КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методичні настанови1. Конспект уроку складайте за поданим планом (див. конспект лекції). 2. Доберіть спочатку необхідний для уроку дидактичний матеріал, ТЗН, різні види вправ, ілюстративний матеріал. 3. Обов’язково складіть поурочну картотеку за такою схемою:
Урок №1 Прислівник як частина мови. Морфологічні ознаки, синтаксична роль Лексична тема: Духовні скарби нашого народу Обладнання уроку: 1.Казка «Волелюби» 2.Узагальнювальна таблиця «Прислівник як самостійна частина мови». ТЗН: 1.Комп’ютер (тести). 2.Кодоскоп (кодоплівки) Внутрішньопредметні зв’язки: 1.Будова слова, словотвір. 2.Культура мови. Література Ліщук Т.М. Варіанти уроків вивчення прислівників / Т.М. Ліщук // Українська мова і література в школі. – 1966. - №6.
4. При поурочному плануванні спирайтесь на стратегію підготовки уроків з 20 кроків, запропоновану О.і.Потапенком / див. навчально-методичний посібник «Методика навчання української мови в ДВМЗ та середніх освітніх закладах. Кредитно-модульний курс» / За заг. ред. О.І.Потапенка. – К.: Мімніум, 2006.
Крок 1. Створіть загальне уявлення про заняття у зв’язку з наміченими завданнями і наявними можливостями. Крок 2. Переконайтесь, що вам зрозумілі основні поняття, що будуть запропоновані для засвоєння учням. Крок 3. Підберіть приклади, що допоможуть вам швидко досягти намічених цілей. Крок 4. Підберіть необхідну кількість вправ. Крок 5. Розподіліть час. Крок 6. Закладіть в одиницю часу дещо меншу кількість матеріалу і дій, ніж Вам хотілося б. Крок 7. Передбачте багаторазове (до 5-6 разів) повторення матеріалу в усе більш стиснутому вигляді. Крок 8. Налаштуйтесь на те, щоб проробляти тільки той матеріал, з яким учні не можуть справитися самі. Крок 9. Матеріал, який учні можуть засвоїти самі, дається їм для самостійної роботи з підручником. Крок 10. Не намагайтесь спланувати заняття з точністю до хвилини, але час контролюйте постійно. Крок 11. Виділіть обов’язковий матеріал. Крок 12. При великих обсягах матеріалу поділіть його на частини, заплануйте між початковим і завершальним етапами уроку фази, що будуть повторюватися в кожній частині: - виклад невеликої порції інформації; - обробка інформації учнями; - закріплення. Крок 13. Передбачте чергування видів роботи. Крок 14. Підготуйте наочність і дидактичні матеріали. Крок 15. Підготуйте тести. Крок 16. Передбачте організацію навчання: фронтальна робота, індивідуальна робота; робота в малих групах чи парах. Крок 17.Передбачте форму навантаження: - зміну видів діяльності, як, наприклад, обговорення, письмові роботи, виступи; - постановку запитань, як, наприклад, сприйняття нової інформації, аналіз тексту, коротке конспектування, оцінка висловлювання, вирішення проблеми, розробка нових ідей, практика з поступовим ускладненням. Крок 18. Передбачте, що урок може піти не за планом. Подумайте, як будете переборювати бар’єри «відчуження» і «мовчання». Крок 19. Продумайте способи мотивації і стимулювання. Крок 20. Шукайте можливість розвантажити себе.
Орієнтовна затрата часу для підготовки заняття – 3 години.
|