КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Активне та пасивне перестрахування.⇐ ПредыдущаяСтр 11 из 11
В залежності від ролі, як грає цедент та перестраховик в укладеному договорі, перестрахування поділяється на активне та пасивне. Активнеперестрахування заключається в передачі ризику, а пасивнеперестрахування – в прийомі ризику.
Наступна передача ризику від перестраховика третій стороні носить назву ретроцесії. Мета ретроцесії – подальше перерозподілення ризику, а також часткове задовільнення партнера в отриманні конралімента. Переданий перестраховочний інтерес носить назву алімента, а отриманий перестраховочний інтерес – контралімента. Принцип взаємного обміну інтересами в перестрахувальних відносинах означає що алімент, переданий даним перестраховиком іншим контрагентам, повинен бути приблизно рівним отриманому контраліменту.
На практиці часто зустрічаються стандартизовані договори перестрахування , що містять найбільш загальні умови операції. Типові умови та оговорки, що є характерними для даного виду страхування та системи перестрахування, включаються в укладаємий договір перестрахування та складають його інтегральну частину.
Стандартний договір перестрахування містить :
· Визначення сторін договору (цедента та перестраховика) · зобов¢язання сторін, що випливають з цедування та прийняття ризику · обсяг дольової участі перестраховика в покритті збитків цедента · дозвіл цеденту використовувати послуги інших перестраховиків для виконання взятих на себе зобов¢язань
Крім того стандартний договір може встановлювати ряд формально-правових норм відносно порядку взаєморозрахунків під час перестраховочної угоди, право перестраховика здійснювати контроль документів цедента по питанням, пов¢язаним з реалізацією договору перестархування, порядок вирішення суперечок між цедентом та перестраховиком, термін дії договору і т.д.
Додаток до стандартного договору перестархування містить:
· перелік видів страхування та ризиків, що охоплюються даним договором · методи їх перестрахування · способи розподілу ризиків · максимальну відповідальність перестраховика в абсолютному та процентному виразі · розмір та спосіб винагороди підрахунку комісійної винагороди перестраховика · долю участі цедента в прибутках перестраховика · суму депозита (залишається у цедента до остаточного розрахунку з перестраховиком) · лиміт збитковості, який перестраховик зобов¢язан безвідкладно погасити готівкою
Процедура заключення договорів пасивного перестрахування в цілому виглядає більш простою в порівнянні з заключенням договорів активного перестрахування. Одним з розділів пасивного перестрахування є ретроцесія. Перерозподіл ризику в формі ретроцесії вібувається тим же шляхом , що і раніше при перестрахуванні , ін.сл. ретроцедент отримує комісійну винагороду та право на участь в прибутках. Основний принцип , що використовується в пасивному перестрахуванні , - передача відносно маленьких долей ризику більший кількості перестраховиків в різних країнах. Тим самим досягається більша стабільність перестраховочних оборотів та встановлюються широкі контакти на ринку страхування.
Активне перестрахування заключається в прийнятті на перестрахування договорів, укладених прямими страховиками . Проведення активного перестрахування вимагає широких знань в області міжнародного страхового ринка, попита на послуги страхування та перестрахування, аналізу цінового фактора цих послуг і тенгденцій їх розуитку.
|