КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ЗАГАЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК ГОДИННавчальної дисципліни “Релігієзнавство”
Затверджено вченою радою Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (протокол № 3 від 16.11.12 р.)
3. ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “РЕЛІГІЄЗНАВСТВО”
Зміст
Розділ1. Походження релігії. Національні релігії Загальна характеристика релігієзнавства. Релігія як суспільне явище
Предмет і метод релігієзнавства. Основні розділи релігієзнавства. Релігія і вільнодумство в історії суспільства. Релігія в системі суспільної свідомості. Релігія і право як форми суспільної свідомості. Зв’язок релігійних та правових нормативів. Структурні елементи релігії та їх взаємодія. Основні соціальні функції релігії та церкви. Наукові підходи в питанні походження та сутності релігії. Типологія релігій.
Ранньоісторичні форми релігії Виникнення та загальна характеристика первісних форм релігії. Міф та міфологія як світоглядне підґрунтя релігії. Ранньоісторичні форми релігії та родоплемінні культи: фетишизм, магія, анімізм, тотемізм, землеробський культ, шаманізм, язичництво.
Національні релігії Характерні ознаки національних релігій. Релігійні уявлення Давнього Єгипту. Зороастризм (маздеїзм, вогнепоклонництво). Релігійні уявлення античної Греції і Риму. Індуїзм, джайнізм, сикхізм – національні релігії індійців. Китайські національні релігії – даосизм, конфуціанство. Синтоїзм – національна релігія японців. Іудаїзм як релігія єврейського народу: священні книги, догматика, течії.
Розділ2. Світові релігії
|