Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаРОЗМІЧАННЯ І РОЗКРОЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ПРИ РУЧНІЙ ОБРОБЦІ
Читайте также:
  1. IV. Зміст навчального матеріалу
  2. Аналіз зразків монологічного викладу матеріалу
  3. Аналіз зразків організації бесіди під час вивчення нового матеріалу
  4. Викладання нового матеріалу
  5. Добір матеріалу за картиною
  6. Добір матеріалу за текстом
  7. З метою організації діалогу як способу вивчення нового матеріалу
  8. Застосування, токсикологічна характеристика, методи виділення з біологічного матеріалу і методи аналізу похідних п-амінобензойної кислоти
  9. Застосування, токсикологічна характернстика, методи виділення з біологічного матеріалу і методи аналізу похідних фенотіазіну.
  10. Збирання матеріалу на основі спостережень за дійсністю

Розмічання — нанесення на заготовку точок і ліній, які показують контури поверхонь, що підлягають обробці, а також осьових і допоміжних ліній і центрів отворів майбутнього виробу (деталі).Це є одна з важливих і трудомістких операцій, від виконання якої багато в чому залежить не тільки якість виробів, а й витрачання матеріалу. В результаті неправильно зробленого розмічання в найвідповідальніших місцях виробу можуть залишитися сучки та різні вади деревини, які при­зведуть до того, що виріб виявиться бракованим.

Перед розкроюванням дошки і бруски попередньо розміча­ють на чорнові заготовки. Розкроювати матеріал на чорнові заготовки можна двома способами. Перший спосіб полягає в тому, що дошку розпилюють по довжині на короткі відрізки, а потім кожен із них розпилюють на бруски у поздовжньому напрямі.

За другим способом дошку розпилюють поздовжньо на довгі бруски, а потім кожен із них розрізують (розторцьовують) на короткі відрізки. Цей спосіб розкроювання вважають кра­щим, бо він дає велику економію матеріалу.

Чорнові заготовки розмічають вручну за допомогою метра або рулетки. При розмічанні обрізних дощок користуються також лінійкою і кутником. Одержані після розкроювання чорнові заготовки розмічають далі за розмірами, заданими кресленнями виробів, з урахуванням припусків на дальшу обробку. Припуском на обробку називається шар матеріалу, який треба видалити з заготовки в процесі обробки, щоб мати остаточні розміри деталі, передбачені кресленням.

Для розмічання і перевірки точності обробки заготовок і деталей застосовують вимірювальні і розмічальні інструменти. Назвемо деякі з розмічальних інструментів.

Вимірюють і розмічають різні кути за допомогою єрунка і малки. Єрунок використовують для розмічання і вимірювання кутів 45 і 135°, малку — розмічання і вимірювання кутів будь-яких значень. При цьому на заданий кут малку встановлюють за зразком, робочим кресленням або транспортиром. Установле­ний кут фіксують гвинтовим затискачем.

Для нанесення паралельних ліній під час обробки кромок або пластей застосовують рейсмус. Щоб нанести риски, колодку рейсмуса щільно притискують до кромки заготовки і ведуть по ній без перекошування. Риски легше креслити, ведучи рейсмус від себе. Риски на великих заготовках наносять за допомогою щитового рейсмуса. Лінії розмітки повинні бути тонкими й чіт­кими. Для креслення дуг кіл використовують циркуль. Центри кіл при розмічанні визначають кутником-центрошукачем.


Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 28; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты