Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Трикотажне виробництво. Характеристика впливу на довкілля.
Трикотаж — текстильний матеріал або готовий виріб, структуру якого складають з'єднані між собою петлі, на відміну від тканини, яка утворена в результаті взаємного переплетення двох систем ниток, розташованих по двох взаємно перпендикулярних напрямах. Для трикотажного полотна характерні розтяжність, еластичність і м'якість. При виробництві трикотажних полотен використовуються синтетичні, бавовняні, вовняні і шовкові волокна в чистому вигляді або різних поєднаннях.

За способом отримання трикотаж поділяють на поперечнов'язаний (або кулірний), і основов'язаний. У поперечнов'язаному трикотажі всі петлі одного петельного ряду утворені з однієї нитки. У основов'язаному трикотажі кожна петля петельного ряду утворена з окремої нитки, тому для отримання петельного ряду потрібно стільки ниток, скільки петель в ряду.

В даний час у трикотажному виробництві переробляють всі види сировини, включаючи пряжу з очосів натурального шовку і з лляних волокон в суміші з синтетичними; застосовують нитки різної товщини і ступеня крутки. В основному використовують пряжу і нитки змішаного волокнистого складу, що забезпечує хороші гігієнічні властивості полотен, менші усадку і сминаемость, хорошу зносостійкість.
Білизняні полотна виробляють переважно з бавовняної, хлопколавсановой, хлопкополінозной, хлопковіскозной пряжі, а також з віскозних, ацетатних і поліамідних комплексних ниток. Деяка кількість полотен виробляють з напіввовняної і чистошерстяної пряжі. Полотна для верхнього трикотажу виготовляють із усіх видів сировини; панчішно-шкарпеткові вироби-в основному з поліамідних ниток, бавовняної і напівшерстяної пряжі.
У залежності від призначення полотен підбирають нитки різної структури: пряжу різних способів прядіння і ступеня крутки, комплексні нитки з хімічної сировини однониткових та кручені, нитки фасонних круток, текстуровані нитки, причому в різних поєднаннях, - пряжа скручена з комплексними нитками, текстуровані нитки - з пряжею і т.д.
Тонкі і гладкі нитки з хімічної сировини застосовують для полотен з підвищеною гладкістю поверхні (лицьової і виворітної), які повинні легко ковзати по поверхні шкіри і верхнього одягу. Це білизняні, блузочні і сорочние полотна. Блискуча поверхня ниток підкреслює ефект блискучих і матових смуг, відтінків. З ниток підвищеної об'ємності - текстурованих - отримують полотна з рельєфною поверхнею, підвищеної товщини при невеликій масі 1 м 2. Товсту, пухку пряжу використовують для начосом в полотнах для теплої білизни або спортивного одягу.

Вплив: У текстильній промисловості існують два джерела виникнення екологічних проблем. Небезпека для навколишнього середовища (людини зокрема) представлена процесами, що відбуваються при безпосередньому виробництві тканин, і процесами, пов'язаними з вживанням виробі.

Екологічні проблеми в процесі виробництва текстильних матеріалів

1. - токсичні речовини, що потрапляють в атмосферу і стічні води. На додаток до потенційно токсичних речовин часто проблемою стають неприємні запахи, особливо якщо заводи по фарбуванню і набиванню тканин розташовані поблизу житлових районів. Вентиляційні викиди можуть містити пари розчинників, формальдегід, вуглеводні, сірководень і з'єднання металів.

Основним рішенням може стати використання матеріалів, що проводять мінімальну кількість шкідливих виділень. Це відноситься не тільки до фарбників, але і до формальдегіду і до залишкового вмісту мономера в тканинах.

Забруднення стічних вод незакріпленими фарбниками представляє серйозну екологічну проблему не тільки із-за потенційної небезпеки для здоров'я людини і тварин, але також і із-за забруднень зваженими частинками, добре помітними неозброєним оком. Вирішення проблеми лежить у використанні фарбників з найменшим забруднюючим ефектом і в розробці фарбників і синтетичних загусників, що збільшують ступінь фіксації, і змиваються надлишків, що таким чином зменшують кількість.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 148; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2023 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты