КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Тестовий контроль
1. Ситуація, при якій успіх у конкурентній боротьбі залежить від якості, ефективності управління, організації виробництва, відповідає потенціалу: a) першого рівня конкурентоспроможності; b) другого рівня конкурентоспроможності; c) третього рівня конкурентоспроможності; d) четвертого рівня конкурентоспроможності.
2. Загроза появи нових конкурентів на певному ринковому сегменті: a) знижує потенціал прибутковості сегменту; b) обумовлює підвищення рівня витрат на стимулювання збуту; c) обумовлює підвищення рівня капіталовкладень, необхідних для утримання досягнутого рівня конкурентоспроможності; d) усе перераховане вірно.
3. Конкурентна перевага, отримана за рахунок виробництва продукції з унікальними споживчими властивостями, орієнтована на: a) дешеві канали збуту; b) низькі витрати; c) стандартизацію товарів; d) диференціацію товарів.
4. Пряме порівняння окремих індикаторів конкурентоспроможності з метою визначення переваг і недоліків порівнюваних підприємств - це зміст методу: a) рангів; b) різниць; c) балів; d) моделювання.
5. У якій послідовності виконуються етапи стратегічного аналізу: a) аналіз ідеї, аналіз можливостей, аналіз виконання, аналіз модернізації, аналіз досвіду; b) аналіз досвіду, аналіз можливостей, аналіз ідеї, аналіз модернізації, аналіз виконання; c) аналіз факторів впливу, аналіз можливостей, аналіз виконання, аналіз досвіду, аналіз результатів; d) аналіз можливостей, аналіз досвіду, аналіз ідеї, аналіз модернізації, аналіз виконання.
6. SWOT-аналіз потенціалу підприємства націлений: a) на максимальне задоволення потреб споживачів; b) на забезпечення максимальної ефективності використання потенціалу; c) на визначення привабливості ринку взагалі та виявлення позиції підприємства на ньому; d) на виявлення сил і слабкостей, загроз і можливостей з метою розвитку сил у відповідності з обмеженими можливостями.
7. Яке з наведених тверджень можна вважати перевагою SWOT-аналізу? a) об'єктивність вибору та ранжування факторів зовнішнього і внутрішнього середовища; b) добра адаптація до середовища, що постійно змінюється; c) потужна підтримка прийняття конкретних управлінських рішень; d) періодична діагностика ринку та ресурсів підприємства.
8. В процесі формування корпоративної стратегії фірми з допомогою SWOT-аналізу визначаються: a) стратегія адаптації до середовища і стратегія адаптації до ресурсів підприємства; b) стратегія адаптації до середовища і стратегія формування середовища; c) стратегія активного наступу і стратегія пасивної оборони; d) ділова, функціональна і операційна стратегії.
9. До складу факторів, що характеризують сильні і слабкі сторони підприємства, не належить: a) репутація (імідж); b) соціальна відповідальність; c) законодавча і нормативна база; d) трудові ресурси.
10. Забезпечення потреби в матеріальних ресурсах виключно за рахунок позикових коштів можна розглядати як: a) силу підприємства; b) слабкість; c) зовнішню можливість; d) зовнішню загрозу.
11. Сума різниць між експертними оцінками внутрішніх факторів підприємства, що досліджується, і найвищими оцінками серед конкурентів - це: a) показник інтенсивності конкуренції; b) рівень нестабільності внутрішнього середовища підприємства; c) звичайна конкурентна сила підприємства; d) абсолютна конкурентна сила підприємства.
12. Якої групи критеріїв немає у моделі SPACE: a) маркетингові можливості підприємства; b) конкурентноздатність підприємства і його становище на ринку; c) привабливість сектора (галузі), у якому (якій) функціонує підприємство; d) стабільність сектора (галузі), у якому (якій) функціонує підприємство.
13. На якому організаційному етапі аналізу за методом SPACE визначаються конкретні показники для оцінки: a) на початковому; b) на етапі розробки критеріїв; c) на етапі узгодження стратегії; d) на завершальному етапі.
14. Якщо вектор спрямовується у нижній лівий квадрант системи координат SPACE, рекомендованою стратегією є: a) консервативна стратегія; b) захисна стратегія; c) конкурентна стратегія; d) агресивна стратегія.
15. Стратегія розширення діяльності відповідно до моделі GE/McKinsey рекомендується за умов: a) високої привабливості ринку та хиткого стратегічного стану підприємства; b) високої привабливості ринку та середньої конкурентоспроможності потенціалу підприємства; c) середньої привабливості ринку та середньої стратегічної позиції підприємства; d) низької привабливості ринку та високої конкурентоспроможності потенціалу підприємства.
|