. Можливо, саме ця куртка або кепка визначає його в ранг «чужого» зі всіма витікаючими наслідками. Довіртеся вашій дитині, він краще розбирається в правилах місцевого етикету, якщо той, звичайно, існує.

Поведінка. Ось вже за допомогою чого можна відшукати собі пригоду навіть в найбезпечнішому районі, в найбезпечніший час доби, серед самих мирно налаштованих громадян.

Пограбування провокується або надмірною невпевненістю, боязкістю, зовнішньою метушливістю жертви, переконуючої тим грабіжника в легкому досягненні його злочинних цілей, або в підкреслено панському спілкуванні з оточуючими, що включає демонстрацію свого багатства, розкидання направо і наліво грошей, розповіді про свій достаток всім підряд і інше.

В першому випадку, якщо опинилися в чужому, незнайомому місті, треба прагнути злитися з натовпом, зобразити людину, що знає місто, а якщо і питати, як доїхати до... то тільки у постових міліціонерів, водіїв вантажного автотранспорту (а не у приватних візників, які можуть бути навідниками) або службовців ближніх контор, що знаходяться при виконанні. У будь-якому випадку ви не повинні нагадувати чужака, що розгубився, який є ласим шматочком для злочинців — хоч грабіжників, хоч аферистів.

Чим більш знервовано ви себе відчуваєте під час нічних походів, тим більший спокій і упевненість демонструйте. Не будіть в злочинці інстинкт хижака — наздогнати і добити безпорадну і, значить, безпечну жертву. Страх завжди привертає увагу! Усвідомлюючи себе як жертву, ви як наслідок зображаєте жертву і зрештою, нею і стаєте. Зламайте спочатку порочний настрій і тоді, можливо, уникнете кінцевого, сумного висновку.

Причиною можливого кулачного розбирання може послужити поведінка виклику: зображення з себе героя останнього популярного кінобойовика, демонстративна «гра м'язами», зарозумілі, зневажливі, презирливі погляди, які ви щедро роздаватимете навколо, коментарі з приводу чужого зовнішнього вигляду і поведінки і т.п.

Контролюйте свою поведінку, граючи супермена перед своєю дівчиною. Як мінімум озирайтеся навколо: зовсім необов'язково те, що викликає захоплення у вашої подруги, сподобається оточуючим. Може, їх це образить. А чи здатні ви захистити своє високе звання на ділі, а не тільки на словах, ще невідомо. Не перегравайте, не випробовуйте зайвий раз долю. Углядівши небезпеку, вчасно пригашуйте гордовиті погляди і усмішки. А краще всього грайте супермена рівно настільки, наскільки здатні підтвердити справою пропонований образ. Пам'ятайте: люди дуже не люблять тих, хто демонструє їм свою перевагу, а для підлітків це те ж, що для іспанського бика червоний плащ тореадора.

Потенційними жертвами вуличних майнових і хуліганських злочинів слід визнати людей, люблячих прикладатися до пляшки. П'яниця — мрія будь-якого злочинця. Злодію зовсім необов'язково бути талановитим кишеньковим злодієм, щоб зуміти обібрати п'яницю. Грабіжник, навіть не будучи косому сажню в плечах, легко справиться з людиною напідпитку. Хулігану бійка з людиною, що спожила півлітра горілки, супротивником — одне задоволення: і героєм себе виставити можна, і жодного стрічного удару не одержати. П'яна жінка — відповідна пара для насильника, що забажав любові: ні надати реального опору, ні пізнати свого «коханця» вона швидше за все не зможе.

Окрема розмова про поведінку, що провокує насильство.

Біля 70% потерпілих жінок і дівчат були знайомі із злочинцями. З них 22% познайомилися з насильником в день, коли був вчинений злочин.

25 випадків із ста відбулися на природі, тобто в парках, скверах, садах.

35 — в квартирах і кімнатах молодіжних гуртожитках.

І, нарешті, дівчатка 14—17 років ставали жертвами насильства удвічі частіше за своїх старших 18—23-річних подруг.

Провокацією насильства можна визнати будь-яку поведінку, яка привертає до вас увагу чоловічої статі.

Якщо ви зайняли гроші або попросили на якийсь час дорогу річ і втратили її. Краще відразу признайтеся в неплатоспроможності. Тоді залишається можливість врегулювати конфлікт за допомогою підписки боргових (хай навіть на велику суму) розписок, цивілізованих відробітків, поступового продажу майна, перепозичання грошей і інш. до того, як в хід підуть кулаки і кастети.

Гірший вихід з положення — пошук покровителів, захисників і т.п. «дахів», які зрештою тільки збільшать борг, включенням в рахунок своїх послуг. Затіявши таку гру, ви ризикуєте виявитися між двома ворогуючими угрупуваннями, як між молотом і ковадлом. Така розстановка сил неабияк деформує вашу зовнішність і психіку.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 132; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2023 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты