Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЛікування ЮРА.
Читайте также:
 1. Добова доза усіх антимікобактеріальних препаратів призначається в один прийом відповідно до схеми лікування.
 2. Загальні принципи лікування гнійних ран
 3. Лікування
 4. ЛІКУВАННЯ
 5. Лікування
 6. Лікування
 7. Лікування.
 8. Лікування.
 9. Мінеральні води для питного лікування
 1. Наказ МОЗ України №362 від 19.07.2005 «Про затвердження Протоколів діагностики та лікування кардіоревматологічних хвороб у дітей».
 2. Наказ МОЗ України від №832 22.10.2012 «Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям, хворим на ювенільний артрит»

Головне місце в патогенетичній терапії ЮРА посідають медикаментозні засоби. Згідно протоколів виконується наступна лікувальна програма – протизапальні (нестероїдні, стероїдні препарати), базисні засоби: 4-амінохінолінові, цитостатики, солі золота, Д-пеніциламін, салазопохідні , фізіотерапевтичні методи,санаторно-курортне лікування.

1. Швидкої дії – нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) та глюкокортикостероїди (ГКС).

2. Повільно діючі, хворобомодифікуючі – (2 лінія): амінохінолінові, сульфасалазін, солі золота, Д-пеніциламін.

3. Цитотоксичні імунодепресанти (3 лінія): метотрексат, циклофосфамід, циклоспорінА, азатіоприн та інші.

4. Модифікатори біологічної відповіді: імунобіологічні препарати (блокатори рецепторів до інтерлейкінів, блокатори фактора некрозу пухлин – ФНП).

У терапії переважно суглобової форми ЮРА використовуються головним чином нестероїдні протизапальні препарати (1-я лінія). У дитячій практиці широко використовуються похідні індолу – індометацин (метиндол, індоцид) призначаються з розрахунку 1-3 мг/кг/добу, з кратністю 3-4 рази на день після їжі реr оs, або препарат пролонгованої дії – метиндол-ретард 1 раз на добу.

Похідні фенілоцтової кислоти – диклофенак Na (вольтарен). Вітчизняний аналог – ортофен, по 25 мг. Призначається з розрахунку 2-3 мг/кг/добу з кратністю від 2 до 4 разів на день після їжі перорально. Препарат випускається також в ампулах по 75 мг для парентерального введення.

Похідні пропіонової кислоти – бруфен (ібупрофен), флугалін (флюрбипрофен). Дані препарати мають слабкий протизапальний, але добрі анальгетичний ефект. Препаратом вибору для дітей є бруфен, призначається в дозі 5-10 мг/кг/добу в 2-4 прийоми.

Із селективних інгібіторів циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) в дитячій притиці використовують німесулід (Найз), по 3 мг/кг на добу в 2 прийомі. протягом 4-6 тижнів. Мелоксикам (моваліс) в дозі 0,25 мг/кг на добу одноразово, протягом 8-12 тижнів, в тому числі дітям з 2-х років (Богмат Л.Ф., 2004; Омельченко Л. та ін., 2004).Препарати швидкої дії (НПЗП) необхідно комбінувати з повільнодіючими, хворобомодифікуючими. При суглобній формі ЮРА призначаються амінохінолінові похідні – делагіл з розрахунку 3-5 мг/кг/добу одноразово на ніч (не більш ніж 250 мг), або плаквеніл – 5-10 мг/кг/добу також одноразово на ніч. Тривалість прийому не менше року. Враховуючи токсико-алергічний ефект препаратів золота, використання їх в дитячій практиці обмежене.

Особливе місце в терапії ЮРА посідають кортикостероїди, які мають сильну протизапальну та імуносупресивну дію. Показання до призначення глюкокортикостероїдів – швидкопрогресуючий перебіг поліартикулярного варіанту ЮРА, ураження очей (увеїт), системний варіант ЮРА. У дитячій практиці використовується преднізолон, метилпреднізолон (метіпред) при суглобовій формі ЮРА – 10-15 мг/кг/добу, при системному варіанті з розрахунку 0,5-1 мг/кг/добу. Найбільш ефективним є поєднання малих доз ГКС з цитотоксичними імунодепресантами (3-я лінія) – преднізолон 7,5-10 мг/кг/добу щодня + метотрексат з розрахунку 10 мг на 1 м2 поверхні тіла один раз у сім днів. При токсичній реакції на метотрексат (цитопенія) можливе використання азатіоприну з розрахунку 1 мг/кг/добу або лейкерану (хлорбутин) – 0,05-0,1 мг/кг/ добу. У хворих на системну форму ЮРА за відсутності ураження нирок у терапії як імунодепресант може використовуватися циклоспорин-А (сандимун). При резистентності до діючої терапії, за наявністю серозитів, при високій активності процесу показано пульс-терапію високими дозами кортикостероїдів. Використовується метілпреднізолон з розрахунку 25-30 мг/кг/добу, який вводиться в/в крапельно на фіз.розчині, протягом З днів. На третю добу паралельно з метілпреднізолоном в/в крапельно вводиться циклофосфамід у дозі 0,4 г на 1 м2 поверхні тіла.Новим напрямком у лікуванні ревматоїдного артриту є антицитокінова терапія: блокатори рецепторів до ІЛ-1, ІЛ-6 тоцилізумаб (Актемра) та ІЛ-8 ; блокатори фактору некрозу пухлин-альфа (ФНП-α)- адалімумаб (Хуміра) , інфліксимаб (Ремікейд).

У терапії РА останніми роками почали використовуватися антибіотики тетрациклінового ряду, що обумовлено їх здатністю інгібіювати колагеназу, металопротеїнази, а також впливом на хемотаксис і фагоцитоз. Лікування ревматоїдного увеїту проводиться за участю окуліста. Для пригнічування активності місцевого запального процесу (ревматоїдний синовіт) використовується внутрішньосуглобове введення лікарських засобів – глюкокортикостероїдів.

Тривалий клінічний ефект досягається при внутрішньосуглобовому введенні кеналогу (тріамцинолону ацетонощ) у дозі від 10 до 40 мг, залежно від об'єму суглоба, з кратністю введення 1 раз у 2-4 тижні, у комбінації з циклофосфаном (50-100 мг); бетаметазону (дипроспану) у дозі від 0,25 мл до 1 мл.

При переважанні проліферативних змін в уражених суглобах, з метою запобігання кістково-хрящової деструкції внутрішньосуглобово вводиться алфлутоп у дозі 0,5-1 мл з кратністю 1 раз у 3-4 дні, на курс 5 ін’єкцій. Афлутоп можна також вводити в/м в дозі 1-2 мл 1 раз в день щодня, 20 ін’єкцій на курс.

Локальна терапія включає також аплікації 50% розчину диметилсуль-фоксиду в комбінації з НПЗП на гелевій основі – індометациновий гель, диклак гель; електрофорез із диметилсульфоксидом (50% розчину); фонофорез із гідрокортизоном та інші.; сірководневі ванни.

 

 


Дата добавления: 2015-07-26; просмотров: 13; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты