Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаIX. Історичні аспекти
Читайте также:
  1. Bluetooth. Технічні аспекти
  2. АСПЕКТИ
  3. Аспекти трудової адаптації нових працівників
  4. Аспекти управлінського рішення.
  5. ВАЛЕОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
  6. Доступ до інформації (документів) та його структурні аспекти
  7. Загальні аспекти управління безпекою життєдіяльності
  8. Ідеологічні аспекти держінформполітики
  9. Інституційні аспекти антикризового фінансового управління

… пізніше темпи пересування людей сталі рости разом з кількістю подорожуючих. Середньовічну Європу разом з торговцями і мандрівниками відвідали такі азіатські інфекції, як віспа, чума, холера, гепатит, грип. Після відкриття Америки до цього списку додалася жовта лихоманка («Жовтий Джек»). У обмін європейці привезли індійцям віспу, від якої в Центральній і Північній Америці за декілька років померли більше двох мільйонів чоловік корінного населення. Власне, з пошуків способу захисту від віспи і почалася історія вакцинації.

На початку XVIII століття леді Монтегю спробувала розповсюдити в Англії турецький метод захисту від віспи шляхом втирання вмісту віспяних бульбашок в шкіру здорової людини. Але метод широкого поширення не отримав: занадто великий був страх захворіти після процедури. Проте, для деяких, у тому числі коронованих осіб, страх захворіти в період епідемії був ще більше, ніж страх перед втиранням.

У 1768 г у такий спосіб були щеплені Катерина II, імператриця російська, і її син Павло (240 років тому, 12 жовтня (26-го по ст. стилю) 1768 року Катерина II зробила щеплення проти віспи - собі і 14-річному синові Павлу. І це незважаючи на протидію наближених імператриці. Всупереч їх прогнозам Катерина II не померла, а «мода» на щеплення захлеснула Росію і змогла врятувати не одне життя. Вакцини існують більше двох віків, але суперечки про їх ефективність і нешкідливість не вщухають досі.).

У 1769 г англійський лікар Едвард Дженер застосував принцип попередження подібного подібним. Дженнер помітив, що селянки, що доглядають за коровами, досить часто заражаються від тварин так званою «коров'ячою віспою», яка протікає у людей легко, практично не залишаючи слідів. Але потім, в періоди епідемій, ці люди ніколи не хворіли на натуральну людську віспу. В якості експерименту восьмирічному хлопчикові була щеплена коров'яча віспа, потім, через 1,5 місяця дитини заразили натуральною віспою. Зараження не сталося. Таким чином була розроблена і введена в практику вакцинопрофілактика віспи.

Людиною, яка зробила наступний прорив у вакцинопрофілактиці, був французький вчений Луї Пастер. Саме він розкрив причину виникнення різних інфекційних захворювань, виділивши чисті культури мікроорганізмів. Пастер відкрив, що введення в організм ослаблених або вбитих збудників хвороб здатне захистити від справжнього захворювання. Їм були розроблені і стали успішно застосовуватися вакцини проти сибірської виразки, курячої холери, сказу. Особливо важливо відмітити, що сказ — захворювання з 100% смертельним результатом, і єдиним способом зберегти людині життя з часів Пастера була і залишається екстрена вакцинація.У XX столітті видатними ученими були розроблені і успішно застосовуються щеплення проти поліомієліту, гепатиту, дифтерії, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, грипу. Віспа і поліомієліт, що колись нівечили сотні тисяч людей, знищені практично всюди саме за допомогою профілактичної вакцинації.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 15; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты