Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗа походженням силікатні матеріали поділяють на природні й штучні.
Читайте также:
  1. билет. Охарактеризувати природні ресурси Канади
  2. Географічне положення та природні ресурси .
  3. Документи, матеріали.
  4. За їх походженням
  5. За місцем виникнення За походженням За складністю
  6. За об’єктами вкладання інвестиції поділяють на
  7. КОМПОЗИТНІ МАТЕРІАЛИ
  8. Кризи як природній стан економіки. Причини та наслідки світових криз.
  9. Матеріали для самоконтролю якості підготовки.

Природні силікати - гірські породи (граніт, глина, пісок каолін та ін.), що складаються з мінералів, які мають постійний склад, кристалічну структуру, певні властивості. Їх склад залежить від певного сполучення хімічних елементів, наприклад, ортоклаз — це сполучення таких оксидів: К20 • Аl2О3 • 6SіО2. Склад гірських порід визначається сполученням самих мінералів. Так, граніт, як гірська порода, складається з таких мінералів: кварц, польовий шпат і слюда. Природні силікати широко використовуються як основний будівельний матеріал, а також у вигляді сировини для виготовлення інших виробів. Так, наприклад, глина і каолін, пісок є основними матеріалами для виробництва керамічних виробів.

Україна має значні запаси гірських порід, найбільш потужними та відомими з яких є поклади кварцового піску (часов'ярського, новоселовського, попоснянського), а також глин (часов'ярської, дружковської, миколаївської, никифорівської, трошківської, спондилової та ін.). Для виробництва керамічних виробів використовуються такі каоліни: глуховецький, просяновський, трошковський, дубровський.

До штучних силікатівналежать вироби і матеріали, які одержують в результаті заводської обробки природної силікатної сировини з добавкою різних мінеральних матеріалів, (портландцемент, керамічні та скляні вироби). Завдяки вмісту кремнезему силікатні вироби характеризуються низкою загальних та специфічних для них властивостей: високу хімічну стійкість, гігієнічність, руйнівну напругу при стисканні і термічне розширення, малу теплопровідність та термічна стійкість до різкої зміни температур, невисока руйнівна напруга при згинанні, розтягуванні та ударі.

Завдяки своїм властивостям силікатні вироби широко застосовуються в різних галузях науки і техніки, будівництві, побуті. За призначенням силікатні вироби поділяються на побутові, архітектурно-будівельні та технічні.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 17; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2020 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты