КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Вказівки до виконання1. На підставі даних таблиць. 1 побудуємо графік залежності зміни витрат на оплату праці від зміни товарообігу. 2. Далі виміряємо тісноту зв'язку між показниками, що вивчаються, на основі коефіцієнта кореляції, для чого згрупуємо магазини по сумі виручки від продажу товарів і складемо наступну таблицю (таблиця. 2). Таблиця 2 - Таблиця для визначення показників, використовуваних при розрахунку коефіцієнта кореляції
Коефіцієнт кореляції розраховується на підставі наступної формули: (5.15) Коефіцієнт детермінації: r2 (показує на скільки відсотків зміну витрат на оплату праці пояснюється зміною виручки від продажу). 3. Побудуємо рівняння регресії наступного вигляду: Y(х)= а +b·x, де Y - витрати на оплату праці; х - виручка від продажу товарів. Для визначення параметрів а і в слід вирішити систему нормальних рівнянь методом найменших квадратів: ∑y = na +b∑x ∑xy = a∑x +b∑x2.
Звідси значення коефіцієнта b визначається по формулі (5.16) Підставимо значення даного параметра в перше рівняння системи і визначимо значення параметра а: ∑y = na +b∑x (5.17)
Значення параметра а показує для торгівельних організацій з яким розміром виручки від продажу за рік може бути застосовний коефіцієнт регресії.
|