Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Читайте также:
  1. Вимоги до виробів, загальні принципи і порядок конструювання.
  2. Відомості документального видатку товарів
  3. Відомості надходження товарів
  4. Відомості про вимірювальні прилади
  5. Відомості списання товарів
  6. Вступ. Загальні відомості про чисельні інтегрування.
  7. Загальні вимоги
  8. Загальні вимоги безпеки до виробничого обладнання та технологічних процесфів
  9. Загальні вимоги до написання наукової статті, анотації, тез, відгуку, рецензії, КОНСПЕКТУ. Текст наукової доповіді як особливий жанр писемного мовлення
  10. Загальні вимоги з охорони праці.

У процесі пиляння деревина розділяється на частини.

Пилки для пиляння деревини вручну являють собою тонку сталеву стрічку від 0,4 до 1,5 мм завтовшки з насіченими на одній з її кромок зубами. Весь ряд насічених зубів називаєть­ся зубчастим вінцем.

Кожен зуб — це самостійний різець. Розрізняють такі еле­менти зубів пилки: передню різальну кромку 1, дві бічні кромки 2 і 3 та поверхні 5 і 4, які називаються відповідно передньою і задньою гранями (рис. 8). Простір між передньою і задньою гранями зуба називається западиною. Розміри зубів характери­зуються кроком і висотою.

Кроком називається відстань між вершинами сусідніх зубів і позначається буквою Р.

Відстань між вершиною зуба та його основою називається висотою зуба і позначається буквою Н.

Залежно від форми зуба та призначення пилки поділяють на поздовжні, поперечні й універсальні.;

Поздовжні пилки призначені для пиляння деревини уздовж волокон7іЗуби цих пилок мають форму косокутного трикутника. Кут загострення зуба пилки дорівнює 40...60°.

Передня різальна кромка зуба розташована під прямим ку­том до полотна і при поздовжньому пилянні вона ріже в торець. Бічні кромки при цьому сколюють або розділяють волокна деревини.

Поперечні пилки призначені для пиляння деревини впоперек воло­кон, їх зуби мають форму рівнобедреного або рівностороннього трикут­ника в кутом при вершині 60...70°.

 

Рис. 8. Елементи зубів пилки:

1 — різальна кромка; 2 — бічні кромки; 4 — задня грань; 5 — передня грань; Р — крок зубів; Н — висота зуба.

Бічні грані зуба заточують під гост­рим кутом до полотна, в результаті чого на вершині зуба утворюється вістря, яке розрізує волокна дере­вини.

Універсальні пилки мають зуби у вигляді прямокутних трикут­ників, прямий кут яких спрямовані у бік пиляння. Зубці пилки заточу­ють так, щоб передня різальна кром­ка була перпендикулярною до по­лотна або утворювала з ним кут 75... 80°. Така форма зуба дає змогу пиляти деревину як у поздовж­ньому, так і в поперечному на­прямі. Кут загострення дорівнює 50...60°.

Працюючи ручними пилками, треба мати на вазі, що поздовжні та універсальні пилки ріжуть тільки в одному напрямі під час руху від себе.

Поперечні пилки ріжуть однаково як під час руху від себе, так і до себе (вперед і назад), що є результатом форми і за­гострення зубів.Залежно від призначення розрізняють пилки з малим і великим кроком.) Пилки з великим кроком мають збільшену западину між зубами, і їх застосовують для пиляння м'яких порід деревини. Збільшення западини пояснюється тим, що при пилянні м'яких порід знімається багато деревини, яка повинна вміститися в западині між зубами. {Пилки з малим кроком застосовують для пиляння деревини твердих порід.:

У процесі пиляння полотно пилки заглиблюється в деревину. Між стінками пропилу і полотном виникає тертя. В міру проникнення полотна пилки в деревину тертя між бічними поверхнями пропилу і полотном пилки може досягти такої вели­чини, коли пиляння стане неможливим. Щоб зменшити тертя, ширина пропилу повинна бути більшою від товщини полотна пилки. З цією метою зуби пилки розводять — по черзі від­гинають у різні боки на одну й ту саму величину (рис. 3). У правильно розведеної пилки ширина пропилу становить 1,5... 2 товщини полотна пилки.


 


Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 17; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты