Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВиробництво цементу. Вплив на навколишнє середовище.
Читайте также:
  1. T - податки на виробництво й імпорт (за винятком субсидій).
  2. Аграрне виробництво – особлива сфера вкладення капіталу
  3. Активний вплив на проблему
  4. Аналіз факторів, що впливають на процес лазерного формоутворення
  5. Антропогенний вплив на природне середовище та сучасні екологічні проблеми
  6. Аудит впливу енергетичних об'єктів на навколишнє природне середовище.
  7. Визначення фактичних витрат на виробництво 1 пляшки напою.
  8. Виконання вправ на розвиток уміння виразного мовлення як засобу педагогічного впливу
  9. Вимоги до виробничого освітлення та його вплив на зорову функцію
  10. Виробництво найважливішої продукції хімічної промисловості по ведучим країнам світу [ ].

Портландцемент – основний вид цементу отримують шляхом випалення при високій температурі (1400-1500°) природної сировини у вигляді мергелів або штучної суміші вапняку з глиною і іншими матеріалами. Випалення проводиться в спеціальних печах. Зазвичай цементообпалювальна піч - це величезний, завдовжки 100-150 метрів, горизонтально розташований циліндр, викладений усередині вогнетривкою цеглиною і що поволі обертається. Піч встановлюється з нахилом; завдяки цьому матеріали в ній, пересипаючись, поступово пересуваються від одного кінця до іншого. При випаленні виходить матеріал, що спікся, частина якого розплавилася і застигла в склоподібному стані. Цей матеріал носить назву цементного клінкеру.

Для отримання цементу клінкер перемішують з декількома відсотками гіпсу і тонко перемелюють. Гіпс управляє швидкістю схоплювання; його можна частково замінити іншими формами сульфату кальцію. Деякі технічні умови дозволяють додавати інші матеріали при помелі.

Портландцемент може випускатися без добавок або з активними мінеральними добавками в кількості до 15% від ваги цементу. Добавки вводяться для додання цементу спеціальних властивостей (зниженому водовмісту, підвищеному повітровмісту, гідрофобних властивостей і так далі).

Технологія виробництва цементу, схеми

Процес виробництва портландцемента складається з наступних основних технологічних операцій:

здобич сировинних матеріалів і доставка їх на завод;

2) дроблення і помел сировинних матеріалів;

3) приготування і коригування сировинної суміші;

4) випалення суміші (отримання клінкеру);

5) помел клінкеру з добавками (отримання цементу).


Залежно від виду підготовки сировини на випалення розрізняють:

- мокрий спосіб

- сухий спосіб

- напівсухий спосіб

- комбінований спосіб виробництва портландцементного клінкеру.


При мокрому способі виробництва помел сировинних матеріалів, їх змішування і коректування сировинної суміші здійснюються у присутності певної кількості води.

При сухому способі всі перераховані операції проводяться з сухими матеріалами.

В деяких випадках суху сировинну суміш гранулюють, додаючи при грануляції необхідну для утворення міцних гранул кількість води. Такий спосіб виробництва портландцементного клінкеру називається напівсухим.Суть комбінованого способу полягає в тому, що сировинну суміш готують за мокрим способом, а потім її максимально зневоднюють (фільтрують) на спеціальних установках і у вигляді напівсухої маси обпалюють в печі.

Кожен з цих способів має достоїнства і недоліки. Наприклад, у присутності води полегшується подрібнення матеріалів і простіше досягається однорідність суміші, але витрата тепла на випалення сировинної суміші при мокрому способі на 30-40% більше, ніж при сухому. Крім того, значно зростає необхідний об'єм печі при випаленні мокрої сировинної суміші (шламу), оскільки значна частина її виконує функції випарника води.

Вплив

Виробництво цементу є джерелом 5 % викидів вуглекислого газу (CO2) в світі.

Головні дії на навколишнє середовище при виробництві цементу пов’язані з наступними чинниками:

пил (викиди з димарів і швидко випаровуючі компоненти)

газоподібні викиди в атмосферу (NOx, SO2, CO2, ін. )

Формування NOx є неминучим наслідком високотемпературних процесів горіння. Сіра, що поступає в печі разом з сировиною і паливом, в значній мірі поглинається продуктами печі. Проте, сіра, що містилася в сировині як сульфіди (або органічні сірчисті речовини) - легко випаровується при низьких температурах (тобто 400-600 °C), що може привести до значних випаровувань SO2 через димарі. Інші небажані речовини, що легко випаровуються, поступають в систему печей або ефективно руйнуються при високотемпературному горінні, або майже повністю поглинаються продуктом Невід’ємною частиною процесу в печах для випалення цементу є незначні виділення газів, таких як HCl, HF, NH3 або важкі метали. Наявність органічних компонентів в природній сировині може істотно підвищити рівень вуглеводню і викиди. Виділення хлорсодержащих вуглеводнів типу діоксину і фурану зазвичай значно нижче існуючих граничних норм. У зоні дії викидів практично будь-якого цементного заводу на відстані до 2-х км. спостерігаються зміни в хімічному складі, як сніжного покриву, так і рослин. Так само відбувається зміна видового складу рослин, антропогенна трансформація рослинних співтовариств уздовж чинника забруднення, а також пригноблення життєвого стану лісу визначаються ступенем дії викидів цементного заводу.
Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 43; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты